Není procesí jako procesí

Napsal
Sdílet článek

Před pár dny nám TV nabídla pohled na procesí. A já nabyla dojmu, že jde snad o nějakou (a dnes je i toto snad možné) videomontáž. Ovšem že ne! Jednalo se o procesí na Mount Everest, nejvyšší horu Země, vypínající se skoro k 9 tisícům n. m.

Procesí lidí, na které se mi, už při pohledu u mě doma za obrazovkou, dělalo nevolno, neboť vrcholem mého jakéhokoliv výstupu do výšky je druhý, maximálně třetí špršlík žebříku. Prostě výšky nemusím. Zažít a ani se na ně dívat.

Ty lidičky, stoupající pomalu , v dlouhé řadě za sebou, toužící, až na ně přijde řada (protože „je tam narváno“), dotknout se vrcholu nejvyšší hory světa, mě fascinovali. Možná mnozí z nich mají plán – tak letos nejvyšší horu světa, příští rok skoro 11 kilometrů, (ale pod vodu) – opět adrenalin. To je jedno, že nejsem horolezec či potápěč – prostě to dám.

Ze Seznamu. cz 31. 5. 2019

Čech, který málem zahynul na Mount Everestu – KAŽDÝ MĚ PŘEKROČIL, DOLŮ VÁS NIKDO NESNESE. Horolezec Ivo Grabműller, který sám při sestupu málem zemřel, říká: „Cesta na ME nikdy nebude snadná, jste tam na návštěvě, ta výška není slučitelná se životem“.

A v uvedeném článku ještě větička – na Mount Everestu v posledních dnech zahynulo už 11 lidí.

A já se ptám.

Sama sebe a možná i někoho z vás. Myslíte si, že člověk je kočka, o které se říká, že má devět životů? Každý máme život jen jeden. Možná někdo dostane druhou šanci . Čeho víc by si měl člověk vážit než zdraví a života?????

A k tomu procesí?

Zkuste pochod Praha Prčice. Sice poslední ročník byl 18. 5. , ale i tam (třeba příští rok) jistě zažijete skvělý adrenalin. Možná to budou jen puchýře na patách, ale jistě neumrznete, nespadnete z výšky a ani se neutopíte. A věřte tomu, že když náhodou jen zlehka trochu upadnete, tak vás nikdo nepřekročí, ale pomůže vám. Jsme přece Češi – a my si umíme pomáhat.

P. S. A nebo ne?

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 102 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *