NOVINÁŘSKÉ DNO, ANEB PO UŠI V BAHNĚ.

Napsal
Sdílet článek

V posledních dnech jsem přemýšlel nad tím, kam se posunula masáž čtenářstva, kterou provádí server Seznam. Tón příspěvků (především v otázce Covid 19) přidal na jednostrannosti i agresivitě. Pomalu, ale jistě, se Seznam blíží k zaujatosti nejšílenějšího média v ČR, Fóra 24, vedeného známým českým sběratelem (mincí), panem Šafrem.

V jednu chvíli jsem byl upozorněn na možnou vazbu Seznamu a naší vlády. Zapátral jsem a výsledek předčil veškerá má očekávání.

To, že Big Pharma korumpuje ve velkém politiky, lékaře, novináře a další profese napříč světem, ví každý gramotný člověk. Děje se tak ovšem ve skrytu, postupy okopírovanými od původních obyvatel Sicílie. Dlužno však podotknout, že velcí donové dvacátého století by jen žasli nad rozsahem, objemem finančních prostředků a vulgaritou celé akce.

Za tohoto stavu, naše ministerstvo zdravotnictví, řídě se heslem „lepší drzé čelo nežli poplužní dvůr“ pošle zcela veřejně (pod záminkou inzerce) dvě stě tisíc korun, novinářům do Seznamu.cz, Novinek.cz, Seznamu Zprávy (vše jeden server, jedny internetové stránky), aby propagovali tu jedinou „svatou pravdu“ o nemoci Covid 19 a nutnosti se do konce světa pravidelně očkovat proti čínské chřipce a odpůrce jediného správného názoru postupně nejprve vytlačit ze společenské života, později kriminalizovat.

Možná si řeknete – co je to v dnešní době a v dnešním mediálním světě nějakých osm tisíc euro. Jasně – ministerstvo chce reklamní kampaň formou webové inzerce. Má na to právo jako každý jiný právní subjekt.

Chyba lávky. Namísto jasné a průhledné kampaně státního orgánu, se děje něco zcela jiného. Vede se masivní, jednostranná, mediální, kampaň, to ano, ovšem skrytá za rádoby názory rádoby žurnalistů Seznamu.cz. Šéf si zřejmě vezme svůj díl ze všimného a pověří čtyři, pět, sexuálních otroků (ano, důsledně si trvám na tom, že novináři, či žurnalisté, publicisté, to skutečně nejsou) psaním oslavných článků o účinku vakcín. O tom, jak na JIP umírají jen ti nezodpovědní, nenaočkovaní pitomci, jak ti nenaočkovaní roznášejí nákazu, jak zlé děti naschvál nakazí babičku. Prostě, za pár korun se lže, až se z monitoru práší a na výplatní pásce se pár drobných navíc hodí vždy. Zejména před Vánoci, že. Kdokoli by mi chtěl přičíst jednostrannost názoru, či zlou vůli, ať se prosím nejprve začte do příspěvků podvodníčků pracujících pro výše zmíněné médium. Navíc – ona veřejná smlouva bude, s pravděpodobností blížící se jistotě, pouze onou, pověstnou, špičkou ledovce.

Jedná se o naprosté popření principu novinářské etiky, novinářské objektivity. Ale především se jedná o naprostou rezignaci na lidství jako takové. Vytváří se atmosféra procesů přelomu let čtyřicátých a padesátých minulého století. Kdo nezvedne ruku pro popravu třídních nepřátel je z médií vyhozen, kdo nezvedne ruku pro, byť zaměstnán ve fabrice, bude přeřazen na rozhrkaný soustruh.

Záhlaví smlouvy kopíruji pod svůj příspěvek a mainstreamovým novinářům přeji vše nej a klidné spaní.

Hezký den, MG


Objednávka číslo: 0677/2021 TIS (datum publikace v registru smluv 9.11.2021)

ČR – Ministerstvo zdravotnictví Odbor komunikace s veřejností

Palackého nám. 4 Praha 2,128 01

Seznam.cz, a.s.

Radlická 3294/10 150 00 Praha 5

Tel.: IČO: 00024341

Bankovní spojení: 000000-0002528001/0710 IBAN: CZ43 0710 0000 0000 0252 8001

IČO: 26168685 DIČ: CZ226168685

Objednáváme u Vás mediální kampaň na měsíc listopad 2021 v souvislosti s burcující kampaní na očkování proti onemocnění covid-19, a to v podobě několika typů webové inzerce na serverech Seznam.cz, Novinky.cz a Seznam Zprávy, vše podle přiložené cenové nabídky.

Celková dohodnutá cena je 200 000,- Kč bez DPH, tedy 242 000,- Kč s DPH.

MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ

poštovní přihrádka C. 81

Palackého náměstí č. 4

128 01 PRAHA 2

5/5 - (5 votes)

(Visited 270 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *