Od dubna rozjíždí EU operaci Irene – nový způsob, jak importovat Afriku do Evropy

Napsal
Sdílet článek

Nedávno jsem v tomto svém článku upozornila na skutečnost, že po operaci Sofia vymysleli bruselští papaláši novou operaci, tentokrát nazvanou Irene, proti níž se tehdy ihned vyhradilo Maďarsko a Rakousko. Sofia byla ukončena v době, kdy byl v italské vládě na postu ministra vnitra Salvini, ten se totiž vůči této bruselské iniciativě, která pod zástěrkou údajného střežení vodních hranic pouze tahala africké vetřelce do Evropy, velmi silně ohradil.

Brusel se však svých plánů na nastěhování Afriky do Evropy nikdy nevzdal, proto si tentokrát vymysleli operaci Irene. Jedinými zeměmi EU, které na to okamžitě zareagovaly, bylo Maďarsko a Rakousko. V Itálii už je vítačská vláda, které podobná akce nevadí. Ostatní země pak hrají mrtvého brouka a jak známo, mlčení je souhlas. Pro mne další důkaz, že žádná V4 neexistuje, pokud se k Maďarsku a Rakousku nikdo další z tohoto uskupení nepřidal.

Výhrady Maďarska a Rakouska nakonec nebyly vyslyšeny a operace se již rozjíždí. EU začne už od dubna provádět námořní a letecké hlídky u libyjského pobřeží, údajně ve snaze zabránit nelegálnímu dodávání výzbroje různým frakcím, které jsou v současné době ve válce. A při tom, jen tak mimochodem, zachrání také případné africké vetřelce z chatrných nafukovacích člunů, plujících ve Středomoří, jak to vyžaduje mezinárodní právo. Mají to opravdu skvěle zkoordinované. Ze vzduchu budou monitorovat pobřeží Libye a v případě, že uvidí vyplout člun, dají okamžité echo lodím. A to včetně souřadnic. Loď posléze připluje ke člunu, vetřelce vyloví a přepraví. Jenže ne zpět do Libye!

Řecko se totiž s EU dohodlo, že přijme případné migranty, kteří budou v průběhu operace zachráněni. EU nabídla, že uhradí část nákladů spojených s převozem migrantů do Řecka. Po tomto vyjádření Řecka už mnohem víc věřím řeckým debatérům z internetových diskuzí, kteří psali, že zprávy o tom, že jsou  vetřelci, zachycení na řecko-tureckých hranicích deportováni, jsou lživé. Řecká vláda je prý pošle buď do Albánie, která své muslimské soukmenovce s radostí přijme (v Albánii pak počkají, až bude vhodná doba jít dál do Evropy) nebo je nechávají na území Řecka.

Hlídky mají zpoždění vlastně jen díky Maďarsku a Rakousku, tedy zemím, které plány operace Irene napadly. Nová operace Irene tedy jen nahrazuje tu předchozí, operaci Sophia, která skončila před rokem poté, co Itálie – tehdy ještě se Salvinim – odmítla přijmout případné další zachráněné migranty. Statisíce vetřelců se každoročně pokoušejí přeplout Středozemní moře z Libye a jak se zdá, tak neziskovky je už lovit nezvládají, proto jim EU vyslala tuto posilu pod krycím jménem “operace Sofie”.

Už za pár dní se tedy začnou opět ve velkém lovit vetřelci z Afriky z vod Středozemního moře. Jenže tentokrát to bude za naprostého nezájmu Evropanů, plně zaujatých koronavirem. Jakmile epidemie odezní, vydají se vetřelci dál do Evropy. A nejen ti z Afriky, ale také invazisté, kteří se před pár dny s pomocí Turků snažili dostat do Řecka.

(Visited 13 707 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *