Odposloucháno? Aneb zkušební kabinky

Napsal
Sdílet článek

Nevím jak vy, ostatní ženy, ale mým nepřítelem není zkušební kabinka v obchodech s oblečením. Oslovuji ženy, ale myslím i na muže. Ovšem s tím, že pro ně, naprostou většinu, je zkoušení nějakého, případně nového, kousku do jejich šatníku za trest. Podělím se s vámi o zážitek, vlastně je to skoro vždy tak, ale naposled to byl zážitek poměrně hlasitý, legrační. A víte proč? Protože jsem to registrovala u někoho jiného. Ano, když se to netýká přímo nás, připadá nám to takové jako – to my (já) určitě neděláme! Jistěže ano!!!

Takže nejprve k vám, muži.

Pro většinu z vás je brouzdání a okukování (případná koupě „něčeho“) v obchodech s nářadím (nejen pro kutily) a vším co s tím souvisí, požitkem. Musím-li takový (a dnes jsou to už většinou centra) obchod s manželem navštívit, držím se ho jako klíště, snadno se tam ztratím a pak ho hledám – zbloudilá u hřebíků, obkladaček, apod. Je dobré mít s sebou mobily například – „kde jsi“ – „u žárovek“).

Ovšem i já si dovedu užít obchod.

Obchod s oblečením. A tam se drží (má-li slabou chvilku a vstoupí-li se mnou) on mě. A když už mám manžela v obchodě, zeptám se (mile a hezky) „chceš něco?“ Nebo se neptám až tak mile, a krátce konstatuji „potřebuješ nové rifle – bundu …“ Jak si myslíte že odpovídá? Asi jako ten váš. „Nechci, nepotřebuji“. A ještě k tomu vždy dodá „Je tady hrozný horko, hrozný vzduch, k padnutí…“

To, že někdy svoji drahou polovičku dostanu do zkušební kabinky k vyzkoušení JEDNOHO kusu považuji za vrchol mé dlouhodobé manželské strategie. Ale já, když už je v kabince v trenýrkách, honem honem mu donesu a podstrčím další jeden – dva „úžasné“ kousky. Jenže on je rychlejší „Už jsem oblečený, už nebudu nic zkoušet, nic nechci, jdeme pryč“. Pryč chce jít on, mě to právě vzalo – to prohlížení všeho (podle barvy, velikosti, ceny….). Manžel si jde sám prošmejdit, jak já říkám šroubkárnu a já zůstávám v hadrárně . Každý podle svého gusta.

Dám si v klidu, asi po půl hodince výběru, přes ruku tři kousky a šup do zkušební kabinky.

A slyším, z kabinky vedle a z prostoru před kabinkami, komunikaci dvou mladších žen. Označím zde A – ta co zkouší , B – žena doprovod (asi kamarádka) je před kabinkami. Ony ty zkušební kabinky jsou většinou tak malé – sotva pro jednu osobu – snad pro trpaslíky.

B Už to máš na sobě? Ukaž se mi.

A Nemůžu ten zip zapnout, zase jsem přibrala.

B To dělá to zrcadlo. Přinesu ti o číslo větší, chceš?

A Ne, jestli si ty kalhoty vezmu , musím zhubnout.

B Pojď se mi ukázat. No fakt , ale když zadržíš dech můžeš je mít.

A Jo a když se ohnu tak mi rupnou. Vyzkouším ještě ty šaty.

Za chvilku

A A co tohle?

B To ne, v tom máš prdu!

A Tak já si vezmu jen ty šaty.

B Ty ti sluší, vypadáš v nich hubenější a mladší.

Já si zkouším další věc i když bych nejraději vystoupila z té „kukaně“a nechala se také okouknout ženou B.

Tentokrát jsem si nekoupila nic. Jen zpocená, rozcuchaná odcházím po téměř hodině z obchodu s mobilem v ruce volám manželovi „kde jsi? “ Sešli jsme se za chvilku. Usmívá se, má v ruce krabici a v ní něco do dílny – neptám se, hlavně že je šťastný.

Myslíte si, že já, ačkoliv jsem si tentokrát žádný hadřík nekoupila, jsem nešťastná? Ale kdepak! Nevím jak vám, milé ženy, ale mě někdy postačí i jen to prosté prošmejdění nějaké té „hadrárny“.

Napadla mě taková věc – zlepšováček – možná by to zvětšilo obchodníkům tržby.

Pro pány, kteří tu naši oděvní libůstku nemusí, dát ke kabinkám (ne dovnitř ) křesílko – noviny – nejlépe se sportovní tématikou, něco malého chlazeného – samozřejmě nealko. Vyjdu, v něčem zkoušeném, z kabinky zeptám se – „co ty na to“, on zvedne jedno oko od článku v novinách, třeba o fotbalu, a řekne „jo. to je dobrý“.

P. S.

Příště půjdu také raději s kamarádkou!

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 197 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *