O bumeragu

Napsal
Sdílet článek

V současné, mimořádně vypjaté době, kdy koronavir je nebezpečím, které ohrožuje prakticky celou populaci našeho světa, jsou přijímána dosud neobvyklá, avšak nutná, opatření. Proto, aby těch škod a ztrát na životech bylo co nejméně.

Z mnoha, zmíním moje dva postřehy.

Pracující nemohou pracovat, musí být doma. Školáci nemohu chodit do škol, jsou doma. Mnoho roků se mluvilo o lidech, kteří pracují na černo. Se souhlasem, ba přímo s podmínkou „zaměstnavatele“. Vyplácení na ruku, aniž by je i zaměstnavatele zajímalo jakékoliv zákonné pojištění a daně. Ušetří všichni! Opatření (a pomoc od státu) je nyní nastaveno tak, že zaměstnanci obdrží za dobu, kdy nemohou pracovat, jde vlastně o překážku v práci na straně zaměstnavatele, 80 % redukovaného vyměřovacího základu. Ti, kteří pracovali na černo, „vychcánci“, nedostanou pochopitelně nic. To je bumerang? Nebo si myslíte, že ne?

Studenti, kteří by měli v tomto školním roce ukončit studium maturitou, v možném případě, který zmínil dnes ministr školství, obdrží maturitní vysvědčení na základě klasifikace posledních třech vysvědčení. Nemyslím si, že je mnoho takových studentů- borců, kteří na to po celou dobu tzv. pečou, o svaťáku se našrotí, a pak maturitu dají. Stačí jim každý předmět za dostatečnou. A budou mít také „papír“ – maturitní vysvědčení.

Možná jim, těm nemnoha, to tentokrát nevyjde. Bumerang?

  • Majka Dubová
(Visited 48 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *