P.C.Roberts: Rusko promluvilo. Dokáží je hlupáci ve Wahingtonu poslouchat?

Napsal
Sdílet článek

Pravdu je nutno podpořit, jinak zmizí. Ruská noha se zapřela. Eufemistický výraz „naši západní partneři“ vystřídal realistický výraz „naši oponenti“. Ruská trpělivost s Washingtonem je u konce.

„Jestliže naši oponenti půjdou proti nám, přesvědčí se o tom, že jejich bezpečnost to neposílí a důsledky tohoto postoje budou zničující…Neochota pokročit směrem k politickému a diplomatickému řešení tohoto problému (myšlena je Ukrajina), povede k naší reakci, která bude vojenská a techologická“. – Náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Viz:

https://www.rt.com/russia/543026-nato-expansion-lead-consequences/

Toto vyhlášení, učiněné 10. prosince 2021 ruským ministerstvem zahraničí, není prosbou, je žádostí. Viz:https://www.mid.ru/en/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4991520

Výńatky z tohoto prohlášení:

Jako záminku používá Západ situaci na Ukrajině, kde vsadil na jitření rusofobie a ospravedlňování akcí Kyjevského režimu, namířených k prolomení Minských dohod a k využití vojenského scénáře na Donbasu.

Byl vybrán kurs zatáhnout Ukrajinu do NATO s cílem rozmístit na jejím území úderný raketový systém a dosíci tak minimálního času k proniknutí nepřátelských raket do centrálnch oblastí Ruska. Takovéto nezodpovědné jednání vytváří vážná vojenská rizika pro všechny zúčastněné strany, včetně konfliktu rozsáhlého rozměru v Evropě.

Trváme na tom, že k dispozici jsou dlouhodobé legální záruky, a to takové, které by vyloučily další posun NATO na východ i umístění zbraní na západní hranici Ruska, což obé představují pro Rusko hrozbu. Toto musí být vykonáno v určitém časovém rámci a na bázi zásady všeobjímající a nedělitelné bezpečnosti.

Aby se zajistily životní zájmy evropské bezpečnosti, je nezbytné oficiálně se distancovat od rozhodnutí, vyhlášeného na summitu NATO v Bukurešti v roce 2008 o tom, že „Ukrajina a Gruzínsko se se stanou členy NATO“, jelikož toto rozhodnutí je v rozporu se závazkem, vyhlášeným všemi zúčastněnými státy Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, který zni: „Neposilovat bezpečnost států na úkor bezpečnosti států jiných“.

Trváme i na přijetí legálně zavazující dohody, týkající se USA a dalších členských zemí NATO, o nerozmístění úderných zbraňových systémů, které ohrožují území Ruské federace i území přilehlých zemí, a to ať už jsou členy NATO či nikoliv.

Trváme též na přijetí konkrétní odpovědi NATO na naše dřívější návrhy ke snížení napětí v Evropě.

  • Překlad: Lubomír Man
5/5 - (1 vote)
(Visited 201 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *