Okamžitě mlátit po hlavě!

Napsal
Sdílet článek

SeznamZprávy 10. 9. 2021

Titulek: Ať nechodí zaprášení domů z dolů. Skončí levná a špinavá práce, říká Bartoš.

(autoři článku L. Stuchlíková, V. Dolejš)

I tato slova PhDr. Ivana Bartoše, Ph.D., předsedy Pirátů, jsou v článku.

* Já chci, aby lidé chodili do práce, kterou v pět hodin skončí a jdou domů a můžou jít s dětmi do kina, nejsou vyřízení.

Skvělý nápad, pane doktore! Kdo jim film v kině promítne? Když nepojedou vlastním autem, a nedej Bože, aby jim došlo palivo, neboť obsluha benzinky bude makat jen do pěti. Půjdou možná i pěšky, protože nebude fungovat ani metro. Bude někde hořet, ale hasiči už budou mít padla. Tak až ráno. Přijdou na ženu porodní bolesti? Prodýchávej a drž to tam ještě pár hodin rukou. Mám pokračovat? Kdybych takovou hovadinu řekla mojí vnučce – bystré předškolačce, řekla by že ten kdo to vymyslel spadl z maliny na znak.

* Cíl je dostat lidi do lepších pracovních pozic za lepší peníze. Dostat se z montovny na mozkovnu je naprosto reálné. Ať tu investoři postaví moderní fabriku. Může se stát, že povolání skladník nebude potřeba. Dobrý zaměstnavatel lidi posílá výš. Lidi jdou do logistiky, do distribuce. Budete mít lehčí práci za víc peněz. My se chceme dostat na tzv. finalisty. Tam je obrovská přidaná hodnota, ale hlavně obrovská marže z produktu.

Kdo ten produkt vytvoří? Až k vytvořemu produktu, jenž vzniká – je tvořen i v „montovně“, lze přidat hodnotu, marži. Napadla Vás třeba taková pekárna? Kde pekař , v noci, upeče rohlíky, aby si je zákazník , až je auta řízená lidmi, ještě než kohout zakokrhá, dovezou do Vašeho pekařství za rohem. Panu premiérovi jste, a právem, řekl v nedávné předvolební diskuzi, že je mimo realitu. A vy?

* Ve Francii se schválí zákon, a pak jdou lidem vysvětlovat proč je dobrý.

U nás? Co myslíte? U nás se schválí i takové zákony, kde vůbec není třeba vysvětlovat lidem nic. Oni ví, že jsou špatné.

* To je škoda, že se nebudeme bavit o ekonomice

Pane doktore, domnívám se, že to je pro Vás štěstí.

* Mít byt je základ. Je to vlastně v danou chvíli jakýsi jediný stabilní důchodový pilíř, který lidi mají. I já tak o tom uvažuji z toho pohledu.

Byt kde člověk nebydlí a bojí se ho pronajímat z důvodu rizika, poskytnout do správy města, která ručí za to, že ten byt bude pronajatý. Když ten byt bude ev. nějakým způsobem nájemníkem poškozen, ručí za to město.

Nevím proč a dlouho vymýšlí vláda nějaké důchodové pilíře, když už to máte, z nějakého pohledu, vyřešeno. Ani to nebolelo, že? K tomu pronajímání s rizikem pryč ode mě? Vyčuránci nikdy nevymřou.

Ve zmíněném článku (rozhovoru) se doktor Bartoš zmiňuje, co mu řekl Zbyněk Stanjura:

Důležité při sněmovní práci v opozici je poslouchat svého oponenta, nejlépe vládu. A jakmile od nich něco zazní, tak je tím okamžitě mlátit po hlavě.

P. S. Proč má mých dnešních pár vět takový název?

  • MAJKA DUBOVÁ
5/5 - (5 votes)
(Visited 251 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *