Německo odmítlo přestat dodávat zbraně tureckým džihádistům

Napsal
Sdílet článek

Jak sami víte, tak Turecko už dlouhodobě okupuje část Kypru, ale také neustále narušuje řecké území. Nejvíce je to patrné během posledního roku. Nejprve na jaře, když Turci narušili řecké hranice pomocí tisíců invazistů většinou ze zemí Středního a Blízkého východu, později pak docházelo jak k narušení vzdušného prostoru, tak i výsostných vod Řecka. Turecko se dokonce ani netajilo tím, že si nárokuje 23 řeckých ostrovů.

Německý ministr zahraničí Heiko Maas odmítl ukončit prodej zbraní  do Turecka navzdory téměř každodenním hrozbám vůči Řecku.

“Nepovažuji požadavek zbrojního embarga vůči Turecku za strategicky správný,” řekl v pondělí a dodal: “Není snadné to udělat proti partnerovi NATO.”

Nicméně, další část jeho prohlášení odhalila přímou lež tím, že tvrdí, že USA odmítly prodat systém protiraketové obrany do Turecka.

“Viděli jsme, že spojenec NATO Turecko snadno koupil rakety z Ruska, protože nemohl koupit od USA,” řekl. Ve snaze odradit Turecko od nákupu ruského systému protiraketové obrany S-400 nabídly USA prodej systému Patriot, který Ankara odmítla.

Maas také řekl, že doufá, že Atény a Ankara vyřeší své spory diplomatickou cestou, přičemž zcela popíral fakt, že Turecko nemá zájem o mír, o čemž svědčí jeho invaze a vojenská okupace severní Sýrie a Iráku, stejně jako vojenská dobrodružství v Libyi a Náhorním Karabachu.

Řecký ministr zahraničí se začátkem listopadu setkal s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem, předsedou německého parlamentu Wolfgangem Schäublem, předsedou Výboru pro evropské záležitosti Spolkového sněmu, Guntherem Krichbaumem a dalšími vysokými představiteli a vyjádřil nutnost ukončit prodej ponorek typu 214 Turecku.

“Turecko odmítá přijít k jednacímu stolu a vyřešit naše spory podle mezinárodního práva, týkající se námořních zón,” řekl Dendias během své pracovní návštěvy v Berlíně a dodal, že Ankara převádí džihádisty ze Sýrie do Libye a z Libye na Kavkaz.

Němci a Turci mají staletí trvající spojenectví.  Německo pomáhalo Turecku bojovat proti Řecku během války za nezávislost, pomáhalo Turkům během genocidy Řeků, Arménů a Asyřanů (1914-1923) a  v roce 1941 podepsali formální spojenectví, když nacistické Německo okupovalo Řecko.

Pokud to tedy shrneme, tak Turecko a Německo jsou země, které vždy ohrožovaly Evropu. Miliony Turků v Německu jsou pak dalším potvrzením spojenectví, díky němuž přemění Evropu v Osmanskou říši.

(Visited 105 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *