Petr Suchoň se neměl zač omlouvat (video)

Napsal
Sdílet článek

Přiznám se, že od doby, kdy jsou zprávy na všech kanálech zahlceny koronavirovým šílenstvím, se na ně nedívám, či jen velmi výjimečně. Proto mi také unikl pondělní rozhovor moderátora Televizních novin na Nově, Petra Suchoně s prezidentem ČLK Milanem Kubkem. Nicméně rozhovor všechny covidalarmisty natolik vytočil, že se na něj sesypali jako vosy na med. Co tak hrozného moderátor udělal?

Převzal pouze běžný styl mainstreamových novinářů, kteří obvykle v případě, že nesouzní s názorem hosta, mu začnou oponovat. Především pak moderátor požadoval vysvětlení výroku Kubka, který prohlásil, že za nárůst čísel můžou lidé, kteří si šli v Praze koupit biomrkev. Tedy lidé, kteří šli nakupovat potraviny na trhy.

Moderátor mu oponoval s tím, že v supermarketech se také lidé na sobě mačkají, navíc uvnitř. Proč to tedy má vadit venku, na čerstvém vzduchu, když to nevadí právě v uzavřených a přeplněných supermarketech? Není jedno, zda si jde člověk nakoupit potraviny na tržnici nebo do supermarketu? A neměla by být šance na nákazu v uzavřených prostorách supermarketu větší, než venku? Tedy moderátor jen velmi logicky a dobře argumentoval.

Na debatu se vy, kdo jste ji zatím neviděli, můžete podívat zde. Video, které jsem zde původně zveřejnila, bylo na youtube smazáno, jak ostatně můžete vidět níže:

Nyní ovšem nehodlám detailněji komentovat rozhovor, názor si udělejte sami. Jen podotýkám, že s argumenty, které moderátor vyslovil, plně souhlasím. Neměla jsem pocit, že by byl rozhovor jakkoli přes čáru, alespoň jednou se v televizi, kam smí již téměř výhradně covidalarmisté, jako Kubek nebo Flégr, objevil i opačný názor a to přesto, že jej prezentoval moderátor a ne host.

Pak měla Nova pozvat k rozhovoru dva hosty – odborníky s protichůdným názorem, to co ovšem všechny televize předvádí, není v tomto ohledu žádná vyváženost. 

Přitom všichni víme, že i na odborném poli jsou názory různé. Jenže ty, které se nehodí svědkům covidovým, jsou umlčovány a dehonestovány. Nakonec, moderátor alespoň prezentoval názor nás, kdo jsme se na zprávy přestali dívat i proto, že se tam objevují téměř výhradně odborníci se stejnými názory, jaké prezentuje Kubek a jiní likvidátoři české ekonomiky a původci budoucí epidemie sebevražd a psychických onemocnění.

S čím ovšem vůbec nesouhlasím je omluva Petra Suchoně:

Moderátor Suchoň selhal v přímem přenosu: dostal se do konfliktu s šéfem České lékařské komory Milana Kubka, za svou chybu se již omluvil - Zivot

Nevím, zda byla omluva upřímná nebo zda se jednalo o diktát nadřízených a moderátor měl před sebou dilema. Buď se omluví za svůj prezentovaný názor nebo následuje vyhazov. Je mi jasné, že Nova mohla zakročit na přání diváků, kteří nosí roušku 24 hodin denně a spotřebují 50 litrů dezinfekce za měsíc. Ostatně, pod videem je nenávistných komentářů vůči moderátorovi spousta.

Jenže v tom případě by se musel omlouvat za vedení rozhovoru téměř každý moderátor, který hovoří s politikem, jehož názor mu nesedí. Umíte si představit, kolikrát by se musel omlouvat třeba Moravec nebo Soukup, dobře známí „skákači do řeči“?  A takových je mnohem víc.

Já osobně jsem přesvědčena, že nyní by se měli ozvat ti odborníci, kteří s panem Suchoněm souhlasí. Tedy ti, kteří si myslí, že jeho dotaz na Kubka byl v pořádku a logický. Jedině jejich zastání může ukázat, že na svůj názor měl právo. Pokud mohou svůj politický názor běžně prezentovat jiní moderátoři v rozhovorech s politiky, které oni sami „nemusí“, proč by svůj názor na výrok Kubka v rámci dotazu nemohl vyjádřit i moderátor?

 

 

 

1.9/5 - (30 votes)
(Visited 1 175 times, 1 visits today)
Sdílet článek

5 comments

  1. Pan moderátor poukázal na otevřené hypermarkety, čímž potenciálně ohrozil zisk jejich zahraničních majitelů. Nic jiného v tom nevidím.

  2. Pod to bych se podepsal. Jenom hovado může věřit tomu že bezpečnější je nakupovat v marketu než venku na trhu.

  3. Pan Suchon nevedomky slapl na nejlepsiho predplatitele reklam televize Nova a to na pharma lobby.proto nasledoval neadekvatni trest.nesmite zpochybnit ani mrkev na cerstvem vzduchu zato nevetrane nadnarodni retezce jsou ok.na ockovani se nesaha.Kubek na 99.9%v tom jede tez.akorat ze pri testovani ockovani znevyjasnenych pricin tezce onemocneli dobrovolnici.o tom mela byt reportaz ne o mrkvi.proste Kubek bude prosazovat v ramci verejneho zdravi pochopitelne ockovani

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *