Nesnáším Turky a moc bych si přál, aby jim Kurdové dali „na prdel” !!!

Napsal
Sdílet článek

Před dvěma lety jsem napsal pár článků, ve kterých jsem popisoval Erdogana jako nového Hitlera a jeho radikální islamismus přirovnával k nacismu. Tehdy jsem také odsuzoval všechny, kteří se s tímto prezidentem a národem, který za někým, jako je on neochvějně stojí paktují.

Jelikož jsem mnohokrát kritizoval USA za imperiální zahraniční politiku a NATO označoval jako smečku žoldnéřů pod taktovkou Washingtonu, nikdo se nedivil, když jsem o nich psal ve spojitosti s Tureckem. Mnohé však udivilo, že jsem prokázal tu smělost neukrývat se pod křídly jednoho mocenského bloku a kritizovat pouze ten druhý.

Co se Kurdů, co by největšího národa bez vlastní země na světě týče, zrazují je dle mého názoru už od konce první světové války úplně všichni!!! Turecku zase naopak leze do zadku svým způsobem skoro každý. Evropská unie je natolik tupá, že mu cpe horem dolem do kapes prachy a ignoruje po desetiletí rostoucí turecké diaspory, které se jako nějaká dlouhodobá choroba šíří Německem a dalšími zeměmi a nechává se od něj neustále vydírat.

Američané zase nechtějí ztratit svého strategického spojence u hranic s Ruskem a tak zavírají po celou dobu jejich spojenectví oči nad genocidou tureckých Kurdů, nad nerovnoprávností tureckých žen a nad neustálým útlakem křesťanů a ateistů, které v Turecku po celou dobu probíhají a v současností gradují na v moderní historii nebývalou úroveň!!!

Rusové se pro změnu snaží vrazit klín mezi členské státy NATO a rozhádat mezi sebou USA a Turecko, coby dvě členské země s nejsilnějšími armádami v alianci. Navíc s výhledem na zisk prodávají Turecku moderní smrtící zbraně nehledě na to, jestli je mohou použít proti jejich syrským, nebo íránským spojencům, kteří s nimi bok po boku bojovali proti IS. Rusko proto prostě přehlíží to, že Erdogan je jen o něco málo menší islámský radikál, než vůdci Al- Kaídy, nebo IS.

Sýrie a její prezident Asad dělají velkou chybu, když hrají „uraženou kartu” a odmítají pomoc svým Kurdům jen proto, že bojovali proti IS po boku Američanů. Důvod, proč se to stalo byl ten, že Asad jim neustále odmítal udělit aspoň autonomii, nechápajíc, že občas je dobré se vzdát kusu země, který stejně pořádně neovládáš a učinit z bývalých odbojných poddaných vděčné spojence, kteří navíc budou stát mezi ním a Tureckem!!! Stačilo by oficiálně darovat pás země, kde nyní Kurdové žijí jim a učinit tak ze sporné země, kde si stejně každý dělá co chce, oficiálně na půdě OSN svobodný Kurdistán!!!

Jsem si naprosto jistý, že by se do své nové země sjeli Kurdové z celého širého světa a s odvahou v srdci by bránili svůj vysněný domov. V případě, že by politici výše zmiňovaných zemí ve svých srdcích našli aspoň trochu morálky a slušnosti a pokud by Kurdům nepomohli přímo, tak jim aspoň dodali moderní zbraně a dostatek munice, nepochybuji o tom, že by nakonec turecká armáda odtáhla ze svobodného Kurdistánu se staženým ocasem, jako spráskaný pes!!!

  • Ladislav Kašuka
(Visited 158 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *