PLASTOVÁ PIETA aneb …

Napsal
Sdílet článek

* Koncem března se na dlažbě Staroměstského náměstí v Praze objevily bíle namalované kříže. 25 tisíc křížů, symbolizujících (do té doby) úmrtí tolika lidí na covid 19.

Za iniciativou této piety stál Milion chvilek pro demokracii. Vše bylo (podle Hl. města Prahy) nahlášené, policie byla u toho, když byly kříže tvořeny a bylo dojednáno, že (22.3.21) dojde k jejich smytí. Akci na St. náměstí doprovodila minuta ticha (i rozeznění některých kostelních zvonů). Podle organizátorů by památka obětí vyhasnout neměla.

* Na Pražském hradě se 10. 5. 2021 uskutečnil pietní akt za 30 tisíc obětí koronaviru. Akce se zúčastnilo mnoho pracovníků Hradu včetně vojáků a policistů. Jenže tentokrát žádné kříže. Ale 30 tisíc svíček. Každá jako symbol vyhasnutého života. OK, proč ne? Jenže svíčky byly v průhledných plastových kelímcích, jaké se používají na pivo nebo limonádu u stánku. Náklady na celou akci, kterou slavnostně zahajoval prezident Miloš Zeman osobě, Hrad nezveřejnil, ani to, kdo je autorem „plastové piety“.

Dokončím nadpis

Plastová pieta aneb když dva dělají totéž.

  • MAJKA DUBOVÁ

 

 

(Visited 123 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *