Osm z deseti přivandrovalců přichází do Švédska bez dokladů

Napsal
Sdílet článek

Ti přínosní doktoři, inženýři a architekti přece doklady nepotřebují, že? Tak si jen tak vyzkoušejte cestovat v době, kdy je běžný provoz (tedy žádný nouzový stav apod.) zcela bez dokladů mimo Schengen. Nebo dokonce na jiný kontinent. Jak daleko se vy, coby nemuslimský a bílý Evropan dostanete?  Ovšem v případě těchto muslimských, vysoce přínosných pracovních posil, se přece musí udělat výjimka. Nebo – v případě Evropy – miliony výjimek, je-li třeba.

Statistiky zveřejněné Švédským úřadem pro migraci ukazují, že převážná většina migrantů, kteří přicházejí do Švédska, si s sebou nepřináší žádné identifikační doklady. U některých národností dokonce až ve 100% případů.

Statistiky byly zveřejněny na žádost Merita Wagera, bývalého veřejného ochránce práv pro uprchlíky, který je známým debatérem o migračních tématech a který je kritický k migrační politice Švédska. Údaje se týkají těch, kteří ve Švédsku požádali o azyl mezi rokem 2015, kdy začala současná invaze a rokem 2019. Údaje o Syřanech nebyly do statistik zahrnuty, přestože během tohoto období byla právě Sýrie nejčastěji udávanou zemí původu.

Samotná Rada pro migraci však tento problém bagatelizovala a naznačila, že mnoho migrantů může prokázat svou totožnost i jinak, než pomocí dokumentů (pak se tedy ptám jak??). Tvrdí také, že někteří migranti předloží doklady totožnosti později, ale už se nezahrnou do statistiky. To si jako vážně v té švédské Radě pro migraci myslí, že můžou dělat z lidí pitomce? To máme vážně věřit, že náhle, jakoby mávnutím kouzelného proutku, invazisté ty doklady někde – třeba po pár měsících od příjezdu – objevili??

Přivandrovalci z mnoha zemí – zejména pak z Afriky – v případě 100 % žadatelů o azyl, nepředložili žádné dokumenty. U mnoha dalších jsou tato čísla 90 % nebo vyšší, zejména u zemí, jako je Afghánistán, Alžírsko Indie a Irán. 1 201 z těch, kteří v roce 2017 požádali o azyl, tvrdilo, že jsou bez státní příslušnosti, a přesto záznamy ukazují, že 11 % z nich dosud předložilo pasy.

Statistiky zahrnují přibližně 77 000 žadatelů o azyl v období 2015 -19, kteří nebyli schopni předložit průkaz totožnosti. Je však třeba poznamenat, že celkový počet vetřelců, kteří v těchto letech přišli do Švédska bez průkazu totožnosti, je nepochybně vyšší, protože některé země nebyly do zveřejněných údajů zahrnuty. Úplná čísla si můžete prohlédnout ve výše uvedené zprávě zde.

Jiná nedávná studie, kterou zveřejnili dva ekonomové, ukazuje, že většina vetřelců se ve Švédsku  nikdy nestane soběstačnými a žije výhradně ze sociálních dávek. K tomu jen musím podotknout, že je to do značné míry i z toho důvodu, že muslimové považují sociální dávky v zemích bezvěrců za povinnou daň, kterou musí platit podřadný káfir nadřazenému muslimovi. Proto tedy berou dávky za naprostou samozřejmost.

(Visited 88 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *