Opičky

Napsal
Sdílet článek

Sošky tří Buddhů symbolizují

  • nevidět,
  • neslyšet
  • nemluvit

žádné zlo.

V běžném životě každého z nás je normální, protože žijeme v nějaké společnosti, že vnímáme i co se děje kolem nás. Když nám není něco jasné, a chceme, aby nám to jasné bylo, zeptáme se. Samozřejmě slušně a TAM , TOHO, kdo by měl být schopen (ochoten) nám odpovědět, vysvětlit, zdůvodnit. Navíc když je i za toto placen, tj. i toto je jeho práce.

No právě!

———————————————————————————————–

Občas si vymyslím pohádku pro svoji vnučku. Často o zlu a dobru. Samozřejmě v závěru vždy zvítězí dobro. Podobnost s někým, něčím opravdu jen náhodná. Pouze opět na téma, dobro a zlo, na další pohádku.

Reagovat človíčku jeden, maličkej, když se chceš třeba jen zeptat, můžeš, ale ne jak si to představuješ ty. Říkám ti já, ta společnost. Víš proč? Někdo tu společnost spravuje, protože byl zvolen. A nemysli si, že ty nám do toho budeš kafrat. Že se ti něco nelíbí. Třeba se jen ptát. Neptej se, (nijak – ani slušně, a nikde, dokonce otevřeným dopisem, do médií, fuj) a makej, koukni na nadpis o soškách. Žádné zlo, rozumíš? Hele, človíčku, i když můžeš mít stokrát pravdu, tohle si nesmíš dovolit. Jak by to vypadalo kdyby to dělal třeba každý? Jak bychom MY vypadali? Myslíš si, že TADY nemáme nic na práci?“

Človíček by se zamyslel a dospěl by k názoru, že když už tam ONI jsou, jistě pracují i (především) pro blaho obyčejného lidu, od nevidím do nevidím. Uvědomí si kolik grafů musí zhotovit, tabulek, kolik tiskovek musí absolvovat, kolikrát nějak rozhodnout. Zodpovědně, spravedlivě, s čistým svědomím. Ke své práci potřebují mnohé. Samozřejmě i služební auta pro sebe a své jen služební jízdy. Človíček, třeba záchranář, ke své práci také ledacos nutně potřebuje. V době ohrožení i něco , aby přežil nejen on, ale aby ochránil ty, které zachraňuje. A on to nemá, i když to musí mít a nosit, vzhledem k situaci. Elhle – přišla SMS od nadřízeného, že kdo umí, ať si to něco ušije sám.

Možná do té pohádky zakomponuji nějakého draka, nebo saň. Bajaju, protože byl, filuta jeden , jakoby němý, dědečka Mrazíka, který má berli smrtilku. Ke komu ji, on dobrák, přiblíží, s tím to špatně dopadne. Možná se zmíním o království, kde se nesmí zpívat. Možná si vymyslím i království, kde není do zpěvu. Ale, jsou to vždy jen pohádky. Skutečnost je jiná, že?

————————————————————————————————–

Pořad Reportéři ČT, vysílaný 25. 5. 2020

dnešní titulek na Seznam Zprávy ve znění:

Záchranářka upozornila, že nejsou roušky. Úřad Jermanové se obrátil na policii .

Pořad jsem shlédla, článek četla. Jak to dopadne? Jak pro koho?

Teď prý někde létá trestní oznámení, které podal Úřad. Radní středočeského kraje (ANO) pan Robert Bezděk na otázku reportéra ČT – „na koho bylo trestní oznámení podáno“, i když byla položena jmenovanému opakovaně 9 krát, odpověděl , také snad devětkrát (opakování je prý matka Moudrosti !!! Nevím jak kdo z vás, ale já si moudrost, třeba jen maličkou, ještě nedorostlou, představuji jinak) že vlastně ani odpovídat nemusel. Ale zdůraznil, že už to (???) říká po deváté. Říká se

  • když nevíš, tak se zeptej“,
  • líná huba holé neštěstí“.

Tak si z toho vyberte. Já už to udělala. Ta dvě slova zní

P. S. Holé neštěstí.

  • Majka Dubová
(Visited 147 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *