OBČANE POSLOUCHEJ, VĚŘ A MLČ!

Napsal
Sdílet článek

Ano, poslouchat jsme zvyklí. Problém je, přinutit národ nevěřících znovu a znovu věřit vládě nové a nové lži. Po odkladu covid-tečky někam za obzor, postupné snižování zázračné účinnosti vakcín a objev jejich vyvanutí, legenda o lepší účinnosti vakcín než protilátek vytvořených tělem v průběhu nemoci, po zklamání z výsledků opatření, která úspěšně likvidují ekonomiku ne však vir, máme zase uvěřit v úspěch téměř stejného pokusu?

Proč vláda konečně neuvěří jednomu tvrdohlavému Beranovi a spol., že je třeba pomoci lidem se léčit doma? Proč mají, stejně jako z jara čekat doma s prázdnýma rukama a vyhlídkou na projížďku po vlasti v sanitce? Určitě nejsem sám, komu připadá, že snahou naší vlády je nacpat do nás, než vydechneme naposled, co nejvíc vakcín. Kdyby naše média, místo oznamování pomalu každého dalšího úmrtí zvlášť, umožnila i jiným než stále se opakujícím lékařům oslovit lid, a poučit ho jak rozpoznat a sledovat počátek nemoci, jak se chovat, případně které bezpečné léky mohou oslabit a zpomalit nastupující nemoc, rozhodně by nám tím prospěla víc než svou vakcínovou umanutostí. Možná, až několik naočkovaných redaktorů zvýší počet mrtvých, uznají konečně, že ztráty obou skupin jsou dost vyrovnané. Vláda ani média však zatím nevěří, že občan je schopen sám si vzít prášek a tím dosáhnout zmírnění průběhu nemoci a snížení obsazenosti JIP v nemocnicích. Proto chápu, že u takového občana předpokládají víru v jejich neosvědčená opatření a jednostranné informace. Obávané mlčící většině, která se však už nějaký čas drolí, zasadil MZ poslední ránu zasetím sváru mezi očkované a neočkované. Mistrovská rána. Vláda patrně nabyla dojmu, že umlčela většinu navěky a rozhodla se, bez obavy z nějakého odporu, vrýt nám svůj odchod hluboko do paměti.

Ano, poslouchat jsme zvyklí – my starší. Ale zvykli jsme si také na lidskou důstojnost a hrdost. Tak nevím. Necháme si je vzít – my starší?

 

  • Karel Petřík
(Visited 149 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *