P.C.Roberts: Sdílí Evropa Bidenův postoj k Rusku?

Napsal
Sdílet článek

Zloděj prezidentských voleb a vrah americké demokracie Biden nazývá ruského prezidenta „zabijákem“. Co na to evropští politikové? Neprotestují?

Zřejmě ne. Britský premiér Boris Johnson označil Rusko za „největší bezpečnostní problém Britanie“ a slibuje vyšší výdaje na zbrojení, zvláště pak na výrobu nukleárních zbraní. Britové nemohou tak mít v důsledku ruské hrozby lepší zdravotní péči či nižší daně.

Jaký to nesmysl! Ani kdyby Britanie zvýšila své zbrojní výdaje až do nebe, nemohlo by to skutečnou ruskou hrozbu (kdyby existovala), odvrátit. Jestliže Rusko bude Britanii chtít, je Britanie bezbranná. Celý svůj národní důchod může na zbrojení obětovat a nic jí to nepomůže.

Tento ignorantní nesmysl pěstuje Britanie už roky. V roce 2015 prohlásil britský ministr obrany Fallon, že Rusko je pro evropskou bezpečnost „současnou a reálnou hrozbou“ a že Putin je „stejnou hrozbou pro Evropu jako Islamský stát“. A v roce 2018 nejvyšší velitel britské armády generál M. Carleton-Smith označl Rusko za mnohem větší hrozbu než je islamský terorizmus, což samozřejmě provokovalo otázku, proč tedy Britanie bojuje s Islamským státem a nikoli s onou „mnohem větší hrozbou“. Ve stejném roce pak britský ministr obrany Williamson řekl na adresu Ruska, aby „ drželo krok a ústa a zmizelo“. Což je totéž, jako bych třeba já řekl totéž boxeru Mike Tysonovi či Bruce Leeovi.

Kreml se nicméně musí ještě naučit, jak nedodávat těmto sprostým, nesmyslným a nezodpovědným provokacím na vážnosti tím, že na ně vůbec reaguje. Rusové tak činí proto, že se chybně domnívají, že i na Západě platí, že nikoli slova, ale činy, jsou tím, co rozhoduje. Avšak bez ohledu na to, jak skvělí a výmluvní jsou mluvčí ruské vlády Zacharovová a Peskov i sám Putin, měli by skutečně všichni raději mlčet a vyřčená obvinění ignorovat. Tím totiž, že na ně reagují, umožňují médiím tato

obvinění opakovat, a čím více obvinění je pak proneseno, tím častěji je veřejnost slyší. A čím častěji je slyší, tím více se tato obvinění stávají realitou. Reakce Kremlu na urážky a osočování pak Západu pomáhají vytvářet ve své populaci podezíravý a nepřátelský postoj k Rusku.

Viděli jsme to na příkladu Russiagate. Co bylo totiž tou nejstrašnější věcí, kterou si Demokraté moh na Trumpa vymysleli? Že je v jedné lize s Ruskem!

Tím, že Kreml popírá absurdní obviňování Washingtonu a často i s vtipem odpovídá na jeho urážky, uvádí Rusko i tak do pozice permanentní defenzívy, což Washingtonu.samozřejmě prospívá.

Proč např. Rusko vzdává poctu falešným soudním žalobám tím, že se jich účastní? Mezinárodní soudy přece nemohou Rusku nic udělat. A jediné, co Rusko svou účastí na nich dosáhuje je to, že vytváří propagační fórum pro své nepřátele.  https://www.rt.com/russia/518569-yukos-battle-ruling-navalny/

Západ ve svůj prospěch využívá též rozhodnou vůli Ruska být demokratickým státem, který respektuje vládu práva. Kdyby totiž Evropa měla vůdce a nikoli americké loutky, zle by musela pokárat Washington za jeho bezohledné zvyšování světového napětí. Evropa přece potřebuje jak ruskou energii, tak dobré vztahy na své východní hranici. A nechat se vtáhnout do konfrontace s Ruskem je tou poslední věcí, kterou Evropa potřebuje či o kterou může stát. Evropa však, bohužel, nehovoří ve prospěch svého zájmu či ve prospěch míru, a přizpůsobuje se Washingtonu bez ohledu na to, co jí to stojí.

Dokonce i paní Merkelová se nezmůže na kritickou poznámku – a mlčí. Německo si je jistě vědomo důsledků vojenského střetu s Ruskem, avšak zdá se být srozuměno s tím, že je senilní starý blázen do konfliktu přece jen jednou zatáhne.

Je prazvláštní věcí, že si lidé neuvědomují, že nelze do nekonečna provokovat a urážet kterýkoli stát, tvrdit, že je největší hrozbou bezpečnosti, nazývat prezidenta toho státu střídavě Hitlerem a zabijákem, aniž by tohle všechno nevyvolalo válku. A moc rád bych věděl, zda kdy v minulosti byly na adresu nějaké země proneseny urážky tak extrémní, kterými dnes Američané a Britové zahrnují Rusko.

Země, jejiž tvůrci politikyjsou tak tupí, že tohle činí, nemůže přežít. Takže jedinou otázkou je, zda ta země vydechne naposledy jaksi sama od sebe, či zda ještě před svým zánikem na sebe i svět přivolá Armageddon.

Jestliže se totiž váleční štváči ve Washingtonu nevzdají svého bažení po svěovládě a neupřednostní mír, všichni Američané zemřou. A nebude to ani na Covid, ani na globální oteplování.

 • Vybral a přeložil Lubomír Man

 

(Visited 142 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

 1. Takže provokovat a urážet vlastní stát, když to dělá jeho HLAVA, je snad správné?
  Náš prezident, a bohužel i můj, je místo toho, aby hájil zájmy našich lidí a to především, naprosto a to již zcela neomaleně proruský a pročínský. Po prodělané narkóze, při zlomení ruky, se mi jeví poněkud podivněji než před tím.
  Pokud píšete, že Německo je si vědomo vojenského střetu s Ruskem,pravděpodobně jste zapomněl na více jak dvacetiletý pobyt – porobu “spřátelený” vojsk na našem území, i to co lidských osudů bylo zničeno po Vítězném únoru, kdy náš stát potom vedl proletariál. Nic není pouze černobílé a nikdo není pouze černobílý avšak, promiňte, Vaše příspěvky se mi jeví pouze velmi proruské. Stejně tak jako máme proruského prezidenta.
  Mám úctu k Vašim znalostem, ale jen s málem mohu ve Vašem názorovém smýšlení souhlasit. Víte, a to je výhoda této Polistopadové doby U NÁS, že za názor se už nezavírá do vězení, když už ne hůř.
  Mějte se hezky a buďte zdráv a pište, každý Váš článek si ráda přečtu. Zajímá mě i to s čím nesouhlasím. A to je snad dobře, že?

  1. KARA : Náš prezident Miloš Zeman hájí zájmy našeho národa.Nemám s tím problém když uzavřeme nějakou smlouvu s Ruskem nebo Čínou.Rozklad národa jde z EU nikoliv z Ruska. Rozkllad v tom smyslu jako že nám chtejí sebrat státní hranice ,zavést nevýhodné euro a o kvotách pro uprchlíky se ani zmiňovat nemusím. Takvže je to zloděj křičí chyťte zloděje. Neříkám že se nedělají chyby v Rusku nebo že v Číně je všechno OK to netvrdím.Jenže Rusko ani Čína tady nepodporuje špínu LGTB nebpodporuje islamizaci ani centrální moc v Bruselu.
   Miloš Zeman je dobrý prezident a téměř vše co dělá tak se s tím ztotožnit můžu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *