OSN zřejmě zatloukla poslední hřebík do rakve Evropy

Napsal
Sdílet článek

Asi každý, kdo se alespoň trošku zajímá o politiku musel zaznamenat, že v Davosu právě proběhlo zasedání Světového ekonomického fóra. Na tapetě byly – jak jinak – především otázky klimatu a migrace.

Média se potom – tak, jako obvykle – zajímala především o „cvičenou opičku“ Grétu, která je dnes už běžnou součástí každé podobné akce. Nicméně Gréta slouží spíše k odvedení pozornosti, než k čemukoli jinému.

Mnohem důležitější byla na tomto fóru účast vysokého komisaře OSN pro uprchlíky Filippa Grandiho. Ten mimo jiné prohlásil:

„Musíme být připraveni na prudký nárůst počtu lidí, kteří se vydávají na cestu proti své vůli. Nepouštěl bych se do spekulací o konkrétních počtech, ale určitě mluvíme o milionech,”

V pondělí totiž rozhodl Výbor Spojených národů pro lidská práva, že od nynějška již nelze upřít právo na azyl klimatickým uprchlíkům, pokud je v ohrožení jejich život.

Co to pro nás konkrétně znamená? Jedná se především o to, že se mění klasifikace pojmu „uprchlík“. Dosud se jednalo výhradně o takového migranta, který utíká z válečné zóny, kde mu jde bezprostředně o život nebo o jedince ve své zemi politicky pronásledovaného, často též v situaci, kdy mu mělo jít o holý život.

Všichni ostatní dosud spadali do kolonky „migrant“. Tedy jednalo se především o migranty ekonomické, přicházející z jakýchkoli  jiných důvodů, bez ohledu na stávající klima v zemi původu.

To se nyní mění a uprchlík už bude KAŽDÝ migrant, u kterého bude možné potvrdit, že přichází z místa, kde jsou nepříznivé klimatické podmínky. Tedy je tam třeba extrémní sucho, úmorná vedra, neúroda, díky které umírá dobytek apod. To ovšem pasuje na značnou část Afriky. Navíc, všichni dobře víme, že migranti si velmi často zemi původu vymyslí, protože do Evropy dorazí bez dokladů.

Takže od nynějška už bude téměř každý migrant uprchlík. A já jsem konečně pochopila, proč to divadýlko v roce 2018, kdy se podepisovaly dva tzv. „Globální kompakty“. Jeden o migraci a druhý o uprchlících. Nyní mi to vše zapadlo.

Přijetí  Globálního kompaktu pro pravidelnou a řízenou migraci  odmítl větší počet zemí – a to nejen z Evropy – ještě před hlasováním. Poté co odstoupení oznámilo Rakousko, jsme se k zemím, odmítajícím tento migrační pakt, tehdy označovaný za ten nebezpečnější, přidali také a ve finále byl i ze strany ČR na půdě OSN odmítnut.

Co je však důležité je fakt, že jsme přijali Globální kompakt o uprchlících. Když se pak kohokoli z vlády tázali novináři či opoziční politici na to, proč byl pakt přijat (přijetí odsouhlasila celá vláda), tak se ošívali a tvrdili, že je vlastně nezávazný a podobné řečičky. Jenže, proč by byl jeden z dokumentů nezávazný a druhý očividně závazný, byl-li odmítnut? Oba kompakty jsou totiž podobné s tím rozdílem, že v jednom se píše hlavně o migraci jako takové (tedy podporuje migraci v globále), přičemž je zde používáno slovo „migrant“, ve druhém, o uprchlících, jsou však obsaženy velmi podobné formulace, nicméně zde je namísto slova „migrant“ použito slovo „uprchlík“

Pokud si dobře pamatuji, tak politici vládních stran také prohlašovali, že uprchlíky beztak dávno bereme, ale migranty odmítáme, takže schválením tohoto paktu se nic nemění (konkrétně si pamatuji, že snad hned den po schválení paktu se takto vymlouval v Aréně na Barrandově jakýsi poslanec za ANO).

Tedy schválením Globálního kompaktu o uprchlících (nutno podotknout, že jej přijala většina zemí, nicméně odmítlo např. Maďarsko nebo USA) jsme se zavázali k přijímání uprchlíků, mezi které už jsou zařazeni i ti, kdo „utíkají“ před klimatem.

Pro úplnost ještě dodávám, že politickým prazákladem všech v posledních letech schvalovaných dokumentů je tzv. Agenda 2030, kterou všech 193 členských států OSN – tedy včetně ČR – podepsalo v roce 2015, tedy v době Sobotkovy vlády ČSSD, ANO, KDU-ČSL. Agenda 2030 výslovně hovoří o „pozitivním přínosu migrantů pro růst a udržitelný rozvoj“.

Uvědomuje si vůbec někdo, že právě tento status „klimatických uprchlíků“ bude nyní přesně to, co nejen podnítí další masovou invazi, ale doslova vnutí – třeba pod hrozbou zničujících sankcí za porušení mezinárodních smluv – přijímání i těch migrantů, kteří se dřív řadili k nelegálním a neměli šanci na status uprchlíka?

Právě pondělní usnesení  OSN je tím posledním „hřebíkem do rakve“ Evropy. Po něm už může nastat pouze nekontrolovatelná migrace, kterou podpořilo právě toto usnesení. A je nasnadě, že neziskovky, které mají z migrace parádní byznys, už migranty z Afriky vybaví patřičnými instrukcemi. Po několika vládami schválených migračních dokumentech – a nebylo jich málo – je toto usnesení OSN tím posledním, které Evropu odsoudí k afrikanizaci a islamizaci.

A mimo Maďarska je v tom prakticky celá Evropa, tedy země, jejichž lídři dovolili podepsat kdejaký dokument s tím, že je nezávazný.

A já se tedy ptám:

„Proč by se stovky lidí – právníků, politiků, neziskovek a dalších zainteresovaných osob a organizací – dlouhé roky zabývaly zcela bezvýznamnými a neplatnými pamflety???“

 

 

 

5/5 - (4 votes)
(Visited 4 577 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. No zdá se že OSN zatloukla poslední hřebík do rakve hlavně sobě.Protože tahle organizace ztrácí důvěryhodnost i u těch největších najivků.To ani komunisté nevymýšleli takový zhovadilosti jako dnešní globalisté.Tohle tady opravdu nemůže být na věčné časy.Tomu už se lidi smějí že ty elitáři berou vážně někoho jako je Gréta.Celá ta ideologie o solidaritě s uprchlíky,udajné klimatické krize a atd se začíná dostávat do fáze že už těm jejich blábolům nebudou věřit ani skalní liberálové.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *