Němec na protest rušil hlukem vyřvávání muezzina z mešity, policie ho za to stíhá

Napsal
Sdílet článek

Německo spěje doslova mílovými kroky k chalífátu, což se mimo jiné projevuje i tím, že jsou muslimové často nadřazováni i před zákonem nad Němci. Němci, kteří to chápou (a těch je, bohužel, drtivá menšina), se občas snaží proti islamizaci své země protestovat. Podobně, jako Němec, který v pátek už potřetí vyšel ven, aby přehlušil vyřvávání muezzina, které jsou od začátku června v  jeho městě nuceni všichni obyvatelé poslouchat.

V pátek, přesně ve 13:30, když muezzin vyzýval k modlitbě v Ditibově mešitě, stál Marcel Bauersfeld na chodníku Bielefelder Strasse v Herfordu a nutno podotknout, že ne poprvé.  Bez přestání bušil lžící do hrnce. Krátce nato přišla policie a požádala ho, aby odešel. Je to svoboda projevu, nebo snad sedmatřicetiletý Němec svojí akci narušoval svobodu náboženského vyznání?

„Srážejí se zde dvě základní práva, právo na svobodu projevu a svobodu náboženského vyznání”, sdělila policejní mluvčí Simone Lah-Schnierová. Jakmile se však objeví podezření ze spáchání trestného činu, může policie – jako v tomto případě – vydat příkaz ke stíhání. Podle mluvčí byl muž, který nikdy neměl problémy se zákonem, již obviněn z porušování náboženské svobody. Marcel Bauersfeld také nadělal spoustu hluku před mešitou před týdnem, kdy k přehlušení muezzina použil zvonec. Ten mu následně policie zabavila.

“Proto jsem tady dnes s hrncem,“ řekl protestující. Případ v současné době projednává státní zastupitelství v Bielefeldu, které zkoumá, zda se nejedná o zločin. Do doby, než padne rozhodnutí, nebude obviněnému zabavený zvonec vydán. Potřetí v řadě tento pátek protestoval sedmatřicetiletý muž proti islámské výzvě k modlitbě, kterou v polovině června povolil turecké komunitě starosta Tim Kähler. Od té doby vyvolalo rozhodnutí šéfa administrativy kontroverzní diskuse.

Marcel Bauersfeld to v rozhovoru objasňuje: „Nejsem ani levicový, ani pravicový extremista. Nemám nic ani proti jiným kulturním zvykům. Jediné, co mě trápí, je volání muezzinů, což v mých očích není nic jiného než volání chalífátu. Nechci tady žádnou šaríu.”

Protestující tvrdí, že studoval Korán do hloubky. “Tím, že povolili volání muezzina, byla otevřena Pandořina skříňka. Ostatní turecké komunity by si mohly nárokovat stejné právo”. Požaduje, aby město Herford zrušilo povolení k volání muezzinů.

37letý Němec oznamuje, že se vrátí i příští pátek. „Jsem zvědavý, jestli budu stíhán za kravský zvonec nebo hrnec na vaření,“ říká. Místní muslimská komunita by jeho hlučným protestům mohla zabránit získáním dočasného soudního příkazu se zákazem přiblížení od okresního soudu. To znamená, že Marcel Bauersfeld by se k mešitě směl přiblížit jen do určité pevně dané vzdálenosti.

Křik muezzinů se nese stále více evropskými obcemi, aniž by byl brán zřetel na názor místních obyvatel. Pokud pak někdo začne proti tomuto jasnému projevu islamizace daného území protestovat, je za to stíhán. Každopádně budu případ sledovat a jsem velmi zvědavá, jaký bude konečný verdikt, až půjde Marcel Bauersfeld před soud či zda mu skutečně bude vydán zákaz přiblížení k mešitě.

Bude i tady vypadat rozsudek podobně, jako by byl kritik islámu souzen podle práva šaría?

Mimo jiné i o pokročilé islamizaci sousedního Německa budu hovořit zítra od 19 hodin v rádiu

(Visited 2 273 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *