Obrázek, kvůli kterému přišel učitel o hlavu a video, které nejspíš útok iniciovalo

Napsal
Sdílet článek

Obrázek, na který se můžete podívat níže, pod videem, by měl být podle všeho tím, jenž rozlítil muslimské žáky a posléze i útočníka, který francouzskému učiteli usekl hlavu. Níže se můžete podívat také na video (jen ve FJ a AJ), které natočili muslimové, konkrétně imám, který je otcem třináctileté žákyně dekapitovaného učitele. Video se šířilo v muslimské komunitě a je vysoce pravděpodobné, že právě odtud přišel podnět k útoku. Učitel vadil muslimům už několik let a bylo tedy zřejmě jen otázkou času, než se něco podobného přihodí.

Video níže natočil místní imám se svým kolegou, jimž učitel dlouhodobě vadil. Žákyně, která je zároveň dcerou imáma pak potvrdila, že učitel ukazoval hanlivý obrázek Mohameda, na němž byl jejich lžiprorok zcela nahý (viz obrázek pod videem).

Všem, kdo umíte anglicky (titulky) nebo francouzsky (originál), doporučuji se na video podívat. Pak lépe pochopíte, co útočníka k jeho činu podnítilo. Jen podotýkám, že Čečenci, který útočil, bylo osmnáct, žákům, které učitel učil, bylo 12-13 let, přičemž učitel měl vést výuku v podobném stylu už asi 6 let. Pak je možné, že také útočník byl někdy v minulosti žákem tohoto učitele. To je však čistě moje spekulace, žádný zdroj se zatím v tomto smyslu nevyjádřil.

Imám, který video natočil, jej sdílel mezi svými farníky. Pro ty, kdo neumí anglicky či francouzsky jen stručně, oč ve videu jde:

Video začíná tím, jak otec jedné ze žákyň, imám místní mešity, spolu s členem kanceláře rady francouzských imámů, čeká před školou na dceru. Nejprve si stěžují na to, jak jsou muslimové ve Francii utlačovaní a také na dlouhé čekání před školou.

Posléze přišla dcera imáma, Zaina, která vypráví, jak je učitel ve třídě požádal, aby se přihlásili všichni muslimové. Těm pak řekl, že jim doporučuje odejít ze třídy. Část z nich odešla, imámova dcera ve třídě zůstala. Pak jim údajně učitel ukázal obrázek nahého Mohameda – podle zdrojů se mělo jednat o tento obrázek:

Obrázek Mohameda, který tak rozlítil muslimy

Dcera samozřejmě říká, že to muslimy ponížilo a že již do třídy nechce chodit. Pak se zdlouhavě muslimové pohoršují nad tím, že už asi 5-6 let tento učitel na škole učí a to i přes mnohé stížnosti. Muslimové na videu nazývají učitele násilníkem a opakovaně požadují jeho vyhazov ze školy. Jsou pohoršeni tím, že jejich žádost nebyla školou už dříve vyslyšena.

A v tomto duchu už se v podstatě nese celý zbytek videa. Muslimové jsou jednoduše chudáčci utiskovaní, jsou rozhořčeni a dcera zřejmě navždy psychicky zdeptána tím, že se musela dívat na podobný obrázek…

Každopádně se nyní předpokládá, že právě toto video, šířené mezi místní muslimskou komunitou, iniciovalo páteční útok Čečence na učitele. Otázka je, zda třeba s něčím podobným imám, který video natočil a zveřejnil, nepočítal. Už i podle následných reakcí muslimů na sociálních sítích je jasné, že je jeho smrt oslavována.

Za vše hovoří arabský příspěvek níže, kde se uvádí RIP in pieces – rest in pieces – tedy „odpočívej v kusech“ – a počet těch, kdo se s příspěvkem ztotožňují…

5/5 - (4 votes)
(Visited 542 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. No, jestli učitel žákům už roky ukazoval takové obrázky, tak už dávno měl být ze školy propuštěn, ať už by na obrázcích byl kdokoliv.
    Ovšem jiná věc je braní spravedlnosti do vlastních rukou, a to takovým způsobem. Neodpomůže tomu nic jiného než zavedení trestu smrti, vypovídá cizích imánů a kriminalizace vlastních, nebudou-li respektovat sekulární charakter státu, likvidace mešit, v nichž by se protistátně kázalo!
    Docela by mě zajímalo, jak stát, policie nakládá s těly zastřelených islamistů? Vyhodí je někam na skládku a zalije kontejnerem prasečích sr.ček, nebo je vrátí rodinám, kteří je pak, a v celém společenství, oslavují jako mučedníky?

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *