Obyvatelé italského ostrova Lampedusa odmítají být dál terčem africké invaze

Napsal
Sdílet článek

Drtivá většina lodí neziskovek, brázdících břehy Libye za účelem naložení dalších invazistů a jejich dovozu do Evropy, svůj náklad posléze vyloží velmi často právě na italském ostrově Lampedusa. Tam také končí některé z člunů, v nichž vetřelci sami moře zdolávají a náhodou se stane, že cestou nenarazí na některou neziskovkářskou loď. Ostrov je tak už roky sužován přílivem afrických invazistů a je tudíž v podobné pozici, v jaké se nachází i řecký ostrov Lesbos, který je zase první “na ráně” ve směru od Turecka.

Místní obyvatelé italského ostrova Lampedusa se proto zúčastnili referenda vyzývajícího k ukončení nových nelegálních vykládek afrických vetřelců. Referendum bylo svoláno před dvěma týdny a většina účastníků, přibližně 988 lidí, hlasovala pro uzavření migračního centra, přičemž pouze čtyři lidé hlasovali pro jeho zachování.

Výbor místních občanů vydal prohlášení, v němž uvádí:

„Po dobu 30 let, tváří v tvář neustálému porušování nejzákladnějších práv obyvatelstva a přistěhovalců, byla Lampedusa využívána jako vojenská řídící platforma pro migraci. To vše se spoluúčastí místních správ a prostřednictvím morální a ekonomické vyděračské strategie, ke škodě místního obyvatelstva”.

Výsledky referenda přicházejí ve chvíli, kdy bylo  o víkendu přepraveno na ostrov dalších 43 nelegálních vetřelců neziskovkou Mediterranea Saving Humans. Německá neziskovka Sea-Watch také vypustila z Lampedusy nový průzkumný letoun s názvem Seabird, aby pátrala po člunech s invazisty ve Středozemním moři.

„Nemáme v úmyslu ignorovat závažnost problému migrace. Domníváme se však, že počínaje nárokem na právo a klid pro Lampedusany a Lampedusu můžeme zahájit proces zpochybňování celého řízení migrace”, prohlásili Lampedusané.

Vzhledem k tomu, že se v Itálii zmírňují koronavirová opatření, země zaznamenala prudký nárůst počtu nových invazistů jak od Středozemního moře, tak z balkánské trasy přes hranici se Slovinskem.

Podle zprávy Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC), která byla zveřejněna minulý měsíc, v současnosti v Libyi čeká až 650 000 vetřelců na příležitost přeplout moře do Evropy. 

Myslíte, že někdo Lampedusany vyslechne? Že jim přestanou ve velkém přivážet invazisty na kdysi poklidný ostrov? Prohlášení v podobném stylu vydali před časem i obyvatelé ostrova Lesbos, avšak nezaznamenali nějaké výrazné změny, třeba v podobě poklesu počtu invazistů v tamním táboře Moria.

Zajímavá je také skutečnost, která opět jasně potvrdila, že finanční zdroje podvratných promigračních neziskovek jsou prakticky neomezené. Tou je fakt, že si mohla pašerácká německá neziskovka, jíž bylo dokázáno, že z Afriky přiváží ty nejtěžší kriminálníky, dovolit zakoupit průzkumný letoun. Spolu s provozem lodě, brázdící dnes a denně vody Středozemního moře a mzdou personálu neziskovky, musí vyjít její náklady na přinejmenším statisíce eur měsíčně. Je nutno si také uvědomit, že loď musí být velmi dobře vybavena i pro dočasné přijetí většího počtu vetřelců.

Invaze je plánovaná a řízená, financovaná ze zcela zřejmě neomezených zdrojů. Pak je nasnadě, že jediným způsobem, jak si mohou občané Lampedusy zajistit klid a pořádek, je odstěhovat se. Neziskovky spolu se svými mecenáši i vítačskou italskou vládou jen kvůli zoufalým obyvatelům jednoho italského ostrova plány na zničení Evropy nezastaví.

Lampedusa tak bude i nadále doplácet na svoji zeměpisnou polohu coby hlavní cíl podvratných neziskovek a jejich “klientů”.

(Visited 188 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *