NENÍ TLAK JAKO TLAK

Napsal
Sdílet článek

Zcela nepochybně vnímá každý člověk tlak jako svůj krevní tlak. Jsou-li jeho hodnoty v normálu, je vše v pořádku. Pokud má člověk tlak zvýšený, vysoký (hypertenzi – nad 140/90 mm Hg,) či naopak snížený, nízký (hypotenzi – pod 100/65 mm Hg), umí si s odchylkami poradit lékař předepsáním vhodné medikace.

Ve středu (28. 4. 2021) se na jednání v Senátu dostavil současný ministr zdravotnictví Petr Arenberger, aby vysvětlil vládní rozhodování v rámci protiepidemických opatření. Nějak asi zapomněl, nebo mu vůbec nebylo známo, co začátkem dubna řekl premiér Andrej Babiš. „Pro mě je rychlý, ale hlavně smysluplný návrat dětí do škol absolutní priorita.“

Vypadá to tak, že jedna ruka neví co dělá druhá. Takže dříve než do škol, o čemž premiér hovořil jako o prioritě (???) pustíme trochu diváků třeba na fotbalová utkání, otevřeme kadeřnictví, masážní a kosmetické salony, apod.

Vůbec se nedivím, že se v průběhu zmiňovaného jednání Senátu vymezila proti ministru zdravotnictví senátorka Miroslava Němcová, a to její „třikrát nadskočení na židli“ velmi dobře chápu. Stejně jako i tato její slova: „To je prostě šílené, co tady předvádíte.“

Proč nadpis Není tlak jako tlak?

Na půdě Senátu Petr Arenberger zdůraznil také, že cíti tlak na otevírání dalších obchodů.“

——————————

Jdu si třikrát nadskočit na židli, pak změřit tlak. Nebo obráceně. To už je jedno.

 

P. S.

Hlavně se z toho ne…at. Což je vlastně také tlak.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 184 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Myslím, že ti politici a ministři jsou pod tlakem shora, od elit v EU či od těch oligarchů kontrolující velké farmakofirmy. Jak jinak vysvětlit, že ministr Arenberger před ministrováním brojil proti tomu velkému nošení náhubků, kdežto teď by je nám div ne přál jako část těla.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *