Pantomimická figura padla

Napsal
Sdílet článek

Zatímco šílení a zkorumpovaní lidé, tvořící Demokratickou stranu a americká média, pokračují ve svém povídání o tom, že hrozba Russiagate přece jen není tak úplně vymyšlená, hrozba jiného druhu – a především skutečná – se vynořuje v Rusku, Číně, Severní Koreji a Iránu. Ta hrozba pramení z faktu, že Washingtonu se už podařilo přesvědčit každou z těchto zemí, aby mu přestala věřit. Řečeno jinak: vlády uvedených zemí už dnes vědí, že všechno, co Washington řekne, je lež.

Tyto země se navíc přesvědčily i o tom, že Washington neuznává jejich suverenitu a nikdy se s jejich existencí nesmíří. A navíc každá z nich už na své kůži okusila americké sankce, namířené buď k sesazení jejich vlád, či k jejich totálnímu podrobení se washingtonské vůli.

Rusko samozřejmě nikdy neuvěřilo washingtonským farizejským prohlášením, že raketové obležení Ruska má jen obranný charakter a je namířeno proti (neexistujícím) raketám Iránu, a Putin už mnohokrát zopakoval, že tzv. obranné rakety lze rychle a snadno přeměnit v rakety útočné, které Rusku v případě jeho nukleárního napadení neposkytnou potřebný čas k úderu odvetnému.

Přiznám se, že mě až omráčila ochota vlády polské a rumunské nechat si umístit americké rakety na svém území. Nepochybuji o tom, že jejich představitelé byli za svůj souhlas odměněni, ale k čemu jsou peníze prospěšné člověku, který už nežije? A můžete kromě toho vsadit svůj život na to, že Rusové nepřipustí, aby se tyto operační zbraně v časech napětí, které právě dnes mezi Východem a Západem existuje, na ruských hranicích kdy objevily.

Nespokojeni s tímto „provokativním“ ruským postojem, oznámily tupé hlavy americké vlády, že hodlají umístit své nukleární zbraně do vesmíru, čímž prý ruský i čínský odstrašující prostředek zneutralizují.

Tento nezodpovědný a hazardní plán nezůstal v Rusku samozřejmě nepovšimnut a generál plukovník Viktor Rožnikin, zástupce náčelníka operativního velení generálního štábu minulý týden prohlásil, že washingtonský program zachycování raket protivníka už při jejich startu prozrazuje skutečnost, že USA připravují prventivní nukleární útok na Rusko a Čínu.

A můžete znovu vsadit svůj život na to, že Rusko a Čína nezůstanou sedět a trpně na washingtonský útok čekat. Zvláště ne pak Rusko, které do své výzbroje zařadilo nadzvukové rakety, které nelze žádnými dosud známými prostředky zachytit. Takže to, co Washington se svými evropskými vazaly dnes činí, není nic jiného, než příprava hrobu pro celý západní svět.

Politická propaganda v USA zaznamenala úspěch v tom, že se jí podařilo odlákat pozornost veřejnosti od skutečných a aktuálních problémů, jako jsou masová ztráta pracovních příležitostí v důsledku zavádění robotizace výroby, globální oteplování a stále se zvyšující se riziko rozpoutání nukleární války. Takže když zbytek světa pohlédne na Západ, vidí blázinec, ve kterém platí, že dvě největší hrozby pro národní bezpečnost USA jsou Venezuela a ruský agent v Oválné pracovně Bílého domu. Takže brát tuhle zblázněnou zemi vážně, dnes skutečně nelze.

Za takových okolností samozřejmě americká moc kolabuje – a to k úlevě všech rozumných lidí světa. A dokonce i pohádkově odměňované americké loutky v Německu, Britanii a Francii vykazují náznaky nezávislosti, nevyskytující se zde od dob De Gaulla.

Rusové, Číňané, Iránci a Severkorejci vědí, že mají co do činění s blázny a nemají proto chuť, se jim podřídit. A současně si jsou též vědomi toho, že jakákoli dohoda s Amerikou je k ničemu, a že jazyk, kterým s nimi Washington hovoří, je rozeklaný až běda.

Washington bude v zahraniční politice stále víc frustrován, jelikož ochoty spolupracovat s blázincem logicky den po dni ubývá. A důsledkem tohoto vývoje bude růst tyranie doma.

LUBOMÍR MAN

(Visited 135 times, 1 visits today)
Sdílet článek

5 comments

 1. USAci sa chovajú šialene. Ale – chovajú sa v súlade so svojim cieľom.

  Spojenci USAkov (hlavne EU) sa chovajú rovnako šialene, ale V ROZPORE so svojimi prirodzenými záujmami. Čím vysvetliť, že 500 milionom ovčanov týchto krajín toto vyhovuje ??? Naozaj sa všetci zbláznili ?

 2. Amerika dociluje přesně opačných výsledků než těch které by ráda.
  Sjednocení uražených a ponížených se blíží.Erdogan (sunita) se opatrně oťukává se šiítským Íránem.Drze zakoupil S400 v Rusku…To bylo kvikotu!
  Teďka hodlá Bílý dům zapsat Muslimské bratrstvo na svůj seznam teroristů.To se jistě bude líbit státům v Zálivu,Egyptu,ale…co na to Erďa!?!?!?Tomu se to nebude líbit vůbec.
  Dalo by se i říci,že největší zásluhu na vytváření šiítského půlměsíce (Od Íránu přes jih Iráku…až po libanonský Hizballáh ) má právě Bílý dům a Izrael.

  1. “Amerika dociluje přesně opačných výsledků než těch které by ráda.”

   – Amerika by ráda VOJNU. A zatiaľ sa jej darí ísť až na hranu medzi mierom a vojnou. A väčšina sveta im fandí. Väčšina ovčanov EU aj USA si myslí, že vojna je iba čosi z histórie, čo už nebude.

   1. Spíš bych řekla,že Amerika kope jako chcípající kobyla.Ví dobře,že nemá přátele,jen vazaly, kteří jsou připraveni jí skočit po krku.Autoritu už nemá ani v EU.
    Zato nepřátel má moc,moc,moc.

 3. ” nemá přátele,jen vazaly,”
  – priateľov nepotrebuje, potrebuje a chce iba vazalov

  ” kteří jsou připraveni jí skočit po krku.”
  – zatiaľ sú pripravení platiť USA za super drahé zbrane, za predražené elektrárne, za drahý plyn

  “Autoritu už nemá ani v EU.”
  Ale lezenie do riti funguje….
  Podceňovať dôsledky týchto vzťahov je nebezpečné.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *