Pamatujete ještě?

Napsal
Sdílet článek

Listopad 2018:

Miroslav Kalousek z TOP 09 tehdy dostal od TV Barrandov pozvání do Duelu Jaromíra Soukupa. Ti, kdo se těšili na zábavnou a snad i ostrou konfrontaci, si ale mohli nechat zajít chuť. Kalousek pozvání demonstrativně a razantně odmítl, a obořil se v sociálních médiích na vlastníka, moderátora a generálního ředitele Barrandova, Jaromíra Soukupa, že vůbec žádný moderátor není, že jen lže a pomlouvá, a že přijetí by bylo pod jeho úroveň.

Kdo nesleduje TV Barrandov a neví, čím Jaromír Soukup ve svých pořadech Miroslava Kalouska neustále častoval a zesměšňoval:  Zde je namátkou pár témat, která Jaromír Soukup často zmiňoval: Lásku Miroslava Kalouska k whiskey Tullamore a výsměšně „Mirdu“ vyzýval, ať se někdy dostaví do jeho pořadu, že pro něj má připravenou „speciální“ láhev s Kalouskovo etiketou. Pokaždé zdůrazňoval jeho zpackanou zakázku na padáky (za kterou by mimochodem měl Kalousek v normálním právním státě sedět) a také se vysmíval jeho směšné demonstraci za dalajlámu, kdy se „Mirda“ jako idiot zabalil do Tibetské vlajky… Jednou Soukup dokonce o Kalouskovi řekl, že je to jen „personifikovaná prázdná flaška whiskey“. Tehdy také stvořil tuto nástěnku, kde Kalouska zařadil až na pomyslný konec, za muslimy, romy a černochy. Tak dalece Kalouskem pohrdal…

Ovšem na Facebooku se Kalouskovu rozhodnutí dostalo překvapivě slov chvály. Největší prominent diskuze byl samozřejmě – kdo jiný, než Jan Hrušínský. Ten Kalouska velmi pochválil, jak je slušný a demokraticky smýšlející: „Dobrý den, pane Kalousku. Díky za Vaše postoje. Také jsem odmítl pozvání do pořadu pana Soukupa. Měli by se tak chovat všichni slušní a demokraticky smýšlející lidé. Mějte se hezky,“ napsal a podepsal principál Divadla Na Jezerce.

Jeden z diskutujících, Matouš Polách Kalouskovi napsal: „Já si nemyslím, že je Vaše rozhodnutí dobrým krokem. V očích některých totiž poté nebude rozdíl mezi politiky křičícími o Bakalových médiích, kyperských firmách a Vámi, kteří (i když možná slušně), odmítli jít do barrandovského pořadu. Politik by se měl snažit být úplně pro všechny.“ A co na to Kalousek?

Tolik o „lásce“ a vzájemných sympatiích M. Kalouska a J. Soukupa. Ti dva se neměli nikdy rádi. Navzájem se pomlouvali, zesměšňovali a přes média se častovali nevybíravými výrazy a urážkami.

A ejhle! Neuběhlo ani tolik času, a oba kohouti najednou obrátili. Politický bizár, dosud nevídaný! Soukup zcela nečekaně začal začátkem roku 2021 natáčet s Kalouskem jakýsi debatní pořad, nazvaný HOVORY KALOUSEK SOUKUP. Odvěcí nepřátelé téměř na život a na smrt, si nyní každý čtvrtek 35 minut přizvukují, navzájem si pochlebují, usmívají se na sebe, a svorně pomlouvají všechny ostatní, jak to dělají blbě a jak by to dělat měli. Kam se poděla ta jejich vzájemná nenávist a nevraživost?

Že je soudruh Kalousek „kam vítr, tam plášť„(proto se také v politice drží tolik let) a že se potřebuje za každlou cenu zviditelnit (lhostejno za které politické uskupení), to mě vůbec nepřekvapuje. Ostatně, známe ho přece všichni. Kdyby přišli Turci, dal by si kroužek do nosu, turban na hlavu a další roky by nám kázal o neschopnosti a pokřiveném charakteru svých odpůrců.

Ale že se Soukup propůjčí k témuž, mě docela zaskočilo. Kam zmizel ten bojovník za spravedlnost? Kde je ten „tvrďák“, který neustále ve svých Kauzách tepal a zveřejňoval špínu, korupci a neschopnost našich politiků? Kde je ten, co se chvástal, je mu jedno kolik žalob na něj podají a že bude tvrdě bojovat až do konce? Zdá se, že ten už tady bohužel není. Jestli ho přiměly všechny ty prohrané žaloby a vysoké pokuty k tomu, aby úplně obrátil o 180 stupňů, těžko říct. Jisté je, že po pravidelných rozhovorech s prezidentem, kdy hlavě státu několik měsíců souhlasně přikyvoval, teď nemůže Zemanovi přijít na jméno a nenechá na něm nit suchou. Z velkého zastánce Babiše se stal jeho velký jeho nepřítel a kritik, a ze zesměšňovaného Kalouska se jako mávnutím proutku stal najednou velký a obdivovaný diskutér. Soukup o něm dokonce začal mluvit jako o nejlepším kandidátovi na budoucího presidenta, protože je údajně „úplně jiná liga“ než ten ostatní kandidující plebs.

Když před volbami Pirátům začaly rychle stoupat preference, Soukup ve svých pořadech slastně hýkal, jak dobře si umí představit Bartoše jako premiéra a že se na to docela těší, protože Bartoš je prý opravdu schopný politik. Po volebním debaklu Pirátů teď z Bartoše udělal neschopného ňoumu, který se nachal od Starostů vyšachovat. Teď je zase přímo nadšený z vítězství kontroverzní pětikoalice. Najednou moc fandí Petru Fialovi, z kterého si dřív pravidelně utahoval, a mluvil o něm jako o nabubřelém exhibicionistovi a neschopném lídrovi ODS. Prostě, pochleboval by asi každému, hlavně že nevyhrál Babiš!

Jaromír Soukup si také veřejně zakládá na tom, že do svých pořadů zve nejenom probruselsky smýšlející diskutéry, ale také zástupce opozice. To je sice pravda. Ale skutečnost je taková, že kdokoliv z nich se jen slovem otře o EU, nebo kdo má trochu odlišný názor na současný politický vývoj a začne zpochybňovat „tu jedinou správnou pravdu, kterou si máme myslet“, Soukup se začne nesouhlasně šklebit a vrtět hlavou, začne přerušovat jeho myšlenku skákáním do řeči a rychle dá slovo někomu jinému, s kým si může souhlasně přizvukovat. Opravdu velmi demokratické…

Co k tomu dodat? Televize Barrandov byla ještě nedávno jakousi baštou či oázou pravdivých a nezkreslených informací v českém mainstreamu, kde jsme se díky J. Soukupovi dozvídali věci, které česká média zamlčovala, nebo překrucovala. Ale dnes se bohužel z téhle televize stala úplně stejná žumpa, jako je celý zbytek českých médií, s prolhanou Českou Televizí v čele…

5/5 - (1 vote)

(Visited 177 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Kam zmizel ten bojovník za spravedlnost ?
    Tak to ani nemůžete myslet vážně ! Soukup byl vždy typem exhibicionistickýho narcise co se rád poslouchá, demagog co našel svoje stádo žvanilů s nimiž se ukazuje v tom jeho médiu. Jen naivka si mohl myslet, že je v tom nějaký hlubší smysl pro spravedlnost či boj proti korupci.
    Kalous je jenom cynickej, pragmatickej oportunista, který zavětřil svou příležitost se znovu ukázat lidu před prezidentskýma volbama.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *