Počet afrických invazistů, kteří letos dorazili do Španělska, stoupl o 700%!

Napsal
Sdílet článek

Španělsko se rychle stává oblíbeným cílem afrických vetřelců, kteří doufají v nelegální vstup do zemí Evropské unie. Přestože obvyklá cesta, kterou se afričtí migranti pokoušejí absolvovat, je přes Itálii nebo Maltu, nedávná aktivita ukazuje, že Španělsko začíná přijímat více vetřelců, než kdykoli předtím. Za posledních několik měsíců uzavřely Itálie a Malta své přístavy ilegálním invazistům v důsledku pandemie. Lodě provozované neziskovkami také kvůli pandemii snížily počet svých operací ve Středomoří, což dále brzdí úsilí vetřelců.

Vetřelci se dostávají ze západní Afriky přes Atlantik na Kanárské ostrovy, které jsou autonomní oblastí ve španělské jurisdikci. Kanárské ostrovy se v nejbližším bodě nacházejí jen 100 kilometrů západně od pobřeží Maroka. Tato trasa je však nebezpečnější než trasa přes Středozemní moře, protože Atlantický oceán bývá mnohem bouřlivější, i přesto si tuto trasu volí stále častěji. Více než 50 afrických migrantů bylo zadrženo v neděli u pobřeží ostrova Gran Canaria. Osazenstvo rybářské lodi spatřilo čluny a oznámilo to španělské pobřežní stráži, která pak invazisty zachránila. Pobřežní stráž poté vetřelce odvezla do přístavního města Arguineguin.

Červený kříž, který migranty převzal informoval, že se jedná výhradně o muže ze subsaharských zemí. Podle tvrzení vetřelců je 35 z nich mladších 18 let (tedy klasika, jak jinak..). Španělské ministerstvo vnitra oznámilo, že nelegální migrace na Kanárské ostrovy letos ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostla o téměř 700%. Od konce dubna tam přicestovalo 1 936 migrantů, loni jich bylo za stejnou dobu jen 243. Španělsko je takém častým cílem obchodníků s lidmi, kteří do země pašují nelegální migranty. Začátkem letošního roku zatkly Španělské úřady 26 lidí podezřelých z obchodování s lidmi.

Nicméně k tomuto článku je nutno dodat, že nemálo vetřelců z Afriky se dostává do Evropy také přes Turecko a Řecko. Invazisté, kteří dorazí do Španělska, tak tvoří jen část nelegálních migrantů, přicházejících z Afriky. Ostatně, v Řecku to už místy skutečně vypadá jako v Africe.

(Visited 483 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Co jim brání je postřílet a naházet do vody jako krmení žralokům nebo jiným rybám?Žádnej lidskoprávní aktivista v dohledu(kdyby byl,okamžitě zastřelit a naložit s ním stejně)-tudíž žádnej problém-vyloděný vetřelce pouze na ůtraty aktivistů,kteří by je museli živit za svoje-vsadím se,že do roka by bylo po imigrační krizi a sluníčkáři by ty negry a arabáče ještě sami dobrovolně rozstříleli na cucky,aby nepřišli o svůj životní standart good

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *