Německo: Syrský vetřelec zapálil obchod – svedl to na islamofobní xenofoby

Napsal
Sdílet článek

Jste muslimský vetřelec, žijete v Německu a nutně potřebujete získat peníze, k čemuž se vám perfektně hodí pojišťovací podvod? Pak není nic jednoduššího, než najít viníka mezi těmi, kdo jsou současným systémem nejvíce dehonestováni – mezi tzv. xenofoby, islamofoby, rasisty či extremisty.  Těch je přece ve všech evropských zemích celkem dost. A pokud se nenajde konkrétní viník, pak bude další potřebný “černý puntík” do statistiky kriminality tzv. “ultrapravicových extremistů”, což se samozřejmě i systému hodí.

Maloobchodník s potravinami stráví příští tři roky ve vězení. Okresní soud v Hagenu považuje za prokázané, že 35letý Syřan podpálil v roce 2018 svůj obchod ve Wetteru, aby získal peníze z pojistného a různé dary. Nešťastný osud Mohammada Moussy A., jemuž údajný xenofob zapálil jeho zelinářství, tehdy způsobil ve Wetteru pořádný rozruch. Muslimský obchodník navíc tvrdil, že před požárem dostal výhružné dopisy.

Byl to on sám, kdo poprvé veřejně prohlásil, že útok byl xenofobní. Lidé mu věřili, a tak od dubna 2018 se zvedla směrem k zelináři obrovská vlna solidarity. Mnoho škol a klubů darovalo rodině obchodníka peníze i různé dary a dobrovolníci pomohli přestavět obchod bez nároku na mzdu. Tématu se okamžitě chytily neziskovky, brojící proti xenofobii a se štvaním proti rasistům a islamofobům nezůstali pozadu ani politici: Starosta obce a celá městská rada vyjádřili svoji solidaritu s mužem, který se stal terčem xenofoba.

Ve skutečnosti však Syřan, který přišel do Německa v roce 2015, zapálil oheň sám. Okresní soud v Hagenu je o tom na základě důkazů přesvědčen, proto mu také uložil tři roky vězení. Podle rozsudku byl syrský vetřelec odsouzen z  předstírání trestného činu, trestného činu podvodu, dále pak z lehkého i těžkého ublížení na zdraví.

Vyšetřovatelé zjistili, jak se věc ve skutečnosti má především proto, že Syřan tvrdil, že byl v době činu v Gelsenkirchenu. Ve skutečnosti však byl na místě činu chvíli před hasiči a odnesl si ze svého hořícího skladu lahve s propan butanem. Navíc bylo zarážející, že byly vypnuty pojistky, čímž došlo k vypnutí světel a kamerového systému. Muž se nakonec zapletl do dalších a dalších lží. Aby toho nebylo málo, získal sociální dávky ve výši několika desítek tisíc eur podvodem, na krku má však také vyhrožování a fyzické útoky na další osoby.

Ve Wetteru je mnoho lidí z rozsudku šokováno. Z verdiktu je šokována například místní obyvatelka Rilana Avranidis, která bydlí ve druhém patře přímo nad obchodem bývalého zelináře. V roce 2018 ji v noci překvapil požár. Ona a její dvě děti utrpěly otravu kouřem a musely být převezeny do nemocnice. Později na vlastní náklady pomohla obchodníkovi s rekonstrukcí. Matka dvou dětí říká, že muž zjevně nebyl spokojen se životem své rodiny, když zapálil svůj obchod. Okresní soud v Hagenu hovoří o „sobecké motivaci“.

Případ je také hořkým zklamáním pro občanské sdružení „Wir in Wetter“. Po falešném útoku sdružení zorganizovalo mnoho kampaní pro požárem postiženého Syřana i pro širší syrskou komunitu.

Mnoho důvěřivců tak padlo na lep podvodníkovi, který zneužil svou etnickou příslušnost, aby se mohl stavět jako oběť xenofobního útoku. Syrský vetřelec tak vybral nejen pojistnou částku více než 30 000 eur, ale také shromáždil dary ve výši několika tisíc eur. Sdružení „Wir in Wetter“ chce ale přesto pokračovat ve své práci pro širší komunitu jeho soukmenovců.

Tento případ není rozhodně mezi muslimskou komunitou v západní Evropě ojedinělým. O podobných případech ze Švédska jsem zde psala nedávno, tam však pomáhali s podobnými pojistnými podvody muslimští “profesionálové” v oboru žhářství a bombových útoků, kteří si takto na pojistných podvodech udělali mezi svojí komunitou živnost.

Věřím, že syrský vetřelec, který si sám obchod zapálil, působil před německými spoluobčany velmi důvěryhodně, vždyť přetvářku se muslimové začínají učit ve stejné době, kdy se učí mluvit. Navíc neustálá multikulturní propaganda musela v mnoha Němcích zanechat svoji památku. To je ostatně znát na každých dalších volbách, které jen potvrzují fakt, že nejen Němci v dávno nastoleném směru, který vede k totální islamizaci, neuhýbají.

 

(Visited 266 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *