Někdy zajdi!

Napsal
Sdílet článek

Psát o tom, že každý máme nějaké kamarádky, kamarády, známé více či méně, je snad zbytečné.

Samozřejmě se okruh, zájmy, počet aj. mění věkem, stavem, místem bydlením ….Někde a někdy, pro někoho, možná i momentálním společenským postavením a bohatstvím – ale to si myslím (jen já?) je už o něčem jiném.

A protože jsme lidé – tak se i potkáváme. Mimo nějaká domluvená kafíčka, pivíčka, sporty…. Prostě jen tak náhodně někde – na ulici, v metru, v obchodě, v knihovně… Pozdravíme se, podáme si ruce (nebo se obejmeme či líbnem jen na tvář), prohodíme spolu vzájemně pár slov (někdy i jen frází), a pak si můžeme i říci „ráda jsem tě viděla“ a k tomu třeba přidat zajdi a ještě lépe někdy zajdi!

Náhodně jsem se nedávno v metru potkala s bývalou spolupracovnicí. Neviděly jsme se možná tak rok. Mirka i já jsme novodůchodkyně . Je to prima ženská, rozuměly jsme si pracovně i osobně, i když ona vždy byla taková věčná stěžovatelka na všechno (ale tak to už někdo prostě má), přesto že události podobné, či třeba ještě nepříjemnější, se děly i mně. Nejsem ta co si jen na vše kdykoliv a komukoliv stěžuje, ale to je jedno a v dalších větách toto nehraje roli.

Pět stanic metrem nám na novinky z našich životů nestačily a Mirka při loučení „tak ahoj“ řekla (měla jsem to i já v úmyslu, ale ona byla rychlejší, prostě mě předběhla) „zajdi někdy“. A já řekla, že to není špatný nápad, nebude mi to dělat potíž, zajdu ráda a kdy tedy můžu. Bydlí sama, na okraji Prahy – pro mě žádný problém. Jenže Mirka hned, důrazně, pohotově a rychle začala sypat (jak z rukávu) kdy nemůže:

– tento celý týden už něco mám

pak chodím po doktorech

pak budu hlídat vnučku

pak jedu ke druhé dceři na čtrnáct dní

počkej, tak možná potom…

pak zase musím k lékařům

– jo a pak jedu do lázní

– a další paky“….

A já jí řekla – no tak já přijdu jindy.

Pomyslela jsem si jindy – třeba na svatýho Dyndy.

P. S. Jenže svatýho Dyndu jsem v kalendáři nenašla.

MAJKA DUBOVÁ

4/5 - (1 vote)
(Visited 68 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *