Pašerácká neziskovka „Lékaři bez hranic“ byla nařčena z rasismu

Napsal
Sdílet článek

Jak možná víte, tak právě tato podvratná neziskovka nejen provozovala některé lodě, převážející africké vetřelce do Evropy, ale dokonce dlouhodobě pomáhá organizovat invazi i v místě původu vetřelců, kde její zaměstnanci působí coby „humanitární pomoc“, zejména pak v Africe. Přesto nyní i tato neziskovka neušla útokům BLM aktivistů z vlastních řad.

Neziskovka Lékaři bez hranic (MSF) byla v dopise vedení neziskovky obviněna z posilování „kolonialismu a nadřazenosti bílých“ tisíci současnými i bývalými zaměstnanci. Signatáři požadují prošetření činnosti neziskovky, která poskytuje lékařské služby po celém světě a také se donedávna zabývala přepravou vetřelců přes Středozemní moře ze severní Afriky do Evropy.

Několik prominentních členů neziskovky hovořilo o domnělých chybách skupiny, včetně členů správní rady ve Velké Británii a v jižní Africe, kteří podepsali dopis vyzývající skupinu, aby se zbavila „desetiletí moci a paternalismu“. Další signatáři dopisu odsoudili takzvanou mentalitu „bílého spasitele“ mezi členy organizace. Dopis přišel v reakci na prohlášení italské pobočky MSF, v němž se uvádí, že členové skupiny by měli hovořit o tom, jak „na všech životech záleží“, přičemž někteří považují tuto frázi za konfliktní s hnutím Black Lives Matter.

Claudia Lodesani, Italská předsedkyně MSF se později omluvila za prohlášení, že záleží na všech životech s tím, že ona i italská pobočka „plně podporují a stojí při hnutí BLM a že stejně jako celé MSF odsuzují rasismus a veškerou diskriminaci“. Dr. Christos Christou, mezinárodní prezident MSF uvedl, že dopis vítá. Doktor Christou řekl: „Naší prioritou je posunout rozhodování blíže k tomu, kde jsou potřeby, a zapojit pacienty a komunitu do navrhování strategií intervence. Zmenšit rozhodovací pravomoc Evropy a přerozdělit ji zbytku světa.“

MSF v dubnu pozastavilo partnerství s francouzskou neziskovkou pro přepravu vetřelců SOS Méditerranée. Tato neziskovka a její loď Ocean Viking však v posledních týdnech obnovily činnost. Počátkem tohoto měsíce převážel Ocean Viking  kolem 180 vetřelců, ale zpočátku mu byl odepřen přístup do přístavů v Itálii a na Maltě. Lodi byl později umožněn přístup do přístavu v Itálii poté, co byly hlášeny nepokoje mezi vetřelci na palubě, včetně několika hrozeb posádce a pokusů o sebevraždu ze strany vetřelců. Neziskovka pak nadále ve své podvratné činnosti pokračuje.

Zajímavá je zejména pasáž o nutnosti odsoudit mentalitu „bílého spasitele“. Takže oni by chtěli, aby jako spasitelé černochů byli zase jen černoši. To by ostatně mohlo nakonec vyřešit přílišnou populační explozi Afriky. Pokud tam budou výhradně černí „spasitelé“, pak jistě nehrozí přemnožení vlivem dostupné kvalitní zdravotní péče.

Takže Lékaři bez hranic by mohli vyzvat všechny ty přínosné kardiochirurgy, neurochirurgy, ortopedy či gynekology, kteří v posledních letech dorazili z Afriky a o něž se celá Evropa doslova pere, aby se vrátili domů a ukázali, jak bude vypadat Afrika s „černými spasiteli“. A zároveň by samozřejmě měli stáhnout veškerý bílý personál.

Černí jen s černými. Myslím, že tímto krokem by si populačně přetížená Afrika možná pomohla nejlépe. V tom nelze než s Lékaři bez hranic souhlasit…

 

 

 

5/5 - (2 votes)
(Visited 343 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *