Nezaměstnaní hosté Merkelové stojí německé daňové poplatníky přes 6 miliard eur ročně

Napsal
Sdílet článek

To se přece musí vyplatit! Živit tyto přínosné doktory a inženýry, kteří jen tak ve volném čase občas někoho přepadnou, oloupí, znásilní, poperou se s policisty, či mezi sebou, případně si za pokřiku “Allahu akbar” vyzkouší kvalitu ostří svého nože na nějakém náhodném kolemjdoucím či na manželce nebo přítelkyni, která si dovolila přínosnou posilu německé ekonomiky opustit.

Podle údajů německého ministerstva práce stojí nezaměstnaní přivandrovalci a jejich rodinní příslušníci německý stát ročně více než 6 miliard EUR.

Data pocházejí z ministerstva práce v reakci na žádost Haralda Weyela, zástupce Bundestagu za stranu Alternativa pro Německo (AfD). Weyel se původně federální vlády dotazoval na to, jaké jsou průměrné měsíční náklady na ubytování, péči a podporu žadatele o azyl. Podle ministerstva práce na to však nelze odpovědět pouze na základě údajů z pravidelných statistik žadatelů o azyl. Přesnější informace lze uvést pouze ve vztahu k základní statistice sociálního zabezpečení pro uchazeče o zaměstnání.

Podle odpovědi ministerstva práce například v květnu 2020 existovalo přibližně 397 000 skupin příjemců (většinou rodin) s alespoň jedním nezaměstnatelným příjemcem dávek se statusem pobytu v kontextu migrace. „Průměrný měsíční platební nárok těchto skupin příjemců činil 1 389 EUR a zahrnuje nároky pro všechny členy těchto benefičních komunit.“

Sociální náklady pro nezaměstnané hosty Merkelové nebo pro ty s nízkými příjmy, jakož i jejich rodiny nebo členy domácnosti tedy činily jen v květnu více než 551 milionů EUR. Za celý rok to pak činí přibližně 6,6 miliard EUR (cca 160 miliard Kč).

Pro Weyela jsou čísla dalším důkazem toho, že invazní vlna roku 2015 a její finanční důsledky zdaleka neskončily. Federální vláda se snaží maskovat náklady své vítací politiky v různých statistikách a položkách rozpočtu. Weyel vysvětlil, že více než šest miliard EUR je obrovská částka, kterou si běžný pracující stěží dokáže představit.

Weyel uvedl, že je pro něj nepochopitelné, že federální vláda, která nedávno souhlasila s přijetím dalších vetřelců z řeckého tábora Moria i poté, co bylo zatčeno pět Afghánců za jeho zapálení, přivádí do Německa stále více invazistů místo snižování jejich počtu důslednými deportacemi a repatriacemi.

„Horst Seehofer a Angela Merkelová se mohou těšit na své pozvané hosty, ale musí to zaplatit němečtí daňoví poplatníci,“ řekl Wevel.

Wevel není jediný, kdo si situaci uvědomuje, dokonce i někteří spolustraníci Merkelové odsuzují chování státu. Německý ministr vnitra pro Sársko Klaus Bouillon (CDU) uvedl, že Němci jsou stále méně tolerantní k novým příchozím kvůli rekordním nákladům na jejich pohodlný žiovt.

„Mezi obyvatelstvem panuje velká nespokojenost, protože každý, kdo sem přijde, má více práv spolu s právy na dávky a lékařskou péči než někdo, kdo zde pracoval po celý svůj život,“ řekl Bouillon.

Německo také zaplatilo obrovské náklady na školení, zaměstnávání a integraci hostů Merkelové. V roce 2018 utratila německá vláda za přivandrovalce rekordních 23 miliard EUR, včetně dotací na nájemné, plateb za nezaměstnané, jazykových lekcí a dalších výhod. Toto číslo nezohledňuje ani to, co utratily jednotlivé země, přičemž například hamburská vláda zveřejnila údaje, které ukazují, že náklady na žadatele o azyl od roku 2015 až do konce roku 2019 se vyšplhaly na 5,35 miliardy EUR.

Na závěr ještě připomínám, že v těchto nákladech nejsou zahrnuty “platy” těm přivandrovalcům, kteří jsou “zaměstnáni” ve zcela účelově založených integračních neziskovkách či ti, kteří jsou zaměstnáni přímo v azylových táborech. Pak by bylo číslo ještě o nějakou tu miliardu vyšší.

(Visited 441 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *