Novodobí Koniášové

Napsal
Sdílet článek

Není možné si nepovšimnout, jak se nám v posledních letech stále silněji množí snahy o potlačení jiných, než mainstreamem prosazovaných názorů. Eurosoudruzi tedy řeší poměrně zásadní problém: jak cenzurovat, když máme ústavou zaručenou svobodu slova?

Podobně se zřejmě zamýšlí i jinde v Evropě, eurosoudruzi nám přece ukázali tu jedinou možnou pravdu o skvělém životě ve světě multikulti, ekošílenství, islamizace, LGBTQ…P ideologie a především pak budování lepších zítřků v EU. A jakýkoli nesouhlasný hlas musí být umlčen.

Co to jsou – dle eurosoudruhů – ty dezinformace? Ne, to nejsou třeba ty informace, které nám v roce 2015 sděloval unisono celý mainstream v čele s ČT – tedy o tom, že do Evropy putují z Blízkého východu samí kardiochirurgové, raketoví inženýři, jaderní fyzikové a špičkoví IT specialisté. Tedy samá smetánka, vysoce vzdělaná a pro Evropu přínosná. To za dezinformaci mainstream stále nepovažuje, i když se tato mainstreamová informace už dávno ukázala být těžkým hoaxem. Nicméně, i přesto se mainstream nijak za dezinformování veřejnosti neomluvil, naopak, mnohdy si stále za názory o přínosné muslimské migraci stojí.

A takových mainstreamových dezinformací bychom našli spoustu. K tomu lze přičíst například pofiderní zdroje typu „Ústav nezávislé žurnalistiky“, což je „ústav“ sídlící v jakési zahradní chatce a mající jednoho zaměstnance, pravděpodobně hlavního ideologa ČT.

O tom, jak moc vadí jiné, než mainstreamové informace a to i přesto, že se většinou nejedná o dezinformace, svědčí především fakt, že v posledních letech dochází k stále většímu utužování cenzury pod pláštíkem „boje proti dezinformacím“.

Nejsme v tom samozřejmě sami, podobné „problémy“ řeší eurosoudruzi všude v Evropě. Tedy politický establishment vymýšlí, jak nejefektivněji odříznout občany od informací jiných, než mainstreamových.

U nás už za minulého volebního období vzniklo tzv. CTHH neboli „ministerstvo pravdy“, což je úřad při MV. A ministerstvo se činí stíháním autorů některých výroků na sociálních sítích. Jde především o výroky, které se navážely do masové migrace, islamizace a multikulturalismu. Nejste-li tedy zastáncem uvedeného, nesmíte o tom na sociálních sítích psát, nijak se navenek projevovat, neboť pak jste extremista. Nelíbí se vám, že se náš kontinent zapleveluje lidmi s nekompatibilní kulturou a nenávistným islámem v hlavě? Pak jste rasista a xenofob. A především – vaše názory musí být cenzurovány, mazány, trestány. A navrch si na vás ještě vymyslí zákon o předsudečné nenávisti.

Jaké další „cenzorské“ počiny předvádí současní eurosoudruzi? Jedná se například o činnost Jourové (ANO) v EK. Tato horlivá cenzorka byla jedním z těch, kdo stáli za cenzurou sociálních sítí, kdy pod pohrůžkou likvidačních pokut jejich provozovatelům přikázali mazat příspěvky, které se nehodí do mantinelů tzv. „liberální demokracie“, což ve skutečnosti není žádná demokracie, ale fašismus jak vyšitý. Pak se jistě nikdo nediví, že dcera Jourové je horlivou udavačkou v řadách tzv. „elfů“, což jsou jacísi novodobí estébáci, tedy udavači, kteří pisatele příspěvků udávají.

S Al Hamajdovým ministerstvem té jediné pravdy pak spolupracují i tzv. Evropské hodnoty, zaštítěné morální ikonou pražské kavárny Jakubem Jandou, což je bývalý homo pornoherec. Právě on u nás šířil seznam dezinformačních webů, který vytvořili slovenští práskači z webu konspiratori.sk.  Tento seznam měl sloužit k omezení reklamy na daných webech, k čemuž nakonec skutečně došlo.

Ale cenzury není nikdy dost, proto s dalším počinem přišli jen nedávno poslanci, kteří byli už dřív sdruženi v parlamentní platformě pro „boj proti dezinformacím a kremelské propagandě“. V té se sdružuje 7 parlamentních stran – ANO, TOP, ODS, KDU, STAN, ČSSD a Piráti. A zástupci těchto stran pak svorně, pod vedením eurosoudružky Landgšádlové, poslali jakýsi „zvací dopis“ do kongresu USA. V něm upozornili na nutnost prohloubení cenzury sociálních sítí a dalších internetových platforem, vlastněných právě US občany.

V téže době, kdy tato agilní parlamentní úderka požaduje další utužení cenzury sociálních sítí (které jsou už beztak mazány jako o život) přijde s dalším počinem pan Nevím Drahoš. Jen tak mimochodem – někdy uvažuji o tom, jak to musí mít v Senátu těžké, když jedinými volitelnými tlačítky je tam ANO nebo NE. Bez třetího tlačítka NEVÍM musí být tento točící se derviš poněkud zmaten.  Drahoš je sice vlastního názoru prost, nicméně jakmile došlo na cenzuru, ihned se k výše uvedené úderce přidal. A když už tato úderka řeší sociální sítě, on se vypořádá s weby. Takže ve spolupráci s dalšími Senátory hodlá zajistit ještě hlubší omezení všech nepohodlných webů tím, že jim už tak omezenou možnost reklamy ještě sníží.   Přitom tyto weby jsou závislé výhradně na příjmech z reklamy či drobných dárcích z řad čtenářů. Nejsou dotovány z EU, OSF, Norských fondů či  státního rozpočtu jako weby mainstreamové s tím „správným“ názorem. A ani jim neplatíme povinné výpalné jako dezinformační ČT.

Samozřejmě, cenzura je protiústavní a věřte, že kdyby nebyla, tak ji už dávno novodobí Koniášové využijí. Všechny alternativní weby by dávno zakázali.  Jenže to nemohou, protože ústava je brzdí. Proto hledají způsoby, jak umlčet lidi na sociálních sítích a jak umlčet alternativní weby třeba tím, že je zničí finančně.

Jedná se tedy o bezprecedentní způsob, jak prosadit to, aby byl slyšet jen jeden jediný povolený názor. A aby byla slyšet jen jedna „pravda“ a to i tehdy, kdy jde pouze o vhodně podanou lež, protože stokrát opakovaná lež se stává pravdou.

Ale to znamená jediné – orwellovské vize se naplňují. 

 

 

 

 

 

5/5 - (2 votes)
(Visited 158 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *