NESRDEČNÍK NESRDEČNÍKOVÝ

Napsal
Sdílet článek

Z Deníku N (24.2.2021 – autor článku Jan Wirnitzer)

Titulek: „Ať zkrachují“. Prezident si za epidemie upevnil politickou moc, zájem o obavy lidí nejevil.

Vzpomenete si jak kdysi Miloš Zeman trajdal po celé ČR v autobuse Zemák? Dobře zvolil prostředek volební kampaně, aby se stal prezidentem, to opravdu ano. Lidi, voliče potřeboval, tak za nimi šel – jel. K nim! V médiích dostával dost prostoru a více než dost na TV Barrandov. Nikoliv v pořadech Nebezpečné vztahy, soudkyně Barbara, ale přímo s debatách s panem Soukupem. Prosím o shovívavost a pochopení mojí upřímnosti – ale až mu Soukup jakoby lezl do za.ku. Domívám se, že mnozí diváci pak mohli mít jasno. To bude ON. Tak ho na Hradě, již podruhé zvoleného máme. Všichni, i ti, kteří pana Zemana nevolili. Je to prezident nás všech. Není pochyb, že Miloš Zeman je politicky zkušený, je velmi chytrý, i tak, že si občas myslí, že má pravdu jen on. I když? Třeba hledá se jeden článek, že? Jakoby už nás lidi teď nepotřeboval. Jakoby nebo jistě?

Z článku:

– Když byl při rozhovorech v médiích tázán na problémy obyvatel, reagoval vyhýbavě a ty, kteří přijdou o živobytí, označil za neschopné.

– Závislost premiérské pozice A. Babiše na prezidentském zprostředkování toleranční dohodou s komunisty dala Zemanovi nad vládou moc, kterou jeho předchůdci na Hradě neměli.

– Od začátku epidemie prezident jako zásluhu vlády vždy zmiňoval především to, že v Česku je ve srovnání s jinými zeměmi málo lidí, kteří komplikacím spojeným s covidem podlehli (řekl 5. 4. 2020).

Od té doby neuplynul ani rok a v Česku na covid zemřelo dosud bohužel již 22.147 (to už není málo!!) lidí a dostali jsme se na nejhorší místo na světě.

Má někdo stejný pocit jako já, na veškeré prezidentování pana Miloše Zemana, že místo toho, aby byl morální lidskou autoritou, která sjednocuje národ nejen v dobrých dobách, ale především v těch krušnějších, že je to na Hradě nějak jinak?

Před několika roky trávil nějaký čas Miloš Zeman na jeho milované Vysočině. Sděloval a ukazoval jak vřele objímá stromy. Nevím jaké stromy objímal, co z nich načerpal. Je možné, a z jeho chování se mi to jeví tak, že objímal strom nesrdečník nesrdečníkový.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 59 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *