Očkování dětí – hazard se zdravím?

Napsal
Sdílet článek

Očkovat děti proti covidu-19? Rodiče zůstávají k očkování obezřetní. Hranice pro očkování proti covidu-19 se už brzy posune k dětem od 12 let, následovat mohou ještě mladší. Veřejnosti, potažmo rodičům chybí data, aby měli v této věci jasno. Jak nahlížejí na tuto problematiku hlavní představitelé strany „Trikolora Svobodní Soukromníci“ nejen z pohledu politika, ale i z pohledu rodiče?


Na konci roku by se mohly začít očkovat i děti. Jak se k tomuto kroku stavíte? Jakou roli by v tom měl mít stát?

„Jednoznačně odmítavě. Průběh nemoci Covid-19 je u naprosto drtivé většiny dětí zcela bezpříznakový. Zjednodušeně řečeno je tato nemoc vůbec neohrožuje. Nadto dle všech informací očkování nezabraňuje přenosu viru, pouze snižuje vážnost průběhu onemocnění. Argument, že děti tak nebudou nemoc přenášet, je tudíž zcela lichý. A snižovat vážnost průběhu onemocnění u osob, které vážný průběh nemoci nemají, je logickým nesmyslem. Otevřeně říkám, že snaha očkovat naše děti je vedena pouze a jen finančními zájmy velkých farmaceutických společností. Je to zbytečné a nezodpovědné,“ řekla Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyně Trikolory.

„Děti za sebe nemohou rozhodovat samy, proto rozhodnutí za ně mohou a mají dělat pouze rodiče. Téměř každý rodič má daleko větší zájem na zdraví svého dítěte než stát. Stát nesmí rodiče do rozhodnutí nijak nutit ani motivovat děti očkované,“ uvedl předseda strany Svobodní Libor Vondráček.

„Odmítáme, aby se očkování proti COVID-19 stalo povinné, musí zůstat pouze a výlučně dobrovolné a je každého svobodnou volbou, jestli se nechá očkovat nebo ne. V případě dětí bych byl ještě více ostražitý a domnívám se, že jejich očkování není vůbec zapotřebí, protože COVID-19 je pro děti mnohem méně nebezpečný, než řada dalších nemocí,“ doplnil Petr Bajer, předseda Soukromníků.

Má vůbec smysl děti očkovat na Covid-19?

„Nemá. Očkování nezabraňuje přenosu viru, pouze snižuje riziko vážného průběhu onemocnění či smrti. Děti vážný průběh nemoci nemají a ani na ni neumírají. Očkovat je za těchto podmínek je naprosto hloupé,“ varuje Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyně Trikolory.

„Stejně jako každý dospělý člověk, tak i každé dítě je jiné. Vzhledem k tomu, jak jsou tímto virem děti ohrožené, předpokládám, že dětí, pro které má očkování smysl, bude menšina. Připouštím ovšem, že po konzultaci s dětským lékařem, se k očkování svých dětí může pár rodičů rozhodnout,“ uvedl předseda strany Svobodní Libor Vondráček.

Nemá smysl očkovat děti, chránit musíme především vnímavou populaci, tedy tu, která je covidem-19 nejvíce ohrožena, tedy staří a nemocní lidé,“ dodal Petr Bajer, předseda Soukromníků.

Co říkáte na povinné očkování dětí?

„Jedná se o nesmysl, který kategoricky odmítám. Riziko možných vedlejších účinků je nemalé a přínosy nulové. Tedy pokud neberu v úvahu přínosy pro hospodářský výsledek farmaceutických společností. Tam by ten přínos byl značný. Což je také hlavním motorem o prosazení tohoto amorálního kroku,“ jednoznačně odsuzuje Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyně Trikolory.

„Stejně jako u dospělých to zásadně odmítám. Děti tato nemoc neohrožuje. Absolutně nesouhlasím s tlakem vlády na vynucení očkování, který ze svého okolí cítím. Pokud nějaký mladý člověk v mém okolí říká, že se nechá očkovat, nikdy neuvádí jako důvod obavu o své zdraví, a to považuji za velice varovný signál,“ uvedl předseda strany Svobodní Libor Vondráček.

„Povinné očkování odmítám jak v případě dětí, tak v případě dospělých. Zároveň nesmíme připustit, aby se stát tvářil, že očkování je sice dobrovolné, ale zároveň vytvářel podmínky, které k očkování lidi de facto nutí. Myslím tím zaváděním covid pasů, zelených karet nebo možnosti jít ke kadeřníkovi s očkováním nebo negativním testem, který již brzy přestane být zdarma,“ upozornil Petr Bajer, předseda Soukromníků.

Jaká rizika hrozí?

„Poměrně značná. Po celém světě už byly reportovány stovky tisíc vážných zdravotních komplikací coby projevů vedlejších účinků očkování. Nejedná se pouze o AtraZenecu, týká se to všech vakcín. Nadto je třeba si uvědomit, že mRNA vakcíny (Pfizer, Moderna) jsou naprosto novým typem vakcinace, jenž nebyl nikdy v historii masově nasazen a v současné době disponuje pouze dočasným povolením k jejímu využití, neboť nikdo nezná a ani nemůže znát možné střednědobé a dlouhodobé zdravotní komplikace, které může tento typ vakcinace způsobit. Ještě v roce 2017 vyšel v odborném zdravotnickém časopise článek o tom, že mRNA vakcinaci řada farmaceutických firme opustila, neboť vykazuje „závažné nežádoucí vedlejší účinky“. Obávám se, že tento problém nebyl vyřešen, ale pouze ututlán. Nasazovat tento typ vakcinace u dětí tak považuji za naprosto nezodpovědný hazard s jejich zdravím. Z mého pohledu se jedná o zcela elementární věc, která by měla být alarmující pro každého zodpovědného rodiče v této zemi. Pokud budeme mít v rámci Trikolóry jakýkoliv vliv na rozhodování v naší zemi, tak povinné očkování dětí v žádném případě nepřipustíme,“
Uvedl Jindřich Rajchl, garant Trikolóry pro právo a spravedlnost.

„Krátká doba existence vakcín typ mRNA nám neumožňuje zjistit, jaký může mít efekt na např. hormonální rozvoj člověk. Mnohá rizika vakcín nemohla být objektivně ověřena a každý jednotlivec musím mít právo si sám určit, jakou míru pozitivních informací potřebuje znát, aby očkování podstoupil,“ doplnil Libor Vondráček, předseda strany Svobodní.

„Pokud je pro děti COVID-19 pro děti jen minimálně nebezpečný, nebylo by povinné očkování ničím jiným, než jen státem diktovaným byznysem pro farmaceutickou lobby,“ dodal Petr Bajer, předseda Soukromníků.

  • TSS
(Visited 228 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *