Němečtí Zelení měří kravám prdy

Napsal
Sdílet článek

Ano, čtete dobře a ne, nejde o žádnou recesi, ale velmi vážně míněný experiment. Němečtí Zelení nechali v rámci klimašílenství namontovat na krávy speciální přístroje, které měří, kolik metanu vyprodukují, resp. „naprdí“.  Nešlo ovšem jen o to zjistit, kolik „bioplynu“ přesně vypustí, ale také závislost konkrétního druhu potravy na množství metanu v kravských „exhalacích“.

Jako všude v Německu chtějí Zelení ve Šlesvicku-Holštýnsku zachránit svět, a to v osobě ministra zemědělství Jana Filipa Albrechta. Ten v pondělí navštívil projekt na zemědělské zkušební farmě. Před rokem byl na pasoucí se skot pověšen přístroj, pomocí kterého bylo možné měřit metan produkovaný zvířaty. Mezitím se výzkum dále vyvíjel a nyní můžete sledovat výstup celého stáda na určitých  plochách „v reálném čase“, aniž byste spojovali jednotlivá zvířata.

Zelení se tak rozhodli zachránit planetu tím, že zjistí, jaký druh trávy nebo jetele, který dobytek přežvýká, způsobí menší produkci metanu. Krávy jsou vyváděny na pastviny s  různými druhy krmiva a měřicí zařízení metanu měří „v reálném čase“ emise plynu, který je produkován v žaludcích krav během trávení krmiva. Tedy jednoduše řečeno zjistí, kolik metanu naprdí. Zelený ministr je experimentem, který financuje vláda – tedy němečtí daňoví poplatníci – velmi nadšený:

„U těchto měřicích stanic máme skutečný náhled na to, co se děje na našich polích, jaké emise skleníkových plynů lze očekávat v závislosti na druhu krmení,“ prohlásil ministr zemědělství Jan Philipp Albrecht (Zelení), který v pondělí navštívil statek, kde experiment probíhá.

„Vzrušující,“ dodal ministr Albrecht. Celkově je cílem státní vlády Šlesvicko-Holštýnska vytvoření zemědělství šetrnějšího ke klimatu. Cílem Německa, a tedy Šlesvicko-Holštýnska, je do konce letošního roku snížit skleníkové plyny o 40 procent ve srovnání s úrovněmi z roku 1990.

Podíl metanu (převedeného na ekvivalenty CO2) vyprodukovaného Německem je z globálního hlediska zanedbatelný. Na přežvýkavce v zemědělství připadá 40 procent veškeré produkce metanu v Německu, . Metan emitovaný krávami v Německu má pak podíl 0,63 promile všech globálních skleníkových plynů. To jen dokazuje, že experiment, jímž je zelený ministr nadšený, je vyloženým mrháním peněz.

Článek neuvádí celkovou cenu tohoto experimentu, na nějž jsou němečtí Zelení a nejspíš i sami Němci, u nichž tato strana vede průzkumy preferencí, skutečně pyšní. Ani bych se nedivila, kdyby se tohoto experimentu chytil Brusel a vydal třeba nějakou směrnici, na základě které by musel být tímto přístrojem vybaven veškerý evropský skot. Ostatně, právě na podobné zelené projekty mají jít největší částky z eurodotací.

Nakonec je možné, že nezůstane u krav a podobný přístroj vyrobí také pro lidi. Přístroj, který bude sledovat, kolik toho kdo naprdí. A ten, kdo se příliš nacpe luštěninami a vypustí poněkud víc „bioplynu“, než kolik bude povolená norma, zaplatí předem určenou pokutu. Myslíte, že to je už přehnané?? Abyste se za pár let nedivili. V současném EU absurdistánu je možné cokoli. A pokud EU občanům oznámí, že přístroj pomáhá proti šíření koronaviru, budou jej navíc nosit pyšně a s radostí…

5/5 - (2 votes)
(Visited 380 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. To já bych rád viděl hnědé a černé lidské kůže v nějakých těch značkových buticích-myslím,že z našich nezvaných „hostů“ by byli dobré bundy nebo kalhoty-alespoň pro opečovávatele vepřů do chlíva-a jejich maso by se mohlo posílat zpět do afriky jako humanitární pomoc good

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *