Německo: Afghánec ubodal manželku, čin není klasifikován jako vražda

Napsal
Sdílet článek

Myslíte, že když někdo ubodá druhého člověka, navíc před očima vlastních dětí, tak se jedná o vraždu? To si ovšem zcela zřejmě nemyslí v Německu, kde jsou na afghánské multikulturní obohacovače s bodnými zbraněmi zvyklí. Afghánec dokonce nejprve tvrdil, že se žena pobodala sama, to však bylo následně zcela vyloučeno. Přesto je obviněn z pouhého zabití, asi jako kdyby žena na nůž v jeho ruce zcela náhodně a to opakovaně upadla. Nicméně přiznám se, že tato klasifikace pro mne není nic udivujícího, pokud vím, jak evropská justice soudí násilníky z řad přivandrovalých muslimských vetřelců.

Tři měsíce po hrůzném krvavém činu, k němuž došlo v paneláku ve Freibergu, nyní státní zastupitelství vzneslo obvinění proti Afghánci (39 let). Žadatel o azyl je obviněn z toho, že svou ženu popravil tím, že ji v přítomnosti svých dětí několikrát bodl do hrudi.

Údajný vrah však tvrdí, že jeho žena si smrtelná zranění způsobila sama. Toto tvrzení  však bylo vyvráceno díky rozsáhlému vyšetřování, zejména na základě výpovědí svědků z přímého rodinného prostředí a podle výsledků soudních lékařských zpráv. Afghánec se prý večer 19. května násilně pohádal se svou ženou v panelákovém bytě na ulici Einheit. Muž vytáhl nůž a opakovaně ji bodal.

„Kolem 21:15 jsem  slyšel hlasitý, panický ženský křik” řekl soused den po krvavém činu. „Pak mužský hlas a krátce nato strašlivý křik jejích dětí na schodišti.” Další soused tehdy dodal: „Okamžitě jsem si všiml, že něco není v pořádku, a okamžitě jsem zavolal záchranku.”

In dieser Wohnung wurde die Vierfachmutter hingerichtet
byt v paneláku, kde k činu došlo

Policie poté muže zatkla a byl vzat do vazby. Státní zastupitelství nyní vzneslo obvinění. Proč je obvinění klasifikováno pouze jako zabití a ne jako vražda, bude vysvětleno u soudu. Proces bude pravděpodobně probíhat u zemského soudu v Chemnitzu, který začne v listopadu.

Také mne velmi zajímá, jak soud zdůvodní stávající klasifikaci činu, kdy muž pobodá několika ranami nožem manželku do srdce, coby zabití a ne jako vraždu. Má jít o další důkaz přechodu evropských soudů na právo šaría, podle něhož by vlastně byla vražda jakkoli vzpurné manželky považována za “vraždu ze cti”, přičemž v některých zemích by ani nebyl muž za tento čin souzen?

(Visited 924 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *