Odkdy je prachový respirátor zdravotnická pomůcka?

Napsal
Sdílet článek

Tak se nám končící vláda opět snaží vnutit, abychom téměř všude nosili nesmyslné prachové respirátory, které byly vždy určeny do prašných provozů, tedy na stavby a podobná pracoviště, kde by se mohli pracovníci nadýchat prachových částic. V kontextu toho jsem si vzpomněla na to, jak se prachové  respirátory, které se na celém světě téměř nikde nenosily, dostaly i k nám.

Připomínám tímto, že na celém širém světě jsou jen tři země, kde jsou nebo někdy byly prachové respirátory povinné. Čtvrtá země, kde jsou nařízeny, tedy Itálie, dává lidem i další možnost, kterou je nošení chirurgické roušky.

Celý zbytek světa nikdy prachové respirátory nenařizoval, jedná se tak o jakousi úzkou specialitu několika málo zemí, jejichž vlády si zcela zřejmě na prodeji respirátorů rýžují miliony. Ostatně, jak v Německu, tak v Rakousku se toto skutečně prokázalo, jak jste si mohli přečíst už zde. A u nás je to – zdá se – totéž. Tedy tři země, z nichž my jsme vlastně nejhorší, protože ostatní dvě země povolily alespoň přes léto obyčejné či chirurgické roušky.

V jiných zemích, než výše uvedených, tak náhubky buď neměli povinné vůbec nebo mohli nosit cokoli, tedy i obyčejné roušky – ať už chirurgické nebo opakovaně pratelné látkové. Navíc, pratelné roušky jsou hygieničtější, neboť se neválí všude po zemi tak, jako je tomu u respirátorů či jednorázových chirurgických roušek. Je  také zajímavé, že nejsou v zemích, kde jsou jednorázové ochranné pomůcky povinné, všude odpadkové koše na biologický odpad. Tak by to přece mělo být, pokud jde o údajně tak nebezpečnou nákazu, jak nám vláda se svými poskoky tvrdí, nemyslíte?

Nakonec by mne zajímalo, jak je možné, že nákaza v zemích s povinnými prachovými respirátory se nešíří méně než v zemích, kde jsou obyčejné roušky, ale dokonce i v zemích, kde nejsou žádná opatření? Jak je možné, že dosud nedokázali svědci covidovi vysvětlit, proč máme horší čísla než Švédsko, kde se povinně nikdy nic nenosilo a vše bylo na dobrovolnosti?

V kontextu výše uvedeného je tak zcela jasné, že náhubky všeobecně jsou k ničemu. Pokud by něčemu pomáhaly, pak by byly rozdíly v nákaze mezi zeměmi s respirátory, rouškami a s volným dýcháním rozdílné. Ale to prostě nejsou. Stejně tak, jako nejsou respirátory zdravotní pomůckou. Ale zdá se, že na tento fakt většina lidíu nás, v Německu a Rakousku zapomněla…

 

(Visited 345 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *