Otázka: kolik budov Světového obchodního centra bylo zbořeno při 9/11? Odpověď: všecky!

Napsal
Sdílet článek

Ne každý to ví, ale Světové obchodní centrum (World Trade Center, neboli WTC) v New Yorku mělo celkem 7 budov, viz mapka níže přiložená. Všecky byly 11. září 2001 a nebo o nějaký den později zbořeny. Nám předložili pouze budovy č. 1 a 2, možná se někdy zmíní o budově č. 7. Ale ve skutečnosti, všech sedm bylo srovnáno se zemí. A přitom jako řešení jsou oficiálně nabízena pouhá dvě letadla (to třetí skončilo v Pentagonu a čtvrté kdesi v Pennsylvanii). Možná to byla kouzelná letadla, která se tam točila od jedné budovy ke druhé, až je všecky zničila. Stejně jako ta kulka, která zabila presidenta Johna F. Kennedyho, která byla podle Warrenovy komise taky kouzelná, protože nejen že zabila presidenta, ale ještě zranila guvernéra Texasu Johna Connalyho, který seděl na sedadle před ním.

Kromě budov WTC č. 1 a WTC č. 2 (na obrázku), také jiné okolní budovy byly ten stejný den zbořeny:

WTC č. 1, letadlo vrazilo do budovy v 8:46, a zřítila se v 10:28.

WTC č. 2, letadlo vrazilo do budovy v 9:03 a zřítila se v 9:59.

WTC č. 3, Marriott hotel. Není záznam o tom, proč byl stržen ale na jeho místě byl vybudován nový mrakodrap, další Marriott hotel o 22 poschodích.

WTC č. 4, South Plaza, byly v ní firmy: Deutsche Bank, New Yorkský obchodní úřad. Budova byla údajně narušena pádem budovy č. 2 a později byla zdemolována.

WTC č. 5, v budově byly banky: Credit Suisse, Morgan Stanley a jiné. Budova byla částečně zničena požárem a později stržena;

WTC č. 6, v budově byl Celní úřad, IRS, BATF. Budova byla zdemolována po zničení WTC 1 a WTC 2, není řečeno čím, jak a proč.

WTC č. 7, Budova byla údajně zasažena odpadem z padající budovy č. 1, která se zřítila krátce po 10. hodině ráno. Jak se tento odpad dostal přes budovu WTC č. 6 (viz plánek níže) není vysvětleno. Tato budova přesto stála dál a spadla z ničeho nic až v 17:21 odpoledne. Organizace amerických inženýrů a architektů vydala prohlášení, že budova zkolapsovala kvůli „selhání všech podpůrných sloupů zaráz,“ což může docílit pouze kontrolovaná demolice.

Okolní budovy, zničené, ale opravené:

Řecký ortodoxní kostel St. Nicholas – budova shořela, ale byla znovu vybudována.

Budova firmy Verizon (telefonní společnost) – fasáda byla místy zničena, ale ne vážně. Budova byla opravena.

Budova Světového finančního centra byla zasažena odpadem, ale neutrpěla strukturální škody. Později byla opravena.

Celkem vzácné video z 9/11 situace, ukazující výbušniny je možno vidět ZDE.

 • JANE K.

 

(Visited 772 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

 1. Dobrý den,
  když si dám prohledat blog – Jane k. a kouknu na Vaše články, dejme tomu deset posledních (ale i dál do historie je to obdobné) nemohu jinak než se domnívat, že mnoho radostí ze života nemáte. Pokud se mýlím, což je samozřejmě možné, přijměte moji omluvu.

  Stále jsme, my obyčejský dole, (kam pravděpodobně i Vy patříte?) strašeni, něčím, někým. Číhají na nás info o nebezpečích evidentních či latentních. Rozmazává se tisíckrát co již bylo. Nuž lidé, žijte ve strachu, jako ovce, pak budete ovladatelnější či téměř ochotni se nechat ovládat.
  P. S.
  Promiňte, madam, ale i Vy k tomu BUBUBU soustavně přispíváte.
  Jste snad, v tomto smyslu, něčím či někým naočkována?
  Možná toto jen potřebujete ke svému “šťastnému životu”.
  Nuž tedy, přeji Vám a Vám podobným šťastný život. Až do smrti, která nemine nikoho.
  KARA

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *