Neobvyklý trest pro vetřelce, který zavraždil svoji švédskou přítelkyni a pak jí uřízl hlavu

Napsal
Sdílet článek

Pamatujete si na případ iráckého Kurda, Tishko Ahmeda, který zavraždil svoji švédskou přítelkyni, protože se s ním chtěla rozejít? A poté, co ji zavraždil, ji rozsekal na kusy, přičemž hlavu si nechal doma v kufru? Tento případ se odehrál vloni na podzim a pachatel byl dopaden zkraje tohoto roku. Právě dnes proběhl soud s tímto muslimským „vykonavatelem vraždy ze cti“. A rozsudek byl na švédské, ale celkově evropské poměry velmi nezvyklý.

Třiadvacetiletý Tishko Ahmed byl dnes odsouzen na doživotí za vraždu sedmnáctileté Wilmy Anderssonové u okresního soudu v Uddevalle.

14. listopadu loňského roku zmizela sedmnáctiletá Wilma Anderssonová v Uddevalle. Rodina doufala, že se vrátí domů živá, ale místo toho našla její useknutou hlavu v kufru ve skříni v domě jejího bývalého přítele Tishka Ahmeda. Zbytek Wilmina těla nebyl nikdy nalezen.

Dnes byl vyřknut konečný verdikt. Tishko Ahmed je odsouzen na doživotí za obvinění z vraždy a z podvodu.

„Okresní soud v rozsudku uvádí, že je nade vší pochybnost, že v listopadu 2019 muž v Uddevalle úmyslně připravil svou přítelkyni o život a následně s tělem naložil tak, že jí oddělil hlavu, kterou si uschoval a zbytek těla zlikvidoval na neznámém místě,“ napsal soud. Okresní soud dále v rozsudku uvádí, že bylo použito značného násilí a že neexistují žádné polehčující okolnosti.

„Pokud jde o trest, okresní soud konstatuje, že neexistují žádné polehčující okolnosti, ale řada přitěžujících okolností. 23letý muž si podrobil mladší a fyzicky slabší přítelkyni, proti níž použil nepřiměřené násilí, k napadení navíc došlo, když jeho přítelkyně ležela na podlaze.  K vraždě došlo pomalým a trýznivým způsobem, před smrtí musela dívka prožívat  silnou předsmrtnou agónii a musela nesmírně trpět“.

K tomu soud poukazuje také na to, že Ahmed  po smrti odřízl oběti hlavu, čímž také zhanobil její tělo. Posléze se zbavil zbytku těla, které nebylo nikdy nalezeno. To znamená pokračující utrpení pro příbuzné přítelkyně. Vzhledem k těmto okolnostem se soud domnívá, že 23letý muž by měl být odsouzen k doživotnímu trestu odnětí svobody. Musí zůstat ve vazbě, dokud verdikt nenabude právní moci.

23letý muž také zaplatí náhradu škody rodičům a sestře přítelkyně, každému po 60.000 SEK a taktéž musí zaplatit náklady na pohřeb.

V záplavě různých směšných rozsudků, kdy se často operuje i s možností, že byl vetřelec psychicky nemocný, jde výjimečně o rozsudek spravedlivý. to samozřejmě v případě, že ho nepropustí předčasně za dobré chování. Podobná kreatura by totiž už neměla mít nikdy možnost se dostat na svobodu.

5/5 - (8 votes)

(Visited 1 410 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. aji tak-kdyby tam tu černou kurvu nepustili,holčina mohla být živá-levnější by bylo toho barevnýho bastarda za živa stáhnout z kůže!!!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *