Německá neziskovka dnes vyráží s lodí „Alan Kurdi“ do Afriky pro další zásilku „hostů“ Merkelové

Napsal
Sdílet článek

Záchranný člun „Alan Kurdi“ (jméno má podle onoho utonulého syrského chlapečka, který byl mediální hvězdou sluníčkových médií) míří po dvouměsíční přestávce i přes pandemii koronaviru zpět do Středozemního moře. Loď provozuje  německá neziskovka Sea Eye. „Loď už opustila přístav ve Španělsku, kde procházela opravami a očekává se, že o víkendu dorazí do vod u pobřeží Libye“, uvedla v pondělí večer organizace Sea Eye. Pod vedením německého kapitána Baerbela Beuse bude Alan Kurdi zatím jediným člunem cíleně lovícím migranty v oblasti.

Kvůli šíření COVID-19 podniká Sea Eye bezpečnostní opatření navíc a podle vedoucího mise Jana Ribbecka vypracoval „plán řízení epidemie“. „Máme na palubě dostatek osobních ochranných prostředků pro naši posádku,“ řekl. V poslední době mají neziskovky značný problém najít přístav, kde by jim dovolili s vylovenými vetřelci přistát.

Itálie, nejčastější cíl lodí neziskovek, pašujících migranty, byla koronavirem postižena více, než kterákoli jiná země, už nyní mají více než 100 tisíc potvrzených případů a 11 tisíc úmrtí. Uzavření hranic zabránilo i dalším pašeráckým neziskovkám v mobilizaci zaměstnanců z celé Evropy. „Je zázrak, že se nám podařilo dát dohromady posádku, vycvičit je a připravit na zvláštní okolnosti,“ řekl Gordon Isler, předseda Sea Eye. Další dva čluny Ocean Viking, které provozuje  SOS Mediterranee a španělská loď Open Arms, jsou v současné době stále v přístavu.

Připomínám, že souběžně s tím rozbíhá EU operaci Irene, kdy pod pláštíkem dohlížení na pašování zbraní do Libye budou lovit vetřelce u východních břehů Libye, zatímco tato německá neziskovka je bude lovit víc na západ. Takto obsáhnou větší část pobřeží Libye, odkud budou i přes koronavirovou pandemii nadále navážet africké vetřelce. Jen by mne zajímalo, kdo bude ochotný invazisty v tristní situaci, v jaké se ocitla nejen Itálie, ale také Španělsko, přijímat do svých přístavů. Už tak mají jihoevropské země kvůli koronaviru svých starostí „nad hlavu“.

Plány na zaplevelení Evropy muslimskými vetřelci se – jak vidno – musí plnit i v situaci, kdy se Evropa potýká s pandemií.

5/5 - (2 votes)

(Visited 846 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *