Opravdu volby vyhrály koalice?

Napsal
Sdílet článek

Tak z médií pořád dokola slyším radostné hýkání pražské kavárny, jak skvěle dopadly volby a že konečně nastoupí lidé, kteří ctí pravidla demokracie.

Přestože jsem sám Babiše nevolil, vidím to trochu jinak. Jestli koalice SPOLU a PIRSTAN, které tak nenávistně plivaly jed, kydaly špínu a neštítily se vůbec ničeho, jen aby se konečně zbavily Babiše, ctí nějaká pravidla demokracie, tak jsem asi slepý a hluchý. Naštěstí má většina lidí otevřené oči a dobrou paměť, aby nezapomněli například na období skandálů několikaleté vlády ODS.

Většina slušných lidí stejně považuje tzv. „vítězství obou koalic“ za velice kontroverzní. Kdyby totiž férově kandidovala každá strana sama za sebe (jako třeba SPD), tak by propadla na celé čáře a zůstala by hluboko za ANO. Taková TOP 09 by samostatně měla možná starosti dostat se přes magickou hranici 5%. Takže se nakonec muselo spojit slovy PĚT!!! subjektů, aby ANO porazily a to ještě jen velmi těsně. A to nemluvím o téměř milionu propadlých hlasů. Proto se tomu snad ani nemůže říkat vítězství, spíš poslední zoufalý čin, který jim jen náhodou vyšel. Ostatně, princip koalic, které jdou do voleb je následující: Představte si atleta (třeba skokana do dálky), který na závodech skočí 8 metrů. Druhý v pořadí skočí 7,5 metru a třetí 7 metrů. Logicky by měl vyhrát ten, co skočil nejvíc, tedy 8 metrů. Ale protože se to tomu druhému a třetímu nelíbí, utvoří koalici, sečtou, že dohromady skočili 14,5 metru a prohlásí se za vítěze. Už chápete tu absurditu a podvod, jak se zbavit skutečného vítěze? Naneštěstí tenhle paskvil český zákon umožňuje a jak známo, co není zakázáno je povoleno. Bohužel pro občany, protože díky tomuto podvodnému vítězství nás pod vedením Petra Fialy následující čtyři roky nečeká nic pěkného.

Ale ať se mainstream a pražská kavárna moc neradují, ono to nejspíš stejně dlouho nevydrží. Tzv. koaliční „patrneři“ se podle mě brzy rozhádají, protože jejich strategie a volební programy (pokud kromě programu ANTIBABIŠ vůbec nějaké mají) jsou naprosto rozdílné a neshodují se ani v zásadních věcech. Ten boj vlastně začal už během těchto voleb, kdy voliči Pirstan, elegantně kroužkováním vyšachovali hodně silného partnera Piráty (4 křesla) a zajistili tak Starostům 33 křesel. A to se samozřejmě nezapomíná a neodpouští… Lze tedy jen doufat v předčasné volby, pokud možno dřív, než nás obě eurohujerské koalice zcela odevzdají do područí Bruselu.

5/5 - (4 votes)
(Visited 360 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Vůbec nejde o volební programy , jde pouze o počet a výnosnost koryt , neboť “ o peníze jde až na prvním místě“

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *