Otevřený dopis ministru zdravotnictví a poslancům

Napsal
Sdílet článek

Nevyhazují poslanci zbytečně miliardy? Neumírají zbytečně lidé? Nejsou lidé již třetí rok zbytečně omezováni? Proč brání politici levné léčbě? Nejsou politici vinni neposkytnutím pomoci, nebo dokonce genocidou?

Proč české a EUrounijní úřady (SUKL, EMA,…) nepovolí užití ivermectinu na léčení covidu, když nemá vedlejší účinky a praxe prokázala účinnost ?

Pan ministr jistě ví, že je cca rok známo, že ivermectin zastavuje množení viru covidu. Jistě ví i to, že v Indii zvládli epidemii covidu levně a účinně. Polovina nejlidnatějšího státu Uttar Pradesh je „bez covidu“. V Indii vrcholila epidemie v květnu a červnu (týdně 2 700 000 nakažených, 29 000 mrtvých). V květnu začali v nejlidnatějším státě Uttar Pradesh (230 milionů obyvatel) dávat každému pozitivně testovanému a jeho rodině „sadu včasné péče“ za 2,59 USD, v níž byl ivermectin, tylenol (tj. paracetamol), zinek, vit. D a pulsní oxymetr. Epidemii potlačili a polovina Uttar Pradeshe je bez nákazy, i když zdravotnictví tam je na horší úrovni než u nás. Pro srovnání: 25.8.2021 ve státě Kerala (35 milionů obyvatel), kde je 20% proočkovanost, přibylo 31 445 nakažených, kdežto v Uttarpradeši je 5% proočkovanost oběma dávkami a přibylo jen 22 případů. Nyní je v celé Indii týdně 109 000 nakažených a 1 500 mrtvých. Indie má 128 x více obyvatel než ČR a horší zdravotní systém, ale procento nemocných je nižší než u nás. Proč to politici obdobně nevyzkoušejí třeba v jednom kraji u nás, třeba předpisem ivermectinu každému pozitivně testovanému, který by měl zájem?

O tom, zda nemocný použije ivermectin ihned po zjištění nákazy, tedy předtím, než se vir namnoží, a tím se zhorší průběh nemoci, by si každý měl mít možnost rozhodnout sám. Politici a oficiální úřady u nás i v EU dělají z lidí nesvéprávné nevolníky, nejen tím, že zakazují volně prodávat lék, který prakticky nemá vedlejší účinky, ale zakazují dokonce i jeho užití k léčbě. Je to GENOCIDA páchaná politiky v zájmu farmaceutického byznysu, nebo pouze NEPOSKYTNUTÍ POMOCI ? Kdyby byl ivermectin volně ke koupi v každé lékárně jako aspirin a každý by si mohl rozhodnout, zda tento lék použije, tak by to bylo OK. Prodáno ho bylo 4 miliardy balení, velká většina v rozvojových zemích bez receptu. Zakáže vláda také volný prodej aspirinu, který má vedlejší účinky, které mohou vést ke smrti?

Ivermectin vyzkoušeli lékaři z vlastní iniciativy např. v brněnské nemocnici u sv. Anny i v košické nemocnici , i když ho podávali až pacientům ve vážném stavu, což je už pozdě. I tak se pozitivní výsledky na průběh léčby se prokázaly.

O tom, že ivermectin funguje svědčí i velmi rychlý růst ceny. V Egyptě stál před rokem cca 1 USD, nyní v Rakousku cca 75 € a nyní už je na předpis.

Chce na lukrativním covid-byznysu vláda a obchodníci se smrtí a drahými léky vydělat ještě pár miliard?
Zdá se, že lukrativní covid-byznys si farmakoncerny, obchodníci s testy respirátory, rakvemi, …. ani politici nenechají zkazit nějakým levným účinným opatřením. Účinný lék, kterému již prošla patentová práva (generikum) a je tedy levný, se k běžnému nemocnému nedostane kvůli obstrukcím politiků, “lékařů” a úředníků ze SUKLu a EMA . Na balení ivermectinu za pár stovek výrobci ani lékárny zisk ani slušnou marži neudělají. Takže se předepisují „moderní“ léky za 65000 Kč.

Informace o používání ivermectinu se příliš často nedostávají do médií, jejich vyhledávání ztěžují i vyhledávače. Když už se dostanou na veřejnost, tak jsou mocnou a bohatou lobby výrobců léčiv zpochybňovány . Zcela se zamlčuje, že u spousty léků, které byly vyvinuty na úplně jiné nemoci, se zjistilo, že fungují i jinak. Viagra byla vyvinuta jako lék na srdce, avastin na rakovinu střeva a používá se v oftalmologii, jed na krysy se používá k ředění krve,…. Ivermectin mimo antiparazitního působení brání množení virů v buňkách a tím zhoršení nemoci. Výhodou použití již existujících substancí je, že již je vyzkoušeno dávkování a zejména toxicita, čímž odpadají náklady a urychlí se zavedení léku do praxe.
I sociální sítě brzdí tyto informace, i když ne tak důkladně, jako to udělaly s politicky aktivním Britem, jehož jméno se nesmí na sociálních sítích ani napsat, protože, takový opovážlivec je ihned zablokován, nebo mu je zrušen účet.

Potvrdí se opět, že rozdíl mezi „konspirační teorií“ a realitou je jen několik měsíců?
Není mi jedno, že politici vyhazují miliardy, zadlužují stát a že umírají zbytečně tisíce lidí.
Nebojí se „naši“ politici, jak zareagují lidé, až se dozví, že existovala levná účinná léčba a že jejich blízcí zbytečně umírali? Lidé nemusí zareagovat „sametově“.

Zareaguje ministr Vojtěch (nebo jeho nástupce) nebo nechá dál zbytečně umírat tisíce lidí ve jménu nemorálního byznysu?

P.S. V odkazech, které jsou uvedeny, jsou další odkazy na zdroje z důvěryhodných zdrojů (např. Times of India není obskurní plátek). Pro stručnost je neuvádím samostatně. Věřím, že zvídavý čtenář si je otevře a nastuduje.

  • JIŘÍ JOHN
(Visited 367 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. Balzac kdysi řekl “Sleduj cestu peněz ” a ” Za každými velkými penězi hledej zločin”. Co víc dodat. crazy

    1. Myslím si, že je přáním lidí, kteří řídí epidemii, aby epidemie nikdy neskončila,“ říká prof. MUDr. Jiří Beran, CSc., světově uznávaný epidemiolog a vakcinolog

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *