Německo: Matka se chystala zavraždit vlastní dceru, protože se nechovala jako správná muslimka

Napsal
Sdílet článek

Vraždy ze cti jsou i v Evropě stále častější s tím, jak v některých zemích velice prudce vzrůstají počty muslimů. Nejinak je tomu v Německu, kde snad každý měsíc k nějaké té vraždě ze cti či k pokusu o vraždu dojde. Většinou zavraždí muž svoji manželku, ale občas, jako i v tomto případě, se rozhodnou zavraždit rodiče svoji vlastní dceru. A to třeba jen proto, že se odmítá podřídit pro ženu ponižujícím pravidlům práva šaría..

Jaká matka se asi tak rozhodne nechat své dítě zmrzačit nebo zabít? Heda B. (23 let) žila životním stylem, který byl pro její rodinu z Čečenska příliš západní. Tento postoj mladou ženu nakonec téměř zabil. Nyní je v programu ochrany svědků a polovina její rodiny je souzena.

Narodili se v Čečensku a mají ruské pasy. V Berlíně žijí už léta, přesto se nikdy neintegrovali, naopak, západní společnost nenávidí. Když senátor Andreas Geisel v prosinci 2019 zkoumal organizovaný zločin v Berlíně, pachatelé rusko-euroasijského původu přišli na řadu hned po arabských klanech. Vyšetřovatelé si všimli neobvyklého týmového ducha, přísného systému sankcí a transregionálních sítí. V těchto kruzích se často mluví o „cti“, ale nemá to nic společného se skutečnou ctí.

Vrchní státní zástupce Michael Wachs z berlínské generální prokuratury četl obžalobu, která čítala14 stránek popisujících nenávist v právní terminologii definovanou jako: zločinné spiknutí, podněcování k pokusu o vraždu a závažné zbavení svobody.

Hedina matka Hava I. (45 let, nezaměstnaná), bratr Daurbek B. (24 let, nezaměstnaný) a bývalý student práv Mairbek K. (36) sedí za neprůstřelným sklem (zatčeni byli 18. ledna 2020). Podezřelými spolupachateli spiknutí proti mladé ženě jsou její strýc Tamirland D. (28 let, nezaměstnaný) a Zelimkhan Ba. (29, bývalý student managementu), oba jsou vyšetřováni na svobodě.

Mladá žena byla nuceně provdána v roce 2018. Po třech měsících uprchla před „velmi duševně nemocným“ mužem. Také proti němu svědčila, když byl souzen za pokus o odchod do řad teroristů z ISIS v Sýrii. Krátce předtím, než měla podat svědectví proti manželovi, byla její rodinou převezena do Gruzie. Byla držena několik týdnů v zajetí v horském údolí a byla také bita. V následující době začala její rodina uvažovat o tom, jak s ní dále naložit, neboť urazila čest rodiny opuštěním manžela, svědectvím u policie, potratem dítěte a případně dalšími proviněními.  V polovině prosince 2019 intenzivně uvažovali o tom, že ji zavraždí v zahraničí, pokud by její další nucený sňatek s mužem z údolí Pankisi v Gruzii selhal.

Matka uvažovala, že najme na vraždu dcery bývalého čečenského studenta práv, protože její dcera – jak ona sama řekla –  „bude-li stále naživu, bude vždy nebezpečná“. Podle obžaloby také matka údajně zvažovala, že ze svoji dceru nechá zmrzačit, zatímco bratr hledal pro svoji sestru manžela, který by ji mohl udržet pod kontrolou.

Až do zatčení matky, bratra a bývalého studenta práv byla vražda každodenním tématem rozhovorů mezi nimi, o čemž svědčí protokoly rodinných telefonních hovorů. Nyní podezřelí spolupachatelé osnování vraždy vlastní dcery a sestry u soudu odmítají vypovídat.

V pátek má dcera vypovídat jako svědek, přičemž bude střežená ozbrojenými bodyguardy. Obviněným hrozí až 15 let vězení. Verdikt bude vynesen 3. prosince.

Je jasné, že dcera je už nyní odsouzena k jistému vězení, neboť se bude muset po zbytek života skrývat. Rozvětvené rodinné klany mají vždy nějaké možnosti si ji najít a vraždu ze cti vykonat. Jak známo, tak právě Čečenci patřili i v řadách ISIS k nejbrutálnějším. Přesto je jich nyní plná Evropa. Nedávno jsem zde uvedla případy pronásledování čečenských žen, žijících v Rakousku, které se rozhodly žít západním stylem života, což jejich komunita odmítá akceptovat.

Právě poměrně časté případy vražd ze cti, páchaných často vlastními rodiči nebo sourozenci, jsou ukázkou toho, jak dalece je islám nenávistný a netolerantní. Umíte si copak představit, že své vlastní dítě či sestru zavraždíte jen v zájmu nějaké pochybné ideologie pod pláštíkem cti? V muslimských zemích dochází k desítkám takových případů denně, už ani nemá význam o nich psát. Jenže právě tyto zrůdné zvyklosti si muslimové spolu se svojí ideologií tahají i do Evropy.

 

(Visited 358 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *