Německo: Afghánec ubodal exmanželku v autobuse – vražda ze cti před očima cestujících

Napsal
Sdílet článek

Vraždy ze cti jsou v muslimských zemích docela obvyklé, ostatně, o nich pojednává nejeden můj článek. Ale muslimové si tento svůj “folklór” přinášejí i do Evropy. Právě fakt, že i na našem kontinentu dojde několikrát za měsíc k vraždě ze cti ukazuje, že muslimy jen tak jejich zvráceným zvyklostem neodnaučíme. Ostatně, o nějakou integraci nemají v reálu zájem ani oni, ale ani vlády zemí, ve kterých jsou již zcela běžná muslimská ghetta.

Před očima všech cestujících – včetně mnoha školáků – vynesl afghánský vetřelec krvavý ortel nad svojí bývalou manželkou, kterou přesně podle paštunského zvyku zavraždil v autobuse v Obergünzburgu v idylickém Ostallgäu.

V pondělí ve 13:10  pobodal 37letý afghánský invazista 27letou ženu v autobuse na Kemptener Strasse. Pohotovostní lékař, kterého řidič autobusu okamžitě zavolal, zahájil resuscitaci, avšak navzdory veškerému lékařskému úsilí odpoledne žena podlehla vážným zraněním, které jí afghánský vetřelec způsobil.

Podle svědků uprchl vrah z autobusu bezprostředně po zločinu. Okamžitě zahájené pátrání s četnými pohotovostními pracovníky vedlo k zatčení 37letého hosta Merkelové. Oběť a vrah hledající azyl žili odděleně v Ostallgäu.

Policie již zná pachatele velmi dobře od listopadu 2019, kdy již na svoji odloučenou manželku zaútočil. Kromě tří sanitek byl ve službě také záchranný vrtulník, ale také dva pohotovostní lékaři a vedoucí záchranné služby, jejichž náklady nese daňový poplatník.

Řidič autobusu a ostatní cestující všech věkových skupin jsou stále v péči psychologů týmu krizové intervence.  V pondělí večer měla proběhnout naplánována pitva zavražděné ženy, pachatel by měl jít k výslechu během dnešního dne.

Takže tentokrát bylo hned několik desítek Němců, včetně dětí, svědky takového dnes už docela obvyklého multikulturního obohacení v praxi. Ano, vraždy ze cti jsou v zemích, jako Afghánistán, Jemen či Pákistán běžné, ale praktikují se i v jiných muslimských zemích. O mnoha případech jsem zde psala, jednoho takového Afghánce, prchajícího před spravedlností poté, co pobodal svoji partnerku, zachytili i u nás v době nouzového stavu.

Myslím, že právě místo, kde se vražda stala, je velmi důležité. Stala se tentokrát před očima mnoha svědků, z nichž někteří si teprve po tomto osobním zážitku mohli začít uvědomovat syrovou skutečnost. Tedy tu, že také jejich země se pomalu ale jistě začíná stávat takovým chalífátem pod právem šaría, jehož součástí jsou i vraždy ze cti.

 

(Visited 496 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *