Někdy stačí jen koprovka

Napsal
Sdílet článek

To, že si mohou lidé rozumět je moc hezké. Že k sobě jsou někteří lidé vzájemně lhostejní je takové neutrální, avšak neškodné. Těch je nejvíc. Jsou i lidé, už od pohledu si vzájemně méně sympatičtí, nebo zcela nesympatičtí, aniž by si někdy něco vzájemně řekli, někteří si své i řeknou. Nemusí to však být ve smyslu poslání do ehm ehm, horoucích pekel, aby to bylo jo echt, plus silně opepřeno slovy vhodnými až po 22. hodině. Nebo i dřív, výrazy vhodnými do maštale. A už vůbec, chce-li někdo „osprchovat“ takto protinázorového člověka, by měl, je-li to muž, mít úctu k ženě. I kdyby jí chtěl poslat třeba – nebudu to opakovat. Při výměně názorů nemusí (nemělo by) dojít k žádné urážce, hrubosti, ponížení, zesměšnění. Vyjádřeno sportovně, nefaulovat záludně, pokud na soupeře nestačím. Uznat „porážku“, podat si přátelsky ruce a těšit se na případný další zápas.

Článek s titulkem: Zbabělec roku. Po ženách Xaver Veselý uráží invalidy. (Forum 24, 18.6.21, autor Z.Šarapatka).

Zde autor píše, mimo jiné, jak se L. Veselý (moderátor Frekvence 1) pokusil kompromitovat státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. Avšak narazil! V článku je i zmínka o tom jak „si užil“ L. Veselý herce Tomáše Měcháčka. Nebo to bylo obráceně? Jako humor už vůbec nevyznívají výrazy magistra L.V. o křivých hnátech, osobě pod plachetkou, na adresu Jiřího X. Doležala (vynikajícího novináře).

Dva novináři, pan Doležal a pan Veselý, ale od každého (z každého) „jde“ něco zcela jiného. Ti dva , což je jasné jako facka, nemají „stejnou krevní skupinu“.

Nedalo mi to a vyhledala jsem si na netu dalších jen pár článků, s výskytem lidí, kteří zřejmě L. Veselému nesedí.

* K doktorantce UP Veronice Krátké Špalkové „Už se nebojím o naši budoucnost…ach jo, kdybys šla raději na kuchařku“.

* Na adresu Veroniky Sedláčkové (moderátorky Českého rozhlasu)

„ Je zatížena genderovým, korektním debilním stylem…“

* Výhrady má i proti Johaně Hovorkové. Ve svém yotube pořadu, že je někdo (???) svině a zrůda.

Je třeba však u Mgr. Veselého ocenit, že když už nic, tak má alespoň úctu k lidem ve vyšším věku, protože si s panem prezidentem dokáže popovídat i o krupicové kaši či koprovce.

Až nakonec dnešních mých pár vět jsem si nechala sedm slůvek z úst L. Veselého (Parlamentní listy 5. 1. 2021)

Buďto jsem blázen já nebo všichni ostatní…

Může to znít jako otázka, což tak vnímám.

P. S. Odpověď na ni už delší dobu znám.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 104 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *