Některé spolkové země Německa budou zevřejňovat národnost pachatelů

Napsal
Sdílet článek

Zveřejňování národnosti pachatelů kriminálních činů se může zdát na první pohled žádoucí, protože to, co se v rámci politické korektnosti prozatím tajilo, by policie – alespoň v některých spolkových zemích –  začala bez obalu zveřejňovat.

Úřady se tak údajně chtějí vyhnout nařčení z toho, že záměrně maskují zločiny cizinců a zejména migrantů. Podle oficiálních údajů by měli mít stále větší část kriminality na svědomí Němci, na cizince údajně připadá “pouze” 35% veškeré kriminality (otázka je, jak by to vypadalo v případě, že by se kriminalita rozdělila na násilnou a další). Národnost pachatelů tedy paradoxně není zveřejňována proto, že by spolkové země, které k tomuto kroku přistoupily, chtěly na kriminalitu cizinců upozornit.

Ne, o nic podobného nejde. Naopak, zveřejnění národnosti má bagatelizovat varování politiků AfD, kteří soustavně upozorňují na migrační pozadí pachatelů.

Vše má totiž jeden velký háček. Nikde není uváděn původ rodičů či prarodičů pachatele a samozřejmě už vůbec ne jeho vyznání. Pokud tedy bude, jak je obvyklé, uvedeno pouze křestní jméno a navíc někde i národnost pachatele, pak můžeme očekávat, že zpráva o nějakém teroristickém útoku bude vypadat asi nějak takto:

“Trojice pachatelů německé národnosti spáchala včera v Hamburku bombový teroristický útok. Podezřelými jsou Ahmed K., Mohamed B. a Abdulah S.”

Tito pachatelé pak samozřejmě budou ve statistikách vedeni jako Němci. Přece se narodili v Německu! Jak známo, tak už od 50.-60. let se do Německa ve velkém stěhovali Turci, jejichž komunita už čítá v celém Německu několik milionů. K tomu je nutno připočíst i nemalou arabskou komunitu a nezanedbatelná není ani komunita africká.

Zásadním problémem je – co se teroristických útoků, ale třeba i znásilnění nebo vražd týká – fakt, že pokud bychom se podívali na vyznání pachatelů, pak bychom nejspíš zjistili, že většina z nich má jedno společné – islám. Přitom by značná část z nich byla prezentována coby “Němci”. 

Pokud bychom třeba posuzovali počet pachatelů, kteří mají v Německu na svědomí tzv. “vraždy ze cti”, kolikpak “Němců” by mezi nimi bylo? Je vysoce pravděpodobné, že většina. Vražd ze cti se dopouští právě muslimské rodinné klany na dívkách, které se odmítají provdat za rodinou předem vybraného muže, ale najdou si někoho jiného, navíc nemuslima.

Vraždy ze cti nejsou v Německu ničím výjimečným, nicméně jsou skutečně záležitostí čistě muslimskou. Přesto bychom v dokladech těch, kdo své dcery nebo sestry “ve jménu Alláha” zavraždili, našli v kolonce národnost “Němec”.

Bude-li tedy zveřejňována národnost pachatele, bude opět nutné “číst mezi řádky”  a na základě zveřejněných křestních jmen (budou-li zveřejněna) si pravdu domyslet. Je také jasné, že “Němec”, páchající teroristický čin za výkřiku “Allahu Akbar” zřejmě nebude modrooký blonďák jménem Hans.

Ostatně, vzpomínáte si na nedávný případ napadení číšníka v Praze, kdy útočníci byli prezentováni coby “Nizozemci”? Vzhled i jejich jména nikoho nenechala na pochybách o tom, jaký je jejich skutečný původ.

Krysa, která se narodila ve stáji, není kůň, i když se nás o tom snaží přesvědčit.

(Visited 88 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *