Pandemický i ekonomický úspěch východní Asie a Austrálie vs. evropské promořování. Klíčem jsou zavřené hranice.

Napsal
Sdílet článek
Mnozí lidé rozumní v pohledu na Brusel, islamizaci, neomarxisty a genderisty propadli během pandemie různým konspiračním teoriím či absolutní neúctě a lhostejnosti k lidskému životu. Ve skutečnosti je však bezbolestný test pro dítě mnohem lepší než žít se svědomím, že nakazilo spolužáka, který kvůli tomu přišel o tátu (zde si můžete potvrdit, že virus je již značně nebezpečný i pro rodiče dětí). Nevím o žádném dítěti, kterému by vadil test, naopak vím o dětech, kterým Covid zabil tátu. Vím o dětech, které mají jen babičku a otevření škol by pro ně dost možná znamenalo zbytek dětství zbytečně v dětském domově. Riziko, že v případě rozšíření v celé třídě někdo přijde o rodiče, je vysoké.

Považuji za naprosto nemorální, aby šéf v práci měl právo nutit lidi chodit do práce, aniž by zajistil kvalitní PCR testy (jak chtějí bývalí vlastenci z Trikolory). Jakožto zřejmě nejmladší autor článků na tomto webu vím, co si o testování děti obecně myslí. Bavil jsem se o tom s pěti dětmi a potvrdily mi, že nikomu v jejich třídě (tedy pěti různých třídách) testování nevadí. V Česku se vyskytuje nigerijská varianta, která je zřejmě čtyřikrát více zabijácká než původní virus. V Německu je již takřka sto případů brazilské varianty, kvůli které tvoří v Brazílii mladší čtyřiceti let 52% lidí na JIP a v Brazílii zemřelo přes 2 500 lidí mladších dvaceti let, a přesto pendleři beztrestně překračují hranice bez karantény. Navíc nikdo netuší, kolik stovek tisíc Čechů bude mít trvalé následky či zda Covid nefunguje jako HIV.
Pandemie podle regionů
Tato mapa zobrazuje, jaký podíl obyvatel daného státu zemřel na Covid. Např. 1:201 znamená, že zemřel každý 201. obyvatel Karlovarského kraje. Člověk si samozřejmě může říct, že např. Čína záměrně lže, jenže se jedná o data z více zemí asijsko-pacifické oblasti (Japonsko, Taiwan, Singapur, Malajsie, Austrálie, Nový Zéland). Jedná se o velice rozvinuté a demokratické státy. Co se týče dat z Afriky, tak ta kromě JAR, Botswany, Maroka, Tuniska či Gabonu příliš spolehlivá nejsou, jelikož tamní země nemají dostatek prostředků na intenzivní testování.
zdroje k mapě: Brazíliesvět, státy USA, Indie, Austrálie a Kanady (pro ověření zadejte do Google např. „Tasmania covid deaths”).
Další obrázek srovnává počet úmrtí v dané době na počet obyvatel v zemích, které jsem vybral za jednotlivé civilizační okruhy: Francie (totální zanedbání, pak střídavé pololockdowny a otevřené hranice), Česko (střídavé pololockdowny, otevřené hranice, nulové kontroly lidí v karanténě), Maroko (dvouměsíční tvrdý lockdown včetně průmyslu, poté kontroly mezi provinciemi, zavřené hranice), BotswanaSpojené státy (většina států na to kašlala), Brazílie (ta na to kašlala), Argentina (dlouhodobý pololockdown), Spojené arabské emiráty (důsledné trasování a hlídání karantén, zavřené hranice), Jižní Korea (intenzivní testování, uzavřené hranice, likvidace ohnisek tvrdým lockdownem), Thajsko (přísně uzavřené hranice, povinná karanténa na hranicích, krátký a velmi tvrdý lockdown na začátku pandemie, důsledné trasování), Austrálie (přísně uzavřené hranice, povinná karanténa na hranicích bez výjimky, krátké tvrdé lockdowny, omezen pohyb mezi svazovými státy), Švédsko (žádná opatření kromě omezení hromadných akcí).
Pololockdownem myslím stav, kdy jsou zavřené služby, ale otevřen průmysl a lidé se normálně stýkají.
Vybral jsem státy, které typicky zastupují svůj civilizační okruh a jejichž data působí spolehlivě, ač v Brazílii a Botswaně lze čekat, že počet úmrtí je vyšší.

Příčiny úspěchu východní Asie, Austrálie a Oceánie

Základním opatřením, které v Evropě chybí, jsou uzavřené hranice. Úspěšné státy (Thajsko, Taiwan) požadují po každém, kdo přijíždí či přilétá do země (i po vlastním občanovi), povinnou dvoutýdenní přísně hlídanou karanténu. Taiwan má dvakrát více obyvatel než my, ale jen 12 zemřelých.
Taiwan začal lety z Číny kontrolovat již 31. prosince 2019. 26. 1. 2020 byly zastaveny lety s Čínou. Kdokoliv odkudkoliv, kdo chce na Taiwan (i vlastní občan), musí na dva týdny do karantény. Nesmí opustit pokoj, je dálkově hlídán skrze mobilní telefon. Pokud se vybije, hned přijede policie. Kdo pokoj opustí, dostane vysokou pokutuTaiwan nikdy nemusel zavést plošný lockdown. Tytéž pravidla přísné karantény pro všechny vstupující platí v Thajsku. Do obou těchto zemí není možné cestovat bez zvláštního důvodu. Také Singapur se s těmi, kdo ohrožují ostatní, nijak nemaže. Mladá žena byla pozitivní a zatajila kontakt. Dostala pět měsíců vězení. Nejzasaženější zemí tohoto regionu je Indonésie, která však má stále šestnáctkrát méně zemřelých než Česko (na počet obyvatel).Kdo nenosí roušku, za trest kope hroby zemřelým.
Vietnam též včas uzavřel hranice a v lokálních ohniscích zavedl tvrdý lockdown. Na pandemii se začal připravovat již v polovině prosince 2019. Když se v nějakém městě objevily čtyři případy, všichni šli do karantény. Když se objevilo ohnisko v nemocnici, bylo vytrasováno sto tisíc potenciálně nakažených, všichni šli do karantény. Od 3. září ve Vietnamu nikdo nezemřel. Celý Vietnam s 96i miliony obyvateli má jen 35 zemřelých.
Právě taktika vymýcení viru (Vietnam, Taiwan, Čína) se ukázala nejúčinnější zdravotně i ekonomicky, tyto státy ekonomicky rostou. Tato taktika měla být použita i v Evropě – dlouhodobě přísně uzavřené hranice, totální lockdown v oblasti ohniska, přísné hlídaní dodržování karantény, intenzivní trasování.
Dalším velmi úspěšným státem je Austrálie, která má jen 910 zemřelých. Od 16. března platí pro každého vstupujícího do Austrálie (vč. australských občanů) dvoutýdenní hlídaná karanténa. Zejména díky uzavření hranic jednotlivých svazových států (v případě nezbytných cest povinná karanténa) a krátkým tvrdým lockdownům. Díky opatřením v Severním teritoriu nikdo nezemřel. Od začátku listopadu v Austrálii zemřeli jen tři lidé. V Tasmánii nebyl od 9. prosince zaznamenán žádný případ. Samoa uzavřením hranic zabránila rozšíření epidemie na svůj ostrov. Čtyři nakažení byli (jako všichni vstupující na Samou) izolováni v karanténě, tudíž se přímo na Samoe nikdo nenakazil.

Islámský svět a Afrika

Většina afrických zemí má uzavřené hraniceSaúdská Arábie ráznými opatřeními udržela počet mrtvých na nízkých číslech. Pouť do Mekky byla cizincům zakázána (naopak hloupá Evropa si nemůže odpustit překračování hranic ani na chvíli, a tak ji kosí všechny mutace). Její účastníci se nejprve museli prokázat negativním testem, během poutě se nesměli dotýkat islámského posvátného kamene, a pak museli do karantény. Účast byla povolena pouze mladším pětašedesáti let. Saúdská Arábie má 6 957 úmrtí, ač tam žije 28,5 milionu obyvatel.
V Maroku došlo k uzavření továren na více než dva měsíce. Žádné Zimbabwe, jak varovala ohledně případného uzavření průmyslu média v Česku, se z Maroka nestalo. Nikdo tam hlady neumírá, ulice nejsou plné bezdomovců. Gabonu platí zákaz vycházení mezi 18:00 a 5:00. Pro pohyb mezi jednotlivými částmi státu je povinný negativní PCR test. Zákaz vycházení po šesté není možné porušit ani za účelem cesty z práce, pokud člověk nemá speciální povolení od ministerstva vnitra. Nenošení roušek ve veřejné dopravě a jiných veřejných místech je trestáno pokutou. Právě o Africe se často píše, že nezavádí žádná opatření.

Zdravotní i ekonomická sebevražda a soumrak západu

Naopak západ zvolil úplně jinou taktiku (až na výjimky, např. Island). Cílem našich opatření není vítězství nad virem, pouze mírné stlačení čísel tak, aby nebyly přetížené nemocnice. Otevřené hranice mají za následek, že Evropu kosí stále vražednější mutace a umírají stále mladší lidé. Již přes rok jsou s přestávkami uzavřeny služby a školy, ale je to naprosto k ničemu, protože se virus šíří v továrnách a při běžných setkáních, a především protože jsou otevřené hranice pendlerům. Loni v červnu jsme byli blízko od vítězství nad virem. Od té doby jsme se mohli chovat jako Austrálie. Úplně zavřít hranice (pro každého, i našeho občana, vyžadovat přísně hlídanou karanténu, kamiony mohou na hranicích měnit tahače), případně vytvořit cestovní bublinu se Slovenskem a Maďarskem, kde by pro překročení hranice stačil negativní PCR test, a společně bojovat proti Covidu australským způsobem.
Jakmile se objevilo ohnisko v Karviné, mělo být zničeno – zavést úplný zákaz vycházení v celém okresu (s výjimkou lékařů) na dva či tři týdny. A tímto způsobem eliminovat každé ohnisko – zavést krátký totální zákaz vycházení v daném okresu (klidně i v Praze), zatímco zbytek republiky by normálně fungoval. Též měla policie kontrolovat dodržování karantény, v podnicích a školách mělo být postupně zaváděno plošné testování, ve službách se měli lidé povinně registrovat. Sice by kvůli uzavření hranic zkrachovalo pár hotelů pro cizince v Praze, ovšem služby by nemusely být další skoro rok plošně zavřené. Ovšem již v červenci 2020 rozhodl náměstek ministra vnitra Vladimír Černý, že se promoříme a desítky tisíc lidí zemřou, a opatření budou zavedena jen proto, aby se nepřetížily nemocnice.

Ekonomika

Nejlepší ekonomický výsledek za loňský rok mají země, které virus včas zarazily (Vietnam, Čína, Taiwan). Tyto státy pandemii včas zastavily intenzivním testováním, uzavřením hranic a omezením pohybu uvnitř svého území. Díky těmto velmi včasným opatřením nemusely zavádět plošný lockdown. Austrálie a Nový Zéland, které mají naprosté minimum zemřelých, mají mnohem menší ekonomické ztráty než většina evropských zemí. Například i Samoa, pro niž je cestovní ruch důležitou částí příjmů, si ho na rok odpustila a její ekonomická ztráta činí pouze -3,2%, tedy méně než v Česku. Samoa totiž nemusela dělat vůbec žádná opatření uvnitř státu, virus se tam totiž nedostal díky uzavřeným hranicím.
Státy s jinou příčinou růstu (objev ropy – Guyana) či úpadku (výbuch v přístavu – Libanon, válka – Sýrie, Libye, dlouhodobá krize – Venezuela) jsem nezobrazil.
(Visited 1 439 times, 1 visits today)
Sdílet článek

4 comments

 1. Ta mapa světa je vynikající. Velké země je třeba rozdělit, protože jsou tam velké rozdíly. Je zde ale ještě jeden problém: žádná z nejhorších variant nevznikla v Asii. V Indii je to rekombinace britské, africké a indické varianty. Napsal jsem o tom několik článků:
  https://pravyprostor.cz/britanie-jde-cinskou-cestou-popirani/
  https://pravyprostor.cz/trestni-oznameni-z-duvodu-sireni-nakazlive-lidske-nemoci-dle-%C2%A7-152/

  1. To je pravda, zřejmě to bude tím, že varianty přirozeně vznikají v zamořených místech (Kent, Jižní Afrika, nejzamořenější místo světa Manaus. Další na řadě dle mapy bude Karlovarský kraj). Další věc je, že když nebezpečná varianta vznikne v nějaké slušné zemi, třeba v Japonsku, tak je poměrně velká pravděpodobnost, že nakažený jednoduše nikoho dalšího nenakazí, a varianta tedy přirozeně zanikne. Nebo třeba i u nás je poměrně nadějné, že když vznikne zlá varianta, tak se dál nerozšíří, díky opatřením. Zatím to prostě vzniklo tam, kde na to kašlali (Anglie, Brazílie) nebo kde je složité dělat efektivní opatření (Jihoafrická republika).

   Základem je to včasné uzavření hranic a intenzivní testování a trasování, pak je minimum případů a riziko vzniku mutace je minimální. Bohužel většina vlastenců se dala ke zrůdným promořovačům.

   1. ta data se zakládají především na testování,ale positivně testovaný neznamená zákonitě nemocný,kdyby vám někdo takto zpracoval data o chřipkách/klinicky nemocných/ to by jsme koukali.

    1. Pozitivně testovaný je v cca 98% případů nemocný. Sám může mít třeba velmi lehký průběh, ale když jde do práce, tak může někoho zabít. Proto by si společnost měla uvědomit, že jít pozitivní do práce je mnohem horší zločin než třeba bankovní loupež.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *