Německo: Afghánec ubodal muže, soud ho osvobodil

Napsal
Sdílet článek

Další příklad toho, jak dnes běžně soudí nejen německé, ale evropské soudy vůbec. K podivnému rozsudku, kdy nakonec za vraždu či zabití nebyl nikdo odsouzen a to i přesto, že byl pachatel od začátku jasný, došlo díky svědectví dalších Afghánců, přátel pachatele vraždy. Afghánec tedy nedostal ani směšný trest, dokonce ani podmínku, ale byl zcela osvobozen, přičemž soud rozhodl výhradně na základě svědectví pachatele a jeho kamarádů.

V polovině října 2019 způsobil tento případ značný rozruch. Afghánec, kterému bylo v době činu 18 let, byl obviněn ze zabití. Nedávno byl v procesu před soudem pro mladistvé osvobozen, jak potvrdil krajský soud v Karlsruhe až nyní na základě vyšetřování. “Komora předpokládá, že jednal v sebeobraně,” vysvětlila mluvčí.

31letý muž z oblasti Heidelbergu, který na místě činu pod mostem (viz titulní obr.) zemřel na následky těžkých poranění krku, byl považován za hlavního agresora. Tento soudní verdikt byl založen čistě na několika výpovědích svědků a na vlastní výpovědi obžalovaného. Podle krajského soudu byl rozsudek vynesen před několika týdny v hlavním líčení. Státní zastupitelství požadovalo dva roky trestu odnětí svobody pro mladistvé ve zkušební době za nebezpečné zranění s fatálními následky.

To znamená, že státní zastupitelství předpokládalo, že osmnáctiletý mladík neměl v úmyslu zabít. Všichni muži, kteří byli zapojeni do konfliktu v ulici Ettlinger v Langensteinbachu, byli afghánského původu. Na rozdíl od původních předpokladů však nebyli žadateli o azyl. Čtyři ze šesti mužů již před pobodáním spáchali nějaký trestný čin. Policie předpokládala, že se účastníci bitky navzájem znají.

Tento předpoklad byl prokázán v soudním řízení. Za činem byla údajně žárlivost. Podle informací deníku BNN byl zabitý muž obviněn z flirtování s přítelkyní některého z Afghánců. Z vraždy byli původně podezřelí dva 18letí muži.

Poté, co muže pobodali, uprchli a policie je vypátrala v zahradní chatce poblíž školního střediska v Langensteinbachu. Nakonec byl jeden z nich propuštěn z vazby na základě rozhodnutí státního zastupitelství. Obžaloba tvrdila, že není zcela jasné, kdo držel vražednou zbraň a kdo učinil smrtelné bodnutí. Soudce to viděl jinak.

Vražedná zbraň, kterou byl kapesní nůž, nakonec vedla k usvědčení obviněného. Na noži totiž byly nalezeny stopy vláken a DNA 18letého obžalovaného. V procesu bylo vyslechnuto více svědků, přičemž všichni svědci byli Afghánci a přátelé obžalovaného. Celkově bylo vedeno soudní řízení proti pěti obviněným – čtyři soudní řízení však byla pozastavena z důvodu nedostatečných důkazů. Osvobození pachatele vraždy je již právně závazné.

Super precedens pro další Afghánce či jiné obohacovače, že? Až si příště vyhlédnou nějakou oběť, tak se mohou předem dohodnout a vzájemně si dosvědčit, že útočníkem byla oběť, která už vlastně nemůže hovořit. Zvolené místo činu – pod mostem – bylo ukryto před zraky dalších možných svědků.

Tedy propříště stačí opět zvolit adekvátní místo a čas, počíhat si na oběť, tu pak ubodat, neboť mrtví přece nemluví a na základě tohoto případu mají osvobození jisté. Svědčit by pak samozřejmě měli přítomní přátelé pachatele, kteří unisono dosvědčí, že jednal v sebeobraně. Osvobození pak bude jisté obzvlášť, když bude oběť zavražděna rukou údajného nezletilce. A on je konečně každý muslim, který dorazí do Evropy bez dokladů, “nezletilý sirotek bez doprovodu.”

(Visited 313 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *