O víkendu zadrželi na maďarských hranicích 300 nelegálních invazistů

Napsal
Sdílet článek

Víkendová zpráva maďarské národní policie potvrdila nedávnou analýzu varující před obnovenou invazí v důsledku zrušení omezení pohybu ohledně koronavirových opatření. Maďarská policie a ozbrojené síly zasáhly proti více než 300 vetřelcům, kteří se pokusili nelegálně vstoupit do země. Ve zprávě se uvádí, že policie a ozbrojené síly zadržely a vrátily 258 cizích státních příslušníků, kteří vstoupili na území Maďarska, zabránily 58 osobám v pokusu o nelegální vstup do země, zadržely 28 osob přistižených při nedovoleném vstupu, obvinily pět osob z pašování lidí a dvě z padělání úředních dokladů.

V jednom takovém případě, v pondělí, v časných ranních hodinách, zadržela pohraniční policie dvanáctičlennou skupinu v Hercegszántó poblíž srbských hranic. Skupina se skládala z osmi mužů, jedné ženy a tří dětí, z nichž všichni se prohlásili za syrské státní příslušníky, ale nemohli toto tvrzení nijak dokázat, tedy jako tradičně přišli bez dokladů. Následně byli přepraveni zpět do Srbska. V jiném případě byli na hraničním přechodu  Tompa nalezeni dva muži, kteří tvrdili, že jsou syrské národnosti. Ty přistihli držící se podvozku nákladního auta s řeckou poznávací značkou. Rovněž jim byl odepřen vstup a vrátili se přes hranice poté, co ani jeden z nich nemohl předložit žádné doklady k prokázání své totožnosti.

Maďarsko posílilo ochranu hranic právě v souvislosti s tím, jak se uvolnila předchozí koronavirová opatření. Je nasnadě, že je třeba počítat s tím, že invaze výrazně zesílí, obzvlášť v případě, že budou opět – stejně jako na přelomu března a dubna – hordy invazistů útočit na turecko-řeckých hranicích. Už nyní Turci doprovází čluny s vetřelci na řecké ostrovy. V Turecku čekají asi tři miliony dalších muslimů, kteří mají zájem Evropu obsadit a to za vydatné pomoci právě Turecka.

Ani jeden ze zachycených vetřelců neměl doklady, ale všichni byli “Syřané”. To opět zavání instruktáží jejich soukmenovců, kteří jsou již v Evropě, případně neziskovek, které z invaze profitují. Navíc, v těchto případech se zřejmě jedná o špičku ledovce, většina invazistů nejspíš projde zcela nepozorovaně (různými trasami, ne vždy přes Maďarsko). A další evropské země už podobným pohádkám o Syřanech lehce uvěří, i když před pár měsíci sami Řekové hlásili, že Syřanů je mezi invazisty velmi málo (pouhá 4%), přičemž výrazně převažují Pákistánci a Afghánci. Jenže ti – na rozdíl od Syřanů – automaticky na azyl ani bohaté dávky právo nemají. Pak se “ztracené doklady” vždy hodí…

(Visited 660 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *