Někdo NALETÍ – někdo VYLETÍ

Napsal
Sdílet článek

Koncem minulého měsíce PS v tajné volbě zvolila do Rady ČT tři nové členy. Hanu Lipovskou, Pavla Matochu, Lubomíra Veselého. Stejně jako já se mohli i další lidé začít domnívat, že „až tak veselo“ teď v ČT nebude.

Z netu

Zvolení pánů Veselého, Matochy a paní Lipovské není pro ČT dobrá zpráva, to je naprosto zřejmé…“ napsala na Twitter šéfka topky.

Z Twitteru poslance Romana Sklenáka (ČSSD)

Jedním z nejsilnějších důvodů, proč hlasovat pro důvěru současné vládě, byl pro mě závazek v programovém prohlášení, že bude důsledně podporovat nezávislost veřejnoprávních médií.“ Říkal jsem si, že bez nás udělají v ČT vládní televizi. Nevím, jestli jsem tak trochu nenaletěl

Dovolím si nyní k vyjádření poslance Sklenáka dvě poznámky.

* Papír snese všechno. Ten v ruličce zcela všechno!

* Naletěl a ne jen trochu!

Nová jména v Radě ČT mi, kromě L. Veselého, nic neříkají.

K panu Veselému – info z netu:

Je český novinář, spisovatel,moderátor, příležitostný herec, youtuber a bývalý hudebník. Od května 2020 je členem Rady ČT.

Je zjevné, že dotyčný má s médii profesně dlouhodobější zkušenosti. Kdysi se snad dal i poslouchat. Je možné, že někdo má i jiný názor. Mediální cestičku si vyšlapal, pak už kráčel ze široka až dokráčel hodně vysoko. Proč ne? Když se někdo NĚJAK snaží, cíle jistě dosáhne.

Ještě není ani půlka června, v podstatě jen pár dnů po oné volbě a čtu v Blesku 12. 6. 2020

titulek

Witowská končí v Událostech na ČT. Chce být víc se synem a řekla, co ji vyděsilo.

To, že se jedná dlouhodobě o elitní moderátorku, která zazářila (mimo jiné) při předvolební debatě v Rudolfinu mezi M. Zemanem a J. Drahošem, si myslím též.

Z článku

Končím v Událostech a Událostech – komentářích. Hlavní zpravodajskou relaci už vzhledem ke svým časovým možnostem dělat nemůžu. A NECHCI.“

Moderátorka se vedle toho vyjádřila i ke tlaku , kterému ČT v poslední době, i v souvislosti s volbou nových členů Rady ČT, čelí.

Nabyla jsem z článku dojem, že se možná „houpe židle“ i nad Václavem Moravcem a pořady 168 hodin a Reportéři.

P. S. Co a kdo přijde, a jsem přesvědčena, že to nebude dlouho trvat, na řadu dál?

  • Majka Dubová
(Visited 92 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *