Pálení hidžábů, symbolu muslimského útlaku

Napsal
Sdílet článek

Západní feministky, ultraliberálky a další představitelky sluníčkové ideologie se nám neustále snaží podsouvat, že hidžáb či burka není nic špatného, že všechny muslimky je nosí s nadšením a mnohé „pokrokové nemuslimky“ si dokonce i hidžáb samy coby symbol „solidarity“ oblékají.

Šílenství, které má za cíl podpořit islamizaci Evropy nakonec došlo tak daleko, že byl před několika lety vyhlášen na 1.2. den hidžábu. Není asi nic podivného, že „den hidžábu“ vymyslela muslimka z New Yorku. Tedy ze Západu, ne z muslimského světa. Na „pokrokových“ univerzitách, ale třeba i na některých středních či základních školách v USA i západní Evropě jdou v tento den do školy v hidžábu nejen muslimky, ale všechny dívky, tedy i nemuslimky.

Propaganda hidžábu má samozřejmě jediný cíl: podpořit islamizaci a nemuslimským dívkám vnutit pocit, že hidžáb či burka jsou cosi přínosného, či dokonce vyjádřením svobody jednotlivce. Je šílené, že mnohá mladá děvčata na to skutečně naskočí. Nejspíš se očekává, že si pak některé z nich najdou za manžela muslima, což znamená de facto automatickou konverzi těchto dívek k islámu.

Jenže mnoha ženám v muslimských zemích, kde hidžáb či burku musí nosit, se podobná oslava hidžábu – symbolu útlaku žen – nelíbí. Ženy, především v muslimských zemích jako je Saúdská Arábie či Írán (ale i v mnoha dalších), kde bez burky či hidžábu nesmí vyjít z domu, se rozhodly na protest proti dnu hidžábu vyhlásit nedávno den bez hidžábu. V tento den stovky muslimek protestně pálily před kamerami svůj hidžáb, coby symbol útlaku. Hidžáb, který musí nosit, i když jej nosit nechtějí.

Den bez hidžábu však nebyl uspořádán pouze coby protest proti na západě propagovanému dni hidžábu, ale také na protest proti uvěznění 31leté Íránky Vidy Mohaved, která byla uvězněna za to, že si na veřejnosti hidžáb sundala. Celkem 29 žen pak bylo za pálení hidžábu uvězněno.

Zatímco feministky a univerzitní progresivistky, ale i liberální političky, prosazují a propagují hidžáb i tehdy, kdy nejsou muslimky, tak muslimky v zemích, kde hidžáb nesmí sundat, povinnou pokrývku hlavy pálí:

Co myslíte, zastanou se ty šílené feministky třeba právě těchto žen, které byly za pálení či odložení hidžábu uvězněny? Předpokládám, že odpověď je nám všem jasná.

5/5 - (4 votes)

(Visited 152 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *