O centralizaci, decentralizaci i holubech

Napsal
Sdílet článek

Stavební zákon byl porozen, po rizikovém těhotenství, šíleně těžkým porodem. Nu což, dítě – nový stavební zákon, je na světě. I přes námitky z mnoha stran, odborníků zdola, odborníků zhora a dokonce i odborníků – neodborníků, bude centrálně sídlit v Ostravě. Pokud jste vyřizovali stavební povolení na své bydlení a porovnali čas jen papírování a skutečnou výstavbu, zavzpomínejte jak dlouho co z toho trvalo. Proto, aby se systém povolování výstavby sjednotil, a prý hlavně zrychlil, bylo shledáno, že místně příslušné odbory výstavby, které mají prakticky k „problému“ všude nejblíže, jsou na prd. Omlouvám se za výraz, připadá mi to tak, i když to nikdo z protlačovatelů nového st. zákona takto přímo neřekl. Prý centralizace bude fungovat lépe a rychleji.

ANO se nyní vytasilo se změnou, aby v přidělování sociálních dávek rozhodovaly obce. Ona agenda se odebere z veškerých úřadů práce a hodí na krk obecním a místním úřadům? Protože jsou blíže lidem a mohou si na žadatele a pobírače dávek lépe a zblízka posvítit? Možná oni, tam nahoře (opět ANO) neví co s úředníky z odborů výstavby, když jim vzali jejich agendu a šoupnou jim sociální dávky. V podstatě jde, tak to vidím já, o decentralizaci.

Možná, vždyť o České poště se hodně, a v poslední době ještě více, mluví, budou všechny pošty brzy zrušeny a nechá se jen jedna centrální.

P. S. A přijdou opět na řadu služby poštovních holubů.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 69 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *