Neokoni

Napsal
Sdílet článek

Po skončení studené války ovládli větsinu klíčových pozic v USA neokonzervativci. Jsou to bývalí trockisté. Usilují o světovládu. Způsobili několik válek. Snaží se zničit Rusko. Jejich přívrženci v ČR se zmocnili medií a tím de facto moci ve státě.

Po skončení studené války ovládli většinu klíčových pozic v USA neokonzervativci. Kdo jsou to neokonzervativci neboli neoconi? Je to klika bývalých trockistů (možná dodnes zakuklených marxistů) převážně židovského původu. Tíhnou k extrémum. Otevřený komunismus nemohl ve Spojených Státech uspět. Neoconi prošli několika metamorfozami, aby nakonec skončili v Republikanske Straně a tu se jim prakticky podařilo ovladnout. Agresivní, nesnášenlivou mentalitu mají stale bolševickou. Více o tom zde.

Neoconi přišli s plány jako Full Spectrum Dominance, Benevolent Global Hegemony, Project for the New American Century. V podstatě se snaží o světovládu. Full Spectrum Dominance má být zdrcujicí, americká, vojenská převaha ve všech doménách, tj. nejen ve vzduchu, na moři a na souši ale i například v kosmu a oblasti informační. Jinými slovy jedná se o zahlcení protivníka naší interpretací situace. Prakticky ale jde o dezinformování obyvatelstva vlastního, aby válku podporovalo. Vojenská převaha měla být tak obrovská, aby potenciální rival vůbec neměl naději se Spojeným Státům priblížit a vůbec se o to nepokoušel. Výsledkem těchto ambicí byly války v Jugoslávii, Iráku, Afganistánu, Libyi a Syrii. Snaží se i o zničení Ruska.

A když se Sovětský Svaz hroutil koncem roku 1991, Dick (Cheney) chtěl vidět zničení nejen Sovětského svazu a Ruské říše, ale i samotného Ruska.”

https://www.theamericanconservative.com/2014/01/21/bob-gatess-farewell-warning/

Kolem roku 1990 došlo v Sovětskem Svazu k zásadním změnám. Komunistická strana ztratila monopol moci. Rusko má dnes svobodné volby. Suverénně je vyhrává Jednotné Rusko, “středopravicová strana”. Zavedla tržní hospodářství a dokonce rovnou daň. Rusko hospodářsky prosperuje. Rusové přejmenovali Leningrad na Petrohrad, Stalingrad na Volgograd. V 90-tých letech byla obnovena bolševiky zničená Katedrála Krista Spasitele.

Důvodu těchto změn bylo několik. Hlavním zřejmě bylo, ze Marxem prorokovaná utopická vize, beztřídni společnost bez anatgonistických rozporů, ráj na zemi a hojnost všeho, prostě nenastala.

“Ideál socialistického štěstí má býti splněn již na zemi, a proto již po prvních pokusech o jeho uskutečnění objeví se bezpodstatnost slibů a nová víra ztratí rázem veskerý prestiž.” (Zdůrazneni přídáno)

Str. 100

Gustave Le Bon, Psychologie Davu, Samcovo Knihkupectví v Praze II, 1946 (První vydaní 1895!)

Americký establishment byl však přesvědčen, že to byli oni, kdo doslova Sovětský Svaz porazil. Zbrojili prý tak mocně, že SSSR zbankrotovali. Je to naprostý nesmysl. Spojené Státy totiž vydávaji na zbrojeni víc než kterákoliv jiná země, ale zbytek světa se nehrouti. USA vydávaly na zbrojení mnohonásobně tolik co Vietnam, ale Vietnam se nezhroutil (USA tehdy hanebně utekly a nechaly Indočínu na pospas komunismu). Totéž lze říci napr. o Iránu, Severní Koreji nebo Číně. Rusko dnes odpovídá asymetricky. Nicméně tak oni si to představovali a s jídlem rostla chut. Mysleli si, že když budou zbrojit jestě více, tak jich porazí jěste více. Peace dividend netrvala dlouho, brzy přišlo astronomické zvyšováni nákladu na zbrojení a výše uvedene plány na světovladu. Jsou to plány šílenců. Závody ve zbrojení vyhraje Čína a Spojené Staty zbankrotují samy sebe.

Když byl Sovětský Svaz rozpušten, neoconi z toho vyvodili, že Rusko samotné se záhy rozpadne. V období transformace došlo v Rusku k hlubokemu ekonomickemu propadu. Neoconi si zřejmě mysleli, že Rusko hned zničí podobně jako Srbsko, Irák nebo Afganistán. Ale ukázalo se, že zas tak jednoduché to nebude. Konec konců ani v tom Afganistánu to moc slavně nedopadlo. Irák se zdál zprvu jako ohromující uspěch, ale permanentní okupace se nevydařila. Vysledkem byl ISIS, příval migrantů, ale zejmena Šiitský Oblouk – Irán, Irák, Syrie, Hizballáh. Spojené Státy to řešily démonizací prezidenta Bašára al-Asada, včetně předstíraných chemických útoků. Nakonec se octly na pokraji války s Tureckem.

Moc oslnivé výsledky to nejsou, ale neocon se nevzdáva snadno. Podněcovaní nepokojů je ostatně jeho raison d’être. Mezitím našli další spojence. Těmi nebyl nikdo jiný než Banderovci. Toto hnutí za války brutálně vyvraždilo 100 000 Poláků, ale neoconům se hodili do plánu. Nepohrdli ani neonacisty. Americký daňový poplatník, aniž o tom vědel, investoval $5 mld do ukrajinských neziskovek. (Vměšovaní to nebylo, tedy ne dle jejich definice.) Ukrajina a zejména Krym se měly stat nástupištěm války proti Rusku.

Da se předpokladat, že značné sumy jsou též investovány do neziskovek českých. Na přilepšenou k tomu něco přidá Soros a jemu podobní. Tato klika (neoconi+Soros) prakticky ovládla českou politickou scénu. Podařilo se jim zmocnit České Televize. Zbytek udělá přimé nebo nepřimé podplácení. V některých případech možná ani není třeba nic platit – patolízalové se sami budou chtít vetřít do přízně mocných; nakonec budou odhozeni jako kus znečištěného papíru.

Trockij udájně řekl, že kdo bude ovládat telegraf v Petrohradě, bude vládnout Rusku. Trockisté velmi dobře vědí, že kontrola sdělovacích prostředků je klíčem k politické moci.

Neokonzervativci měli prakticky ideologický monopol na rozhlasové rozhovory, a to jak díky celebritám - konzervativním hostitelům, tak díky čirému počtu stanic, které šírily jejich interpretaci a politické projekty na celostátní úrovni.“
S. Halper, J. Clarke, America Alone, 2004, str. 192

Podle všeho to vypadá, že mají monopol na sdělovací prostředky české. Protilatkou je diverzifikace medií.

Neoconi, resp. jejich čeští poskoci, nesnesou žadný odlišný nazor. Vystoupi-li někdo z řady, např. SPD, Václav Klaus, Miloš Zeman apod. hned se ho snaží zlikvidovat obviňováním, spílaním, očerňováním, zastrašováním. Jejich cílem je, aby všechny politické strany měly ten stejný názor a lišily se pouze v nepodstatných detailecch. Zejména se musí shodovat v nepřatelském postoji vůči Rusku. My sice máme svobodu a demokracii, ale ta se netýká „dezinformací“, „ovlivnovani voleeb“ či „extremismu“. Stačí použít Orwellovský newspeak. Je neuvěřitelné kolik lidi na to „naletí“. Opozice proti taženi na Rusko je zakázana. Označí vas za ruskeho trolla, který šíří dezinformace. Ministerstvo Vnitra vyhrožuje zesílenim dozoru nad alternativními weby. Zatím jenom zastrašují. Dissidenti vyšli z módy. Vládci označí někoho za nepřítele. Oponovat takovemu označení nelze; řeknou, že tim podporujete toho nepřítele. Tak vznikají války!

Proč neoconi nenávidí Rusko? Jedním důvodem asi je, že Rusko a Čína brání jejim plánům na světovládu. Navíc Karel Marx nenáviděl Rusko úplně nepříčetně a jeho dědicové pokračují v tradici. Bohužel tuto nenavist se jim podařilo indukovat ve značné časti české populace. Rusofobie dnes dosáhla stupně úplného šílenství. Rusové jsou obviňováni ze všeho, co komunistický režim v SSSR napáchal. Pry se snaží obnovit své „impérium“. Je to naprosto absurdní! Sovětský Svaz byl mnohonárodnostní stát. Rusů tam byla sotva polovina, žadné privilegované postavení neměli. Až do konce světové valky tam vládli Gruzínci, Lotyši, Poláci, Židé. Tato miskoncepce, ztotožňování Ruska se Sovětským Svazem či dokonce s komunismem, existovala v Česku už dávno. Ale zdá se mně, že ta zběsilá nenávist, prakticky s krví podlitýma očima, je něco relativně nového.

Cílem je úplna izolace, démonizace a dehumanizace ruského národa. Veřejné mínění má být připraveno na zničení Ruska. My jim pomůzeme zničit Rusko a oni potom zniči nas! Jednou překazkou je slovanské povědomí. Plukovník Koudelka dostal rozkaz: vykořenit! Ein Mann und ein Befehl. Rozkaz předal české vládě. Výuka Národního Obrození je prý „sovětským pojetim dějin“. Dle některých, František Ladislav Čelakovský byl „rusofilcka“. Rudé gardy v Číně kdysi ničily sochy Konfucia (dnes se mu sochy stavi). Nepochybně se dočkáme toho, že zfanatizované, rusofobní gardy budou ničit plátna Alfonse Muchy.

Ženou nás do války proti Rusku jako ovce na porážku. Nejsmutnějsí na celé věci je, že v ČR proti tomu prakticky žádná opozice neexistuje. Některé země, např. Itálie, Rakousko, Maďarsko se snaží provádět nezávislou politiku. Ve Francii aspon existuje reálná opozice. Německý průmysl je proti sankcím. V Česku skoro nic. Přičínu této situace asi hledat v nedávné české historii. Česi si v roce 46 zvolili komunisty 40% hlasů. Potom do partaje nalezlo 1,5 milionu členů. (Světový rekord na počet obyvatel.) Mnohým z nich dosud straší v hlavě marxisticke poučky. Ti jenom přilévají olej do ohně. Rusofobove pak řeknou: „Vidíte, rusofilové jsou komunisti, to znamena, že Rusi jsou taky komunisti, chtějí nas napadnout a znovu zavést komunismsus.“ Větsina z těch 1,5 milionu byla ale moudřejši, převlékla kabáty a ted dělají poskoky neoconům. Myslí si, zkrátka, že dnes se to má dělat nějak naopak. I když to možná nejsou vždy ti samí lidé (je to nová generace), mentalita je ta samá. Jejich otcové je dobře zaškolili. Ten zbytek tu propagandu prostě spolkl i s navijákem.

Copyright © Rudolf Kavan, 2019

Pro nekomerční účely může být tento článek libovolně kopírován a distribuován.

(Visited 2 364 times, 1 visits today)
Sdílet článek

4 comments

  1. Jj,Češi vědí na které straně je namazaný krajíc…Proč si připustit,že VVP fakt není první tajemník ani car?
    Vždyť v západní perdeli je taky dobře,Čech je takový přizpůsobivý.Né že by si nezaremcal!Ale jen potichu,aby neohrozil svoji image spolehlivého souha.

  2. Dobře napsaný, leč nepříliš vyvážený názor. Chybí tady vývoj posledních desetiletí. Působnost neocons v “deep state”, potažmo jejich vazby na Demokratickou stranu a působení v době voleb posledních US prezidentů.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *