Němec, který protestuje proti vyřvávání muezzina ve své obci, byl vzat do vazby (video)

Napsal
Sdílet článek

Pamatujete si na článek, ve kterém jsem psala o Němci, který chodil každý pátek rušit řvaní muezzina z místního islámského centra, které je využíváno coby mešita? Tehdy jsem slíbila, že budu případ sledovat. Jen pro připomenutí: Němec nejprve rušil křik muezzina kravským zvoncem a když mu jej policie vzala, použil k tomu plechový hrnec a lžíci. Policie ho opět vyvedla a on slíbil, že bude takto rušit vyřvávání muezzina, které je znakem islamizovaného území, každý pátek. To také dodržel.

Protože už čtyři týdny protestuje proti muezzinově výzvě k vytvoření chalífátu u mešity v hanzovním městě Herford, ve Východním Vestfálsku, vyzbrojený hrncem a lžící, byl nyní Marcel Bauersfeld  vzat do policejní vazby. Média hlavního proudu se zatím podílejí nanejvýš na pomluvách odvážného protestujícího. Nyní, když stále více obecních zastupitelstev v Německu schvaluje muezzinovo vyřvávání, právník Ralf Hacker radí, jak se bránit tomu, aby tomu tak nebylo. Předně je třeba vůbec halekání nepovolit, či je možné si na rušivý hluk stěžovat.

Poté, co mu byl zabaven zvonec, si vzal 37letý Marcel Bauersfeld lžíci a hrnec na protest proti muezzinovu skřehotání v mešitě opakovaně. Starosta Herfordu, sociální demokrat Tim Kähler, dal v tichosti a tajně islámské komunitě svolení k pravidelnému vyřvávání muezzina. Podle mluvčího státního zastupitelství v Bielefeldu byl 37letý muž obviněn z narušení náboženské svobody. Státní zastupitelství chce v příštích několika týdnech rozhodnout, zda budou vznesena obvinění nebo zda bude vyšetřování proti obviněnému zastaveno a bude mu pouze udělena peněžní pokuta. Zatím je  Marcel Bauersfeld vyšetřován vazebně.

Při jeho posledním narušování jekotu muezzina ho podporovalo v místě asi dvacet členů AfD, kteří byli zároveň přítomni jeho zatčení.  Na video, které v den zatčení natočili, se můžete podívat níže. Mimochodem, nedivím se, že někdo proti takovému příšernému „uširvoucímu“ jekotu protestuje….

 

5/5 - (5 votes)
(Visited 266 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *